1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
mf54

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-23, 18:36   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Ja to oczywiście zażartuję :-D i wybieram wypowiedzi z kontekstu.
Cytat:
Został mi jeszcze rok

Całe życie przed Tobą :)
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
mf54

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-03, 17:49   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady weź przykład z amerykańskich filmów :-D Czerwone szpilki, nogi na biurku, mini spódniczka. Pisałaś, że masz długie nogi. :-D I limfa spływa :) Co do masaży, na pewno ważna jest opinia lekarza, ale... jak widać pewnie te masaże są konieczne.
TP53Pewnie praca mięśni pompuje limfę. Ale w którą stronę? Czy w górę też?
Na ręce to się znam, automasaż limfatyczny był zalecony od razu po wyjęciu sączka. Na nodze to się nie znam, .. chociaż znam się ale w innym kontekście :lol:
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
mf54

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-03, 17:18   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Dodam jeszcze. Przecież kostkę masz zdrową. To musi być ta przyczyna, jak sama napisałaś, że chłonka spływa do kostki. Prawo ciążenia obowiązuje :-D .
Z ręką jest łatwiej, mogę sobie ją położyć na głowie, udawać że się drapię za uchem.
I nie rozstaję się z trójkątem. Bez trójkąta nie zasnę :-D .
Musisz coś wykombinować z tą nogą.
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
mf54

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-03, 17:09   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Tak jak napisałem, nie powinna się gromadzić w kostce. Trzeba ją sciągać masażem.
Tak że głowa upss... noga do góry. Jak masz okazję, siedząc, oprzyj nogę tak, aby była powyżej biodra. Przy stole, podczas jedzenia, przed kompem itd. :-D
Jeżeli chodzi o kamicę nerkową to możemy sobie podać ręce :) Co prawda nie wiedziałem, że prowadzi do zapalenia pęcherza, raczej do zapalenia nerki.
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
mf54

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-03, 16:31   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Moim zdaniem to nie jest nic.
Coś jest :shock:
Zastanówmy się co to może być :-D
Masz częściowo usunięte węzły chłonne w pachwinie.
Pierwsze co może być,to chłonka, utworzyła jakąś jamę(nie chcę straszyć torbielą bo to dziwne słowo :-D ) Mi po badaniu USG pachy po wycięciu wszystkich węzłów też wykazało "ciało jamiste"(dokładnie nie przytaczam nazwy, bo te wszystkie papiery musiałbym mieć cały czas przy sobie). I to nic groźnego. Rozeszło się.
Poza tym, puchnie ci kostka, czyli można wysnuć wniosek, że ta chłonka z nogi jest jakby mniej odprowadzana. Można sądzić, że to wina sposobu rehabilitacji.
Po drugie, każdy stan zapalny, zapewne produkuje jakąś chłonkę/limfe w większej ilości do najbliższych (przeważnie? węzłów)(kobiety się pewnie często dziwią, że przy grypie lekarz rodzinny każe im zdjąć bluzkę i bada węzły pod pachą :lol: ). A z pęcherza najbliżej jest do pachwiny :shock:
Stąd nasuwa się przypuszczenie, że zmniejszona ilość węzłów chłonnych z powodu wycięcia nie daje rady.
Takie wnioski daje mi moje logiczne myślenie, bo nikt nie wie o mnie wszystkiego :?ale?: na razie przyznam się, że jestem także programistą i logika i algorytmy to moja specjalność. Taki możliwy algorytm zdarzeń podpowiedziała mi moja logika. Ale nie zapominajmy o Prawie Murphy'ego. :-D To na pewno nie jest do końca prawda :-D
Tylko USG rozjaśni co to jest. Może to chłonka, którą wystarczy ściągnąć.
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
mf54

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-31, 18:05   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Ja nigdy nie widziałem wyrywanego paznokcia. Przecież wyrywanie paznokci to są tortury stosowane przez różnych ekstremistów (także pewnie w Guantanamo, w Klewkach itd)w celu wymuszenia zeznań :shock: Jakie tajemnice skrywasz :)
Na poważnie :| Moim zdaniem tak jak każda rana, ja bym zastosował H2O2, z metod medycyny niekonwencjonalnej liść babki lekarskiej i ew. z tego kaktusa na literę A :?ale?:
hmm, :!!!: Aloes

[ Dodano: 2017-05-31, 18:17 ]
Coś mi się przypomniało. Moczenie w wodzie z mydłem, może być Biały Jeleń :-D
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
mf54

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-18, 13:48   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot napisał/a:

....
Podobno po 3 dniach będzie już na tyle dobrze, że na urlop polecę i pozwiedzam.
...

Tylko nie leć do egiptu :evil:
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
mf54

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-16, 17:11   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot napisał/a:


Pytałam również o możliwość rehabilitacji dla pacjentów czerniakowych, ale lekarz powiedział, że nie ma co o tym myśleć dopóki coś się u mnie pojawia przy kolejnych wizytach, więc do tematu mamy wrócić jak sprawa z pachwiną i paluchem się wyjaśni ;)

Pisałem w moim wątku rehabilitacji i o sanatorium. Pracownik socjalny w WCO mi to wytłumaczył. Na czerniaka nie, ale wycięcie węzłów chłonnych pachowych, co mają kobiety z rakiem piersi, i także niektórzy po czerniaku jak ja, już kwalifikuje do tego specjalnego traktowania. Wywalczyły to Amazonki. Już na rehabilitacji w szpitalu byłem z Amazonkami, otrzymałem literaturę "Nie jesteś sama" ..

Czytam co napisałem :shock:
Jestem facetem :) Faceci też mają wycinane węzły pachowe.
W moim przypadku jest to możliwe, mam papiery do sanatorium (podobno specjalistycznego)w Rabce, ale się trochę boję |wht?!| Sam wśród Amazonek ?

[ Dodano: 2017-05-16, 17:19 ]
Dodam bo przypomniało mi się.
Miałem na myśli to sanatorium poszpitalne, bez względu na okres przebywania w szpitalu.(po węzłach). Normalnie do sanatorium to można jeździć co 2 lata. Lekarz rodzinny - skierowanie-NFZ
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
mf54

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-04-19, 16:08   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot napisał/a:
Okazało się, że podejrzana zmiana to pozostałość po chłonce. Jak lekarz wbił igłę, to dziad się zmniejszył - więc dobra informacja....

Już wcześniej chciałem Ci napisać "uszy do góry" i żebyś się za bardzo nie przejmowała (wpadała w panikę)każdym zgrubieniem i pryszczem, ale postanowiłem, że się "wstrzymie" aby Cię nie denerwować. Jak sama nazwa wskazuje pryszcz to "pryszcz :-D "
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
mf54

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-01-14, 17:11   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot napisał/a:
Hej... jest dosyć późno, ale nie mogę ostatnio spać. ...

Może to trochę dziwne, ale ja też mam problemy ze snem. Przeważnie przyjmuję pozycję horyzontalną(czuję zmęczenie) ok godz. 20. Włączam TV i sleep na 90 min. Zasypiam natychmiast, budzę się ok 1 w nocy, i tak później co godzinę. TV i wiadomości - dobrze usypiają. Rano o 6:00 się budzę i zastanawiam się czy już wstać.
Moim zdaniem, nie warto truć organizmu środkami na sen.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-01-14, 18:06 ]
Nie cytuj całych postów, niepotrzebnie zajmują miejsce.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group