1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak
mf54

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33466

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-17, 23:18   Temat: czerniak
angela01 napisał/a:
...Dziś zauważyłam lekko opuchnięte udo tak jakby mięsień jest takie twarde.Byłam w tamtym tygodniu na wizycie kontrolnej pokazałam wynik usg lekarzowi i powiedział że to nic czym bym mogła się martwić.A wy co o tym myślicie?

No, ja myślę, że boli Cię udo.
A tak na poważnie, to też mam bóle mięśniowe/stawowe , być może wynikają ze złej pozycji spania itd. Moim zdaniem, wszystkiego nie można kojarzyć z czerniakiem, bo nie ma tak, że gdyby nie czerniak bylibyśmy 100% zdrowi.
Pozdrawiam
  Temat: czerniak
mf54

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33466

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-01-30, 14:42   Temat: czerniak
Dla mnie po usunięciu czerniaka nie było żadnych zaleceń ws rehabilitacji. W listopadzie po biopsji wartownika także. Natomiast dwa tygodnie temu miałem usunięte wszystkie węzły z lewej pachy i tutaj zostałem już traktowany jak Amazonka. Zacytuję z literatury którą otrzymałem w szpitalu.
"Poradnik dla kobiet leczonych z powodu raka piersi"
..."Czy rehabilitacja jest prowadzona tylko u kobiet po amputacji piersi?
Nie,rehabilitacja jako szeroko pojmowany proces poprawy stanu psycho-fizycznego jest pomocny każdej osobie...
...W każdej z metod leczenia raka piersi, część operacji dotyczy węzłów chłonnych

W każdym przypadku operacji z usunięciem węzłów chłonnych pachy, obowiązuje profilaktyka przeciwobrzękowa i ewentualna terapia w czasie obrzęku.
..
..
Staramy się zapoznać z zasadami profilaktyki przeciwobrzękowej wszystkie pacjentki....choć nie w każdym przypadku należy bezwzględnie przestrzegać tych zasad. Po usunięciu jednego, lub małej ilości węzłów, droga chłonna też jest uszkodzona, tylko w mniejszym stopniu."
W moim przypadku po usunięciu wszystkich węzłów pachowych, masaż limfatyczny jest konieczny. W innych przypadkach trzeba się skonsultować i ewentualnie dowiedzieć się jakie masaże i ćwiczenia wykonywać.
  Temat: czerniak
mf54

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 33466

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-01-30, 07:42   Temat: czerniak
angela01 napisał/a:
A może powinnam udać się na jakieś masaże.

Witaj
Masaże i ćwiczenia można robić samemu.
Instrukcja jest na youtube. Słowo kluczowe "instruktaż przeciwobrzękowy wco".
Z tym, że jeżeli dobrze pamiętam rehabilitantka mówiła, że wykonują je osoby z usuniętymi wszystkimi wężłami pachowymi.
Ale po za automasażem, są to normalne ćwiczenia fitnesowe, więc nikomu nie zaszkodzą. Automasaż pewnie też nie jest szkodliwy dla zdrowia.
Automasaż to: głaskanie, ściskanie, nacieranie chorej ręki, oczywiście w odpowiedniej kolejności.
Ćwiczenia na rozciąganie z bloczkiem i pasami gumowymi. Bloczek można wykonać samemu(w markecie budowlanym trzeba kupić takie kółko z uchwytem do zawieszenia, 4m linki, kołek rozporowy z haczykiem i zawiesić to na suficie, jeszcze 40cm rurki plastikowej na uchwyty do rąk, lub stare uchwyty od skakanki). Pasy gumowe w sklepie medycznym.
I ćwiczyć.
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group