1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
mf54

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123952

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-04, 21:49   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Nie zmieniaj. jak to mówią "wiara czyni cuda"

[ Dodano: 2018-01-04, 21:54 ]
Ale tutaj baraszkujemy dzisiaj niemerytorycznie :shock:
Może moderatorzy dadzą nam odpust zupełny tak jak Papież Franciszek :)
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
mf54

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123952

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-04, 21:04   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha sadziłem, że swoim optymizmem i humorem podniosę wszystkich na duchu :) Nie udaje mi się? Jak to może być, że ja nie mam doła a TY masz, czytając o mnie. No tak to nie może byyyyyć :shock: . Jeszcze mnie nie chowajcie.
Może to kwestia mojego podejścia do choroby, że się nie przejmuję, albo też doświadczenia życiowe...
Chciałem to napisać w innym wątku, nawet nie wiem czy w swoim, czy w innym dziale :-D ale był taki program TV (fakty po południu) gdzie wypowiadał się znany aktor z tego filmu(s e k s misja) co krzyczał "kobieta mnie bije" :shock: (chyba nie mogę napisać jego nazwiska :-D ale mówił o psychoonkologii(taki tam reportaż), bo sam walczył z rakiem. I w tle była taka karteczka, 10 punktów do walki z rakiem. W 3 punkcie było napisane "Nie utożsamiaj się ze swoim wynikiem" I tak trzymać :) .
I cóż więcej mam napisać, jak w podpisie masz "optymistka"
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
mf54

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123952

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-12-05, 18:26   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Tego PET'a robiłaś prywatnie?
W badaniu PET najważniejszy jest ten opis SUV. oznacza on ile tej radioaktywnej glukozy poleciało-wchłonęły różne narządy. Znacznik jest rozprowadzany przez krew, stąd u Ciebie w opisie - menses.
Poza tym, znacznik idzie we wszystkie stany zapalne.
Np masz w stawie skokowym SUV 2,7 i ramiennym prawym 4.0. Nie bolała Cię noga lub ramię. Ten SUV może być wyższy po jakimś wysiłku(w stawach)
Hehe, w stawie piętowo skokowym-prawym -2,7. Jechałaś samochodem? Za mocno przyciskasz na gaz(prawą nogą), albo jako pasażer automatycznie ruszasz nogą, aby przyhamować.
Martwił bym się tym guzkiem co ma SUV 11,3, ale porównaj z TK co tam jest w tym miejscu.
Oczywiście nie traktuj mojego postu jako diagnozy :-D
Wkleję jeszcze coś o SUV
"Prawidłowa wartość SUV ( tu nie ma zgodności wśród polskich pracowni PET, a co dopiero światowych ! ) wynosi 2,0 (Poznań), ale CO np. 2,5 < i ta wartość była ostatnio rozpatrywana w badaniach amerykańskich. Jednak podkreslam raz jeszcze jest to wartość umowna - jak zresztą cała kwestia tzw. remisji...."
I taki humorek z jakiegoś forum
"A ja mam z Petem taką śmieszna historię ale na fakcie.
Dzień przed petem zjałam na późną kolacje parówkę ( a żołądek po chemii tak super nie trawi)
rano juz o 8 miałam peta. Po wyjsciu z Peta poczułam się słabo i zwymiotowałam a tam....kawałek niestrawionej parówki.
Na wyniku peta w żoładku miałam zmianę o wymiarach 1,5x1 SUV-4,9 i byłam w cięzkim szoku az do kolejnego Peta gdzie było już czysto. Po głębszym przemysleniu i przypomnieniu co tam było - PARÓWKA !!!"
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
mf54

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 123952

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-11-26, 18:31   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha napisał/a:
Z tego co czytam wiele osób nie może się doprosić badania PET. I to jest smutne.
I jeszcze jedno pytanie. Scyntygrafię mam mieć 8 grudnia, czy musi minąć jakiś czas do badania PET, czy nie ma to znaczenia.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i wskazówki.
Pozdrawiam ciepło.

To wcale nie jest smutne :-D
Z tego co "wyczułem" u onkologa, to skierowanie na badanie PET musi mieć jakieś podstawy/podejrzenia. ja akurat po TK, miałem jakieś podejrzenie i skierowano mnie na PET.
Wyników jeszcze nie mam, ale, gdybym wiedział jaką dawkę promieniowania dostanę, to chyba bym się skonsultował, lub wybrałbym ponowne TK. Bo po pierwszym TK były wskazania na PET lub ponowne TK.
O badaniu PET może napiszę w moim drugim wątku. Zaznaczam, że jestem (byłym) inspektorem ochrony przed promieniowaniem jonizującym, mam w domu radiometr i zrobiłem pomiary po PET(pomiary gamma i beta).
Jest to tylko moje zdanie, ale wszystkie zalecenia typu:
-kremy z filtrem
-zakaz opalania się
-osłony przed UV ze słońca
po PET są bez znaczenia, bo dostajesz taką dawkę, że dwa miesiące nago na plaży w afryce tyle nie dadzą.
Dlatego, nie domagaj się PET, lekarze wiedza co robią.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2017-11-26, 18:44 ]
dodam:
w TK też jest podawany znacznik tak jak w scyntygrafii, ale nie mam takich danych, ile izotopu się podaje. Po TK nie mogłem zmierzyć, bo nie miałem baterii w radiometrze :shock:
Moim zdaniem, pacjent powinien mieć dostęp do informacji(na własne życzenie) ile izotopu mu się wstrzykuje(w uCu, lub w Bq).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group