1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 40
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak T2a
megan49

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29278

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-17, 22:06   Temat: Czerniak T2a
Marzenko, masz rację, jestem za bardzo emocjonalna.
Dzięki za czuwanie, nad moimi poczynaniami.
  Temat: Czerniak T2a
megan49

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29278

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-15, 14:21   Temat: Czerniak T2a
Mf54, dla mnie to też jakieś koszmarne, tak długo czekać. Ale mąż bedzie chodził do tego drugiego lekarza, a ten robi usg na miejscu.
Karolinko, męża własnie zapisywał lekarz z gabinetu.
Wiecie, tak się zastanawiam, czy nie zadzwonić, do rzecznika praw pacjenta, jak to powinno wyglądać.
  Temat: Czerniak T2a
megan49

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29278

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-13, 21:43   Temat: Czerniak T2a
Witaj Arawis. Oczywiście usg niczego złego nie pokazało. Wiesz, ja powiedziałam temu pierwszemu, że mamy kartę Dilo i mamy prawie czekać na usg? on mi odpowiedział, że ta karta jest tylko w diagnostyce, a potem się już długo czeka, naturalnie zaproponował żeby zrobić prywatnie usg i przyjść do niego. Taki też mieliśmy plan, a tu nagle wyskoczył ten '' normalny" lekarz i usg zrobił na miejscu.
Wiesz, teraz jest problem z wagą męża, mąż ma niesamowity apetyt, waży już prawie 100kg, trochę ciężko mu chodzić, ale tak wszystko jest w najlepszym porządku. Nie wiem, czy powinnam tak bardzo się cieszyć, że jeden i drugi gad obszedł się z moim mężem tak łagodnie.....po prostu boję się takiego szczęścia.
  Temat: Czerniak T2a
megan49

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29278

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-13, 18:18   Temat: Czerniak T2a
Witam serdecznie.
Długo mnie nie było, ale też nie działo nic szczególnego. Dzisiaj byliśmy na kontroli w COZL.
Wizyta była szczególna, bo podwójna, ale po kolei.
Mieliśmy wizytę u tego lekarza, który robił docinkę, ale niestety był inny lekarz, powiedziałam sobie trudno. Jednak w miedzy czasie pojawił się na chwilę "nasz" lekarz, przyjął nas, pomacał bliznę, powiedział, że wszystko jest w porządku, gdy zapytałam o dalsze leczenie, to powiedział, że zaraz umówi usg i że to pewnie bedzie za rok, gdy się zdziwiłam, to powiedział, że takie są kolejki, i sobie wyszedł, dlatego, że nie było pielęgniarki, musieliśmy poczekać na to skierowanie. Wtedy przyszedł ten inny lekarz, więc weszłam do gabinetu, żeby dał mi to skierowanie, a on mówi, żeby poprosć męża i wiecie co, .przyciągnął sprzęt do usg, zrobił mężowi to usg, bo powiedział, on nie ma rentgena w oczach, że lekarz powinien tak robić na każdej wizycie, ale nie ma opisu, bo on tylko sprawdza. Powiedział, że powinniśmy być na wizycie co jakieś cztery miesiące, oczywiście to skierowanie na 5 lipca 2018, nam dał, ale jak powiedział, onkolog powinien sam wykonywać, tak dla siebie usg. Ten "nasz" mówił o wizycie w lipcu przyszłego roku, ten zapraszał nas na grudzień tego roku.
Mąż chce zmienić lekarza na tego drugiego i chyba ma rację.
  Temat: Czerniak T2a
megan49

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29278

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-19, 21:40   Temat: Czerniak T2a
Droga Arawis i mf54, jesteście naprawdę kochani.
Dlaczego to ja tutaj piszę, a nie mój mąż? Chyba dlatego, że tak bardzo go kocham i chcę go chronić, albo przynajmniej być przygotowaną na to co może się wydarzyć. Wydaje mi się, że mąż wyparł chorobę, raka pęcherza nie ma, bo nie ma pęcherza, czerniaka nie ma, bo nie ma znamienia. Nie zmienia sobie płytek i woreczków, robię to ja, bo jak tego nie robi, to uważa, że tego też nie ma. To chyba taka blokada psychiczna. Mnie ta opieka nad nim nie przeszkadza, taki mam charakter....może jestem nadopiekuńcza?
Wiecie moi drodzy, że tylko tu z Wami tak otwarcie rozmawiam, po przeczytaniu Waszych wpisów jakoś mi lżej.
  Temat: Czerniak T2a
megan49

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29278

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-18, 18:27   Temat: Czerniak T2a
Droga Arawis, u mojego męża nic się nie dzieje, czuje się fantastycznie, ma ogromny apetyt i znacznie mi przytył.
Wiesz, ja jestem ogromnie przewrażliwiona i jak on kaszle, to już myślę, czy to nie to....bolą go nogi, ale to chyba przez to, że przytył.
Jak patrzę na niego, to po prostu wydaje mi się, że to niemożliwe, żeby przeszedł tak ciężką chorobę i też myślę co mnie jeszcze czeka. Nieraz mam takie myśli, że nie mogę spać, coś mi się roi w tej mojej głowie.
A z kolei mój mąż, nie chce nawet jechać na tę wizytę kontrolną po tym czerniaku, uważa, że jak zmiana jest wycięta, to jest po wszystkim, on to w ogóle nie przyjmuje do siebie, że dotknęła go ciężka choroba, ale to chyba dobrze.
Arawis, na wizytę jedziemy dopiero 13 września i wtedy chyba powinnam zapytać lekarza, jak on dalej widzi, dalsze prowadzenie męża.
Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam i dziękuję, że się odezwałaś, bo o chorobie męża to nie mam z kim porozmawiać.
  Temat: Czerniak T2a
megan49

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29278

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-06, 23:15   Temat: Czerniak T2a
Tak bardzo się cieszę z Waszych odpowiedzi. Dla mnie to jest bardzo trudna sytuacja, bo wiem, że bardzo źle się stało, że nie było biopsji wartownika, ale to była decyzja męża. Na tej wizycie, kiedy lekarz męzowi, ściagał szwy, to powiedział, że wszystko jest w porządku i wynik jest bardzo optymistyczny.
Z tego co piszesz, wynika, że na kolejnej wizycie lekarz powinien dac skierowanie na usg szyi?
W zeszłym roku martwiłam się rakiem pęcherza, w tym roku czerniakiem, czyli nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej........ :mur:
  Temat: Czerniak T2a
megan49

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29278

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-06, 21:47   Temat: Czerniak T2a
Dzięki TP53. Tak naprawdę, to nie wiem, czy są to dobre wyniki. Ja to muszę mieć napisane, że nie stwierdzono komórek rakowych, a tu o tym ani słowa. Zadziwiła mnie ta wizyta za miesiąc, chyba ona jest tylko po to, żeby lekarz obejrzał, czy rana dobrze się goi.
Jak myslisz, czy jak na tej wizycie, będę prosiła o to usg szyi, to bedzie za wcześnie, co jaki czas mąż powinien mieć robione to usg?
Czy takie usg szyi, to już do końca zycia bedzie musiał często robić, czy po jakimś czasie, nie będzie już zagrożenia?
  Temat: Czerniak T2a
megan49

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29278

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-05, 22:23   Temat: Czerniak T2a
Czy nikt tu nie zagląda????????
  Temat: Czerniak T2a
megan49

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29278

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-02, 20:36   Temat: Czerniak T2a
Witam. Dzisiaj byliśmy w CO na wizycie. Lekarz zdjął szwy, przeczytał wynik hispat i powiedział, że wszystko jest w porzadku, następną wizytę wyznaczył za miesiąc. Nie wiem po co, bo zadnych badań nie zlecił. Bliznę mam przemywać rumiankiem i smarować contratubeksem.
Wynik histopatologiczny jest taki:
Opis makroskopowy:
Poszerzone granice cięcia- fragment o wymiarach 2x1, 1x0,7cm obejmujacy skórę i tkankę podskórną z obecnością ciemnobrązowych ognisk w tkance podskórnej.

Rozpoznanie:
Lokalizacja: 350023- Poszerzone granice cięcia.
Fragment skóry i tkanki podskórnej z łącznotkankową blizną, z towarzyszacym przewlekłym naciekiem zapalnym o nieznacznym stopniu nasilenia.
Ani słowa o czerniaku, czy to dobry wynik????????
Proszę, odpowiedzcie.
  Temat: Czerniak T2a
megan49

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29278

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-16, 23:17   Temat: Czerniak T2a
Po prostu jesteś nieoceniony M54. długość blizny to koło 5cm, ma 9 szwów. W ogóle go to nie boli, no chyba, że mocniej dotknę gazikiem. Oczywiście, że mąż mruga powieką. Tak w ogóle jest to bardzo silny mężczyzna, który nigdy się nie skarży, to ja jestem panikara.....taka zakochana panikara.

[ Dodano: 2017-07-16, 23:19 ]
Aha, mąż ma usunięte wszystkie dolne węzły chłonne, ale to było związane z poprzednim rakiem pęcherza.
  Temat: Czerniak T2a
megan49

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29278

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-16, 17:43   Temat: Czerniak T2a
Oj, bo ja jakaś przewrazliwiona jestem. Teraz i górna powieka jest spuchnięta.
A rozśmieszaczy i ludzi z poczuciem humoru tutaj potrzeba, chociażby po to, żeby takie osoby jak ja, się uśmiechnęły.
  Temat: Czerniak T2a
megan49

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29278

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-15, 22:22   Temat: Czerniak T2a
Tak, na pewno Pan Profesor Rutkowski, jest kimś bardzo wyjątkowym, ja po prostu nie spodziewałam się, że ktoś tak utytułowany, może mieć czas i chęci aby pomagać ludziom, których nawet nie widział na oczy, dla mnie to niepojęte.

Ale jeszcze chciałabym zapytać. Po tym wczorajszym docięciu blizny, pod okiem jest taka opuchlizna, jakby tam zebrał się jakiś płyn. Sama rana jest równiutka, ale w tym worku pod okiem ten płyn mnie niepokoi.
  Temat: Czerniak T2a
megan49

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29278

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-15, 15:27   Temat: Czerniak T2a
Pan Profesor odpisał, że istnieją wskazania do biopsji węzła wartowniczego i docięcia blizny i wyznaczył termin konsultacji. Niestety mąż był już w szpitalu i nawet nie chciał słyszeć o Warszawie, zresztą tak jak pisałam, mąż się przestraszył tego grzebania.
Napisałam do Pana Profesora i przeprosiłam, że zawracałam mu głowę i wyobraź sobie, że i na tego mejla dostałam odpowiedź że," To oczywiście decyzja chorego, ale jest to standardowa procedura i nie
wiem w czym miałaby polegać trudność", i tu Pan Profesor okazał się wspaniałym człowiekiem i wyjątkowym specjalistą.
Teraz zostało mi czekać............
  Temat: Czerniak T2a
megan49

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29278

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-14, 22:20   Temat: Czerniak T2a
Moi drodzy, stało się blizna została poszerzona. Profesor odezwał się, ale mąż podjął taką decyzję, że chce tylko docinki, wystraszył się tego co powiedział lekarz, że będą mu grzebać w szyi.
Wizytę mamy wyznaczoną na 2 sierpnia, będzie zdjecie szwów i wynik hispat.
Jak ja się boję, co będzie dalej??????????????????
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group