1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wycinanie znamion u dzieci i młodzieży
maxdata26

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 13270

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-16, 12:26   Temat: Wycinanie znamion u dzieci i młodzieży
To nie było znamię. Pojawiło się zaraz na początku ciąży. Wyglądało jak duży, różowy "pryszcz" "czerwona krosta", ale zaniepokoiło mnie to, że na nodze pryszcze się nie robią, nie chciało zniknąć przez 1,5tygodnia, nie było jak tego wycisnąć, dziwne jakieś, czerwone, jakby coś się w środku zbierało itp, itd.... Poszłam do dermatologa i po dokładnym obejrzeniu pod dermatoskopem padło stwierdzenie: "dziwne jest TO, nie wiem do końca co to jest. W ciąży nic z tym nie zrobimy, ale po ciąży proszę wyciąć, bo dziwnie to wygląda." Po porodzie czerwona krosta zrobiła się różowa, zaczęła strasznie swędzieć, łuszczyć się i jakby wchłaniać". Pomyślałam, że to naczyniak, bo naczyniaki w ciąży się robią, a potem znikają. Lekarze też myśleli, że to naczyniak w zaniku i nie spodziewali się takiego wyniku histopatologicznego. Ta jedna zmiana "żyła swoim życiem" i przybierała różne postacie. To było niepokojące. Inne pieprzyki były pieprzykami, brązowymi, nieregularnymi plamkami lub w miejscach drażnionych rosły bardzo szybko i bałam się, że drażnione zezłośliwieją. Jedną miałam na stopie od spodu. Wycinali mi w CO na Ursynowie, ale lekarze od razu powiedzieli, że to nie powinno być nic złego.
  Temat: Wycinanie znamion u dzieci i młodzieży
maxdata26

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 13270

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-15, 20:17   Temat: Wycinanie znamion u dzieci i młodzieży
Wcześniej też niestety (a może i dobrze, bo jeszcze było ok).
  Temat: Wycinanie znamion u dzieci i młodzieży
maxdata26

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 13270

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-15, 11:54   Temat: Wycinanie znamion u dzieci i młodzieży
A mnie prowadzą i operują dermatolodzy. Polecam dobrego dermatologa, który operuje. Ja miałam wycięte 9 znamion i jedno okazało się nowotworem.

[ Dodano: 2010-12-15, 12:01 ]
Moja córka lat prawie 3 ma brzydkie znamię w pachwinie. Pokazywałam je onkologowi w Centrum Zdrowia Dziecka w W-wie i powiedziała, że do wycięcia jak dziecko trochę podrośnie. Teraz udam się z córką na wizytę prywatną do lekarki - dermatolożki, która mnie operowała na konsultację (pani doktor już nie pracuje w Klinice Dermatologii w MSWiA). Ona jest naprawdę znakomitym specjalistą w dziedzinie dermatologii. Polecam nazywa się Magdalena Majsterek, ale pracuje w Warszawie.
W Trójmieście macie doktora Wyrzykowskiego Dariusza (specjalista od naczyniaków u dzieci). Poszukajcie informacji na temat tego doktora. DARIUSZ WYRZYKOWSKI
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group