1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz ślinianki przyusznej
marzena66

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 15499

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-06-05, 06:22   Temat: Guz ślinianki przyusznej
Bonaj napisał/a:
że teraz jest już na 100% jest pewny, że to nie guz.

To teraz już chłopaku odetchnij i wyluzuj.

Bonaj napisał/a:
Marzenko, gdzie Ty byłaś tak długo , jak Cię ęnie było

Ach przez to wszystko co dzieje się z zarazą, strach o rodziców o męża samą mnie połozył psychicznie na łopatki plus trochę sama podupadłam na zdrowiu a latanie po lekarzach jednak w obecnej sytuacji trochę utrudnione jak i w strachu. Jest jak jest, mam nadzieję, że wróci wszystko do normy a ja do ludzi.

Pozdrawiam i trzymaj się zdrowo.
  Temat: Guz ślinianki przyusznej
marzena66

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 15499

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-05-19, 06:57   Temat: Guz ślinianki przyusznej
Bonaj napisał/a:
Ma ktoś doświadczenie z Gamma Knife ?


Na razie nie masz wyników ani jakiś niepokojących informacji więc nie ma co się nakrecać i szukać już leczenia. Bedzie wynik, bedzie potrzeba wtedy bedziesz myślał co dalej teraz nie zaprzataj sobie umysłu i się nie nakręcaj niepotrzebnie.

Czekamy na dalsze wieści.
  Temat: Guz ślinianki przyusznej
marzena66

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 15499

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-10-12, 21:29   Temat: Guz ślinianki przyusznej
Bonaj napisał/a:
A czy możliwe, że od urodzenia mam taką zmianę?

A nie słyszałeś o tym, że niektóre zmiany rzeczywiście mamy od urodzenia, bo coś nie dorosło, coś się nie wykształciło do końca, jak najbardziej takie rzeczy są możliwe a, że nie dają żanych objawów i nie wypływają na nasze funkcjoniwanie jak i stan naszego zdrowia to wychodza po latach w przypadkowych badaniach. Teraz jest dobrze, bo rodzice robią małym dzieciom badanie mózgowia poprzez usg, bo jeszcze w takim małym człowieczku całe mózgowie jest widoczne w tym badaniu i później wiadomo, czy coś mamy od urodzenia czy też urosło nam jako dorosłym. Kiedyś tego nie robiono jak i nie wszyscy rodzice to robią ale ja osobście bardzo polecam takim maleństwom zrobić usg mózgowia i usg brzuszka, to tak na marginesie.

Jeżeli lekarze zapewniam, ze nic nie masz niebezpiecznego uwierz i nie nakręcaj się. Jeden lekarz może się pomylić (choć nie powinien no ale....), dwóch jak twierdzi, że nie masz si,e czego obawiać to już spokojniej ale Ty masz odpowiedź kilku lekarzy więc wszyscy to już na pewno się nie mylą. Zrób badania za jakiś czas i będziesz miał pewność co się dzieje a teraz nie skupiaj się i nie nakręcaj.

pozdrawiam
  Temat: Guz ślinianki przyusznej
marzena66

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 15499

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-10-08, 20:01   Temat: Guz ślinianki przyusznej
Bonaj napisał/a:
Wiesz, że ja mam stany lękowe

Wiem, pamiętam z wpisów.
Bonaj napisał/a:
A ja sobie wkręcam co chwile jakieś lęki. A to, ze firma mi upadnie, a to, że zachoruję, a to inne jakieś wymysły.

No właśnie jak sam napisałeś "wkręcasz sobie", to nic innego jak samonakręcanie. Powiedz prosze jaki masz na to wpływ, że coś stracisz, że zachorujesz?, żaden zapewniam, a to jakiś krach nastapi, a to kryzys, a czy zachorujesz też nie masz na to wpływu, nawet jak będziesz latał do lekarza co pół roku. Owszem wyłapiesz wcześniej chorobę i niby wcześniej złapana choroba daje jakieś szanse ale czy zawsze?, niekoniecznie. O może nie zachorujesz a wpadniesz pod samochód (oczywiście nie życzę, to tylko czysto teoretycznie tłumaczę co może być ale przecież nie musi), przewrócisz się niefortunnie, dostaniesz wylewu, cokolwiek, nie mamy na niektóre rzeczy wpływu żadnego więc jaki jest sens o tym myśleć, roztrząsach, rozkładać na czynniki pierwsze. Wiesz, że należy żyć tu i teraz, nie wybiegać, nie pisać czarnych scenariuszy bo to na pewno nikomu nie pomaga ani Tobie ani Twoim najbliższym, którzy patrzą na wystraszonego ojca, męża, syna (nie wiem kogo masz tam koło siebie), ogólnie nie działa to dobrze na osoby bliskie i takie osoby też nie są w stanie Ci pomóc jeśli sam sobie nie pomożesz. Wiesz, że to Ty jesteś panem swojego umysłu, to co do głowy wkładasz to wyciągasz. Mózg nic nie zrobi jeśli ty tego nie chcesz, jeśli ładujesz mu ciągle negatywne informacje, strachy, lęki to czujesz się zalękniony, boisz się wszystkiego. Mózg karmimy pozytywnymi informacjami a z tym co jest złe bo to nas w życiu nigdy nie ominie, większe/mniejsze problemy musimy nauczyć się żyć i racjonalnie je sobie tłumaczyć.
Bonaj napisał/a:
Bo teraz to już nikt mi nie zarzuci, że nie mam powodów do obaw.

Tak z tego rezonansu to nie można wyciągnąć wniosków, że masz jakieś wielkie obawy, owszem trzeba za jakiś czas skontrolować ale uwierz, że jakbyśmy tak wszyscy się przebadali to w większości z nas coś by znaleziono co wymagałoby kontroli albo i gorzej.
Bonaj napisał/a:
jest gdzieś w polsce specjalistyczny ośrodek co się zajmuje guzami mózgu?
Może nazwisko jakiegoś doktora, znanego z dobrych diagnoz i ewentualnego leczenia ?

Mam ostatnio bardzo ograniczony czas, poszukaj przez naszą wyszukiwarkę, wpisz frazę neurochirurg i pewnie znajdziesz tu kilku polecanych przez naszych pacjentów.

Głowa do góry i na prawdę nie masz na razie co się załamywać.

Nie wiem co się dzieje, że nie można wstawiać załączników, zapytam władz wyższych.

pozdrawiam
  Temat: Guz ślinianki przyusznej
marzena66

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 15499

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-10-02, 10:50   Temat: Guz ślinianki przyusznej
Bonaj napisał/a:
- czy dalej chodzić i szukać czy kontrola np za pół roku

Wytłumaczyło Ci badania kilku lekarzy i żaden nie widzi jakiejś tragedii. Ja bym poczekała i zrobiła badania za 6-8 miesięcy.
Bonaj napisał/a:
czy radiolog ma większe doświadczenie czy neurochirurg
Jeden i drugi musi się dobrze znać. Zarówno radiolog opisuje różne przypadki jak i neurochirurg ma z wieloma na codzień doświadczenie. Jak dwóch nie widzi problemu to myślę, że można poczekać.
Bonaj napisał/a:
jeśli konsultować to z jakim lekarzem?

Jeśli chcesz dalej szukać to neurochirurg ona głowy ma na codzień w obróbce.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group