1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 85213

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-07-09, 04:48   Temat: Rak pęcherza moczowego
:/pociesza:/
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 85213

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-06-11, 22:03   Temat: Rak pęcherza moczowego
tęcza,

Myślami jestem z Tobą, z takim poświęceniem i miłością opiekowałaś się tatą, teraz On tam z góry będzie się opiekował Tobą. Pustka zostanie w sercu chyba na zawsze, to tak jak rany zabliźniają się ale zawsze zostaje po nich ślad.

Bądź silna :tull:
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 85213

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-06-09, 07:06   Temat: Rak pęcherza moczowego
Tak bardzo Ci kochana Tęczo współczuję, przyjmij najszczersze wyrazy współczucia ::rose::

Nikt Ci nie da gotowej recepty, jak teraz żyć, bo jej nie ma, trzeba to przeżyć każdy na swój sposób. Tata już nie cierpi, masz w niebie swojego Anioła, takie banały, które w maleńkim stopniu pomagają nam przetrwać.

Trzymaj się dzielnie i mocno przytulam

:/pociesza:/ ::rose::
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 85213

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-06-05, 21:25   Temat: Rak pęcherza moczowego
Richelieu,

jasne, masz rację :oops:
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 85213

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-06-05, 07:57   Temat: Rak pęcherza moczowego
tęcza,

Współczuje, choroba postępuje. Wiem, że ciężko coś dawać do picia, jedzenia jak nasz chory nie chce, nie ma takiej potrzeby, nie może a my chcemy bo może to w jakimś stopniu pomoże. Nie zmusisz, nie możesz robić na siłę bo jeszcze bardziej szkodzisz. Może spróbujcie przez słomkę, butelka z dzióbkiem, strzykawką, wszystko po trochu ale często.

Na temat obrzęków, wyjaśniła wszystko Administrator DSS, poczytaj, może coś Ci pomoże ta wiedza.

http://www.forum-onkologi...zenie-vt491.htm

Ściskam ciepło.
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 85213

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-06-04, 20:56   Temat: Rak pęcherza moczowego
tęcza,

Też o Was myślę
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 85213

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-05-30, 06:50   Temat: Rak pęcherza moczowego
tęcza,

Wiem, że tatę chcesz ratować ale nie możesz nic robić na siłę, przecież wiesz o tym. Jak będziecie na siłę w tatę zmuszać picie, jedzenie to może się tata zachłysnąć, mnie zawsze o tym ostrzegało hospicjum. Też próbowałam na siłę strzykawką, łyżeczką poić, dokarmiać a mama to tylko trzymała w buzi i zanikał odruch połykania. Jak tata wypił litr wody to trochę tego było. Co do kroplówek to pewnie czytałaś na forum, że z tym ostrożnie, nie zawsze można ją podać.

A co mówi lekarz z HD o stanie taty?

Przytulam

[ Dodano: 2015-05-30, 06:54 ]
Ooo, chciałam Cię ostrzec przed niektórymi decyzjami a niezawodna Madzia napisała to fachowo przede mną. Pisałyśmy równocześnie :)
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 85213

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-05-29, 16:23   Temat: Rak pęcherza moczowego
tęcza,

Bardzo mi przykro, Madzia napisała smutną informację, ale u nas było podobnie bliżej końca. Tak bardzo chciałabym się mylić.

Trzymaj się i dużo siły życzę mocno przytulając :tull:
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 85213

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-05-23, 10:32   Temat: Rak pęcherza moczowego
tęcza,

tęcza napisał/a:
Madzia poleciła mi już plastry, ale na tę chwilę smarują w szpitalu sudocremem


Jakoś w szpitalach mają zwyczaj smarować tym kremem. Ja sama stosowałam w początkowym stadium odleżyn też sudocremem to jeszcze jako tako pomagało ale później już nie koniecznie. Jak zostaliśmy objęci opieką hospicjum to od razu pielęgniarka powiedziała, żeby sudocremu nie stosować bo on zasycha tworząc skorupę i nie ma takiego oddychania i jeszcze bardziej paprze odleżynę. Pryskałam piankami Seni, przykładałam plastry na odleżyny i chyba to lepiej skutkowało. Może zanieś do szpitala swoje preparaty na odleżyny bo tato wyjdzie z gorszymi ranami niż przyszedł, tak też często bywa.

Pozdrawiam i siły życzę.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2015-05-23, 20:59 ]
Zgadzam się :)

  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 85213

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-05-13, 16:17   Temat: Rak pęcherza moczowego
tęcza,

Jeśli nie ma możliwości, żeby lekarz z HD Was odwiedził to może porozmawiaj z Nim telefonicznie, przedstaw sytuację co się dzieje z tatą, może telefonicznie coś podpowie, coś doradzi, może skieruje na SOR. Jeśli lekarz nie może podjechać, to zawsze można wezwać pogotowie, tato mimo leków jakieś bóle odczuwa a trzeba to opanować, Ja jestem za tym, żeby pacjenta wymęczonego chorobą nie zamęczać kolejnymi badaniami jeśli są niepotrzebne ale jak coś się dzieje niepokojącego to trzeba zadziałać, pomóc, wyjaśnić.

Bardzo mocno Cię przytulam i rozumiem jak Wam ciężko, że czujesz strach, bądź silna. Pozdrawiam
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 85213

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-04-18, 06:51   Temat: Rak pęcherza moczowego
tęcza,

Nie podpowiem merytorycznie, ale jestem sercem z Wami.
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 85213

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-03-21, 15:39   Temat: Rak pęcherza moczowego
Tęcza może tacie uda się choć po troszeczku podsuwać coś do jedzenia, może szczególnie coś lubi. Może jakaś kaszka manna, budynie. Moja mama jak już nie bardzo jadła to chociaż tym udawało mi się ją nakarmić.

Trzymaj się, choć wiem jak to trudno :tull:
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 85213

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-02-28, 09:22   Temat: Rak pęcherza moczowego
Madzia70,

Tak Madziu wiem, bo cioci taką krótkodziałającą podawali, nie wiem dlaczego ale ta długodziałająca Jej nie pomagała i strasznie cierpiała. Jak widać u każdego pacjenta jest inaczej. Dziękuję za wyjaśnienie.

Pozdrawiam :)
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 85213

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-02-25, 06:32   Temat: Rak pęcherza moczowego
Tęcza

Tato może mieć niski próg bólu a i choroba robi swoje, że morfina pomaga na krótko. Musicie u taty czuwać nad opanowaniem bólu, żeby nie cierpiał, może trzeba coś zmodyfikować z lekami.
I chemia osłabia i choroba więc tata pokłada się, śpi.

Trzymajcie się :tull: pozdrawiam
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 85213

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-02-12, 06:49   Temat: Rak pęcherza moczowego
Tęcza bardzo mi przykro, że wznowa. Pomyślcie o zmianie leków albo trzeba je zmodyfikować , nie może tato cierpieć z bólu bo to pogłębia Jego stan i fizyczny i psychiczny.

Dużo siły Wam życzę i bardzo gorąco pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group