1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz pod uchem
marzena66

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20935

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-12-16, 21:09   Temat: guz pod uchem
betka91 napisał/a:
czekam teraz na wynik histopatologiczny.

To będzie najważniesze, co pokaże wynik.

Czekamy razem z Tobą, pozdrawiam.
  Temat: guz pod uchem
marzena66

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20935

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-01-08, 21:38   Temat: guz pod uchem
betka91,
Przykro mi bo wszystko się przedłuża ale trzeba pierw wyleczyć stan zapalny. Czekamy dalej.

pozdrawiam
  Temat: guz pod uchem
marzena66

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20935

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-12-29, 20:29   Temat: guz pod uchem
betka91,
Zaciskamy mocno kciuki, życzymy powodzenia i czekamy na wynik. Oczywiście Tobie również wszystkiego dobrego w Nowym Roku i oby operacja zakończyła wszystkie Twoje problemy.

pozdrawiam
  Temat: guz pod uchem
marzena66

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20935

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-12-14, 19:51   Temat: guz pod uchem
betka91,
Oddzwonili?
Byłas na SOR-ze?
betka91 napisał/a:
sama nie zdecydowała bym sie udać na izbę. Chociaż strasznie sie boje.

Kochana z mniejszymi pierdołami jeżdżą ludzie na Izbę, tu się nie masz czego wstydzić/bać, nikt Cię nie wygoni a nie można niektórych rzeczy bagatelizować. Rozwinie się jakiś stan zapalny i będziesz później miała przekładaną operację a lepiej z tym nie chodzić.

Czekamy na wieści, pozdrawiam
  Temat: guz pod uchem
marzena66

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20935

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-12-05, 19:51   Temat: guz pod uchem
betka91,
Nic nie wymyślimy, trzeba to wyciąć i przebadać, dopiero będzie wiadomo czym jest ten guz. Jest ograniczony, nigdzie nie nacieka, nie ma zaatakowanych węzłów chłonnych więc miejmy nadzieję, że dobrze to wróży.

Powodzenia, usuwaj i czekamy na wynik ostateczny.
  Temat: guz pod uchem
marzena66

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20935

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-11-27, 20:04   Temat: guz pod uchem
betka91,
A nie możesz iść do tego lekarza, z którym jesteś umówiona na operację?, trochę dziwne, że to tak Ci rośnie z dnia na dzień, właściwie w ciagu nocy a boli Cię to, zmieniło kolor, coś się wokół tego dzieje?

pozdrawiam
  Temat: guz pod uchem
marzena66

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20935

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-11-18, 14:54   Temat: guz pod uchem
betka91,
No widać guziołą, nie ma co ukrywać i na wierzchołku lekko sinawy. Musisz cierpliwie wyczekać, bez dokładnych badań nic nie wymyślimy ale jest szansa na zmianę łagodną jak pokazują na razie badania.

Trzymaj się i czekamy na dalsze informacje.
  Temat: guz pod uchem
marzena66

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20935

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-11-16, 20:18   Temat: guz pod uchem
betka91 napisał/a:
Można tutaj w ogóle zdjęcie zmiany wstawić?

Można

pozdrawiam
  Temat: guz pod uchem
marzena66

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20935

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-11-13, 05:03   Temat: guz pod uchem
betka91 napisał/a:
tutaj w biopsji prawdopodobnie zmiana łagodna z stanem zapalnym, więc nic złego się w sumie nie dzieje. Cóż, muszę uzbroić się w cierpliwość

Na pewno tak, są przypadki gdzie trzba działać szybko są takie jak u Ciebie, że nie ma tragedii więc można poczekać, choć dla pacjenta każdy dzień czekania to droga przez mękę.

trzymaj się i nie stresuj za mocno.
  Temat: guz pod uchem
marzena66

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20935

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-11-05, 19:47   Temat: guz pod uchem
betka91 napisał/a:
to że skierowała mnie najpierw na MR (przed operacją) mówiąc o kaszaku jest powszechnie stosowane?

Jak najbardziej odpowiednie działanie, MR to najdokładniejsze badanie i dokładnie będzie pokazana lokalizacja zmiany, czy nie ma innych, bardzo dobrze, że masz zrobić to badanie.
Sama widzisz jak usg opisane
betka91 napisał/a:
w okolicy ślinianki podżuchwowej (i tutaj nie wiem czy to nie błąd? bo wcześniej była mowa o śliniance przyusznej)

a MR sprecyzuje wszystko dokładnie.

powodzenia
  Temat: guz pod uchem
marzena66

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20935

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-10-30, 19:25   Temat: guz pod uchem
betka91,

Jest plan działania i teraz trzeba działać. Pani doktor widać, że bardzo poważnie i profesjonalnie podeszła do tematu.
betka91 napisał/a:
jedynie OB 22, ale to chyba nie dużo by moc sie martwić .

Podwyższone ale bardziej miarodajne jest CRP ponieważ świadczy o obecnym stanie zapalnym. OB może długo być po jakimś przebytym stanie zapalnym podwyższone i długo schodzić do poziomu prawidłowego.

Trzymaj się dzielnie i działaj
  Temat: guz pod uchem
marzena66

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20935

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-10-18, 18:33   Temat: guz pod uchem
betka91 napisał/a:
Co to może być?

Co może być, wciąż nie wiadomo. Badanie sugeruje, że może być to zmiana łagodna i stan zapalny ale dla pewności jest sugestia usunięcia i przebadania dokładnego.

Powinnaś "dla spokojności" to zrobić.

pozdrawiam
  Temat: guz pod uchem
marzena66

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20935

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-10-16, 18:37   Temat: guz pod uchem
betka91 napisał/a:
Mam nadzieję że tym razem będzie coś wiadomo i będę wiedzieć co mam dalej robić.

Życzę tego, bo czekanie i bezczynność jest zawsze najgorsza, trzymamy kciuki.
betka91 napisał/a:
ale w sumie operacja nie taka straszna jak perspektywa tego z czym związana..

Wyciąć i się nawet nie zastanawiać.

pozdrawiam
  Temat: guz pod uchem
marzena66

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20935

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-10-09, 18:48   Temat: guz pod uchem
betka91 napisał/a:
Hurtle cell adenomata glandulae thyroideae

Gruczolak, czyli zmiana łagodna.
Najlepiej to zawsze usunąć, ponieważ nie jest łatwo przewidzieć, czy nie przekształci się to w złośliwy odpowiednik, podtyp pęcherzykowego raka tarczycy nazywany rakiem Hürthle.
betka91 napisał/a:
Thymus. Glandula parathyroidea fere normalis. Nodi lymphatici reactivi

Grasica, Gryczoł przytarczyczny prawidłowy, opis węzłów chłonnych aktywnych ( to co w nawiasie w wyniku)
betka91 napisał/a:
Thyroiditis chronica minoris gradus

Przewlekłe zapalenie.

Nic złego w wyniku nie wyszło, tylko się cieszyć.
Co do objawów po usunięciu poczekaj, może ktoś kto to przeszedł lepiej opisze niż ja będe filozofowała z teorii, najlepiej opisze osoba, która zabieg usunięcia tarczycy przeszła i ma takie doświadczenie jak Ty, poczekaj na odzew.
betka91 napisał/a:
Nie wiem jak tu się zdjęcia dodaje

Proszę, tu instrukcja, dodajemy jako załączniki do posta http://www.forum-onkologi...rum/faq.php#35.
betka91 napisał/a:
faktycznie to zabrzmiało niezbyt grzecznie z tym czytaniem, nie zrobiłam tego złośliwie

A ja absolutnie tego jako złośliwość nie odebrałam, tylko wyjasniłam, że czytamy wszystko ale zajmuje nam to sporo czasu więc trzeba czasami poczekac na odpowiedź. Jesteśmy i staramy się zawsze pomóc. Nic się nie stało, nie ma tematu :)

pozdrawiam
  Temat: guz pod uchem
marzena66

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 20935

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-10-05, 21:18   Temat: guz pod uchem
betka91 napisał/a:
Jeśli ktoś czyta ten wątek

Czyta, staramy się wszystko czytać ale jest tutaj mnóstwo osób a czas nasz też jest ograniczony więc nie zawsze odpowiedź jest od razu.

betka91 napisał/a:
To oznacza że źle się ktoś wbił?

Biopsja nie zawsze się udaje i to się dość często zdarza. Można zwyczajnie nie trafić we właściwe miejsce i wtedy wynik jest fałszywie ujemny. Poza tym nie zawsze cały guz może być z komórkami np. rakowymi i trafiając w guza/miejsce chorobowo zmienione nie trafi sie w ten właściwy fragment.
betka91 napisał/a:
także udało mi się zapisać na 10 października na kolejną biopsję

prawidłowo, trzeba to wyjasnić.

powodzena i czekamy razem z Tobą na wynik końcowy, pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group