1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak języka
marzena66

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5362

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-08-02, 20:45   Temat: Rak języka
Magda0603 napisał/a:
można tu wpisywac nazwiska lekarzy?

Można, takie informacje gdzie kto się leczy czy u jakiego lekarza mogą posłużyć innym jako drogowskaz.
Magda0603 napisał/a:
a tarczycy- mama miała usuwana tarczycę w 1990

Jaki był wtedy wynik histopatologiczny, zmiana łagodna, czy złośliwa?
Magda0603 napisał/a:
ale nie wiadomo co i jak do terminu..

Odbyło się konsylium i teraz lekarze ustalą termin operacji, trzeba to wszystko zgrać, przygotować zespół lekarzy, wpisać w grafik zaplanowanych operacji. Zapewne będzie to szybko ustalone i dostaniecie telefon, kiedy mama ma się zgłosić konkretnie na oddział.
Magda0603 napisał/a:
Czy to nie trwa za dlugo? Jakie są Wasze doświadczenia?

Niestety tyle to trwa, my czekaliśmy po konsylium na operację dokładnie miesiąc. Oczywiście czas ma tu duże znaczenie ale w tej chwili musicie uzbroić się w cierpliwość, porobić to co lekarze zlecili i czekać na termin.

pozdrawiam
  Temat: Rak języka
marzena66

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5362

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-07-31, 18:32   Temat: Rak języka
Magda0603 napisał/a:
Nie wiem, ja chyba zacznę z Mamą chodzić na wizyty, póki co nie chciała tego...Mam prawo razem z nią uczestniczyć w konsultacjach?

Uważam, że to najlepszy pomysł i radze z własnego doświadczenia chodzić razem z mamą, raz że będzie Jej raźniej, dwa co mama nie dosłyszy/zrozumie, to Ty bardziej ogarniasz, kolejna sprawa lekarz będzie widział, że ktoś o tą mame walczy. Ja osobiście nie wyobrażam sobie, żeby moi najbliżsi chodzili sami na wizyty, badania, zawsze im towarzyszyłam/towarzyszę, wszedzie.

Powodzenia i czekamy na środowe informacje.
  Temat: Rak języka
marzena66

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5362

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-07-30, 08:25   Temat: Rak języka
Magda0603,

Trzeba mamę uspokajać, być z Nią, ból można opanować i tak jak napisałam wyżej jest wielki plus, że rak się nie rozprzestrzenił poza język więc jest szansa na wyleczeie a to przecież najważniejsze.

Poczytaj sobie proszę Zalecenia jakie się stosuje przy mamy chorobie, co trzeba jeszcze zrobić, jak wygląda leczenie i mamie wszystko wytłumaczysz, żeby ją uspokoić a jednocześnie mieć wiedzę przy rozmowie z lekarzem.
od str. 15
http://www.onkologia.zale...%20i%20szyi.pdf

pozdrawiam
  Temat: Rak języka
marzena66

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5362

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-07-30, 08:07   Temat: Rak języka
Magda0603,
Witaj na forum

Plus w tym nieszczęściu jest taki, że rak jest miejscowy, nie nacieka gdzieś poza język, jedynie węzły chłonne nie są do końca pewne, lekarz sugeruje zmiany odczynowe a czy tak jest na pewno tego nie wiemy do końca, zróbcie usg jak jest zalecane, jak trzeba będzie i biopsję węzłów ale to już do oceny lekarza.

Czy jest już jakiś plan leczenia?, co lekarze sugerują dalej?, jest już mama pod opieką onkologa?

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group