1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: podejrzenie nowotworu płuc
marzena66

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 6517

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-08-01, 21:11   Temat: podejrzenie nowotworu płuc
Loqa napisał/a:
ZŻG nikt nam nie powiedział, ze sytuacja jest bardzo bardzo ciężka,

Tak ZŻG to bardzo poważna sprawa jak i bezpośrednio zagrażająca życiu.

Przyjmij moje wyrazy współczucia, bardzo mi przykro ::rose::
  Temat: podejrzenie nowotworu płuc
marzena66

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 6517

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-06-27, 19:38   Temat: podejrzenie nowotworu płuc
Loqa napisał/a:
i wcale nie jest pocieszające ze tylu ludzi juz to miało albo ma, i że sobie poradzili

To żadne pocieszenie i nikt Cię w ten sposób nie pocieszy bo zdajemy sobie wszyscy tutaj sprawę czym jest rak i jak trudno z nim zwyciężyć, to bardzo trudny przeciwnik niestety.

Bardzo mi przykro, że taka spadła na Was diagnoza. Nie można się załamywać, nie można poddawać, trzeba robić wszystko, żeby jak najdłużej trzymać raka w ryzach, trzeba być krok przed nim i stosowac się do zaleceń lekarza.
Loqa napisał/a:
ehhh ciezko powtarzać, ze uda sie i bedzie dobrze mimo to nie chce w nic innego wierzyć

Chciałaby Cię pocieszyć, coś optymistycznego napisać ale nie zrobię tego, bo nie wiem jak będzie, nie wiem jak tato zareaguje na leczenie, oczywiście z całego serca życzę, żeby wszystko poszło po Waszej mysli ale jak będzie dopiero więcej się dowiemy po pierwszych badaniach obrazowych po przyjęciu chemii.

Tutaj poczytaj sobie trochę jakie powinny być prowadzone procedury, Zalecenia które obowiązują przy tym rodzaju raka od str. 89
http://www.onkologia.zale...%20oplucnej.pdf

pozdrawiam serdecznie i życzę Wam dużo sił.
  Temat: podejrzenie nowotworu płuc
marzena66

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 6517

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-06-16, 19:42   Temat: podejrzenie nowotworu płuc
Loqa,

Witaj na forum.
Na razie mamy mało danych żeby cokolwiek wnioskować ale opisany przez Ciebie RTG może niestety świadczyć o raku płuc.
Loqa napisał/a:
masę guzowatą łącząca się z wnęka płucną w 3 segmencie płuca prawego

Na pewno to wymaga dalszej diagnostyki, czyli TK płuc, dobrze jest również zrobić chociaż usg jamy brzusznej jak tam to wszystko wyglada.
Czy tato za te 6 dni ma się położyć do szpitala na diagnostykę? Według mnie najlepszą opcją jest położenie taty w szpitalu, zrobienie szybko TK i pobranie materiału do badań z płuc, czyli bronchoskopię to może pokazać z czym macie do czynienia ale przyznam szczerze, ze nie wyglada to na zmiany łagodne.
MalgorzataB napisał/a:
Moze to być tzw zespół żyły głównej górnej, powiększone węzły chłonne mogą uciskać główne naczynia i utrudniać krążenie.

Spokojnie samo powiększenie węzłów chłonnych nie świadczy od razu o ZŻG, chyba, że tacie towarzyszą inne objawy.
Pogorszenie stanu taty, Jego osłabienie zapewne wiąże się ze stanem chorobowym, nie wiemy czy jest tylko zmiana w płucach i jaka, nie wiemy czy nie ma przerzutów/nacieków, RTG tego nie wyłapie.
Oczywiście możecie jechać do szpitala jak tato się źle czuje, tylko do szpitala, w którym będzie możliwa diagnostyka, w szpitalu zaczną Was wypytywać czy tato wie, co ma, bo na pewno zrobią RTG, będą wypytywac co z tym zrobił i jak tato powie, że za 6 dni ma umówioną wizytę to Go odeślą do domu. Tyle czekaliście to te 6 dni już niewiele zmieni, chyba, że taty stan będzie coraz gorszy to trzeba wtedy szybko reagować.
Wiem, że tak nie powinno być ale w takich sytuacjach jak coś wyjdzie to od razu się bierze kartę DILO od lekarza rodzinnego bo tutaj są ku temu podstawy i jak najszybciej robi TK, nawet prywatnie żeby to przyśpieszyć, to wtedy kwestia tygodnia a czasami jeszcze krócej. Ja wiem, ze nie zawsze są na to fundusze ale czekając na NFZ to te procedury strasznie długo trwają a czas ma tu ogromne znaczenie. Karta DILO ma za zadanie wszystko przyśpieszyć ale to też jest określony czas kiedy pacjent ma być zdiagnozowany.

Podejrzewam, że choroba u taty może być już mocno zaawansowana skoro tato tak bardzo podupada na zdrowiu, bardzo mi przykro i chce się mylić ale skoro tu jesteś z nami to chcesz poznać prawdę.

Na razie trzeba czekac na TK i szybko załatwiać bronchoskopię.

pozdrawiam serdecznie.

Jeszcze dopiszę objawy ZŻG, czy tato oprócz powiększonych węzłów odczuwa coś jeszcze z tych niżej podanych dolegliwości:

Objawy
duszność[1]
obrzęk i zaczerwienienie szyi i twarzy, zwłaszcza dookoła oczu
kaszel[2]
obrzęk rąk[1]
ból w klatce piersiowej
zaburzenia połykania
zaburzenia widzenia
rzężenia
stridor
bóle głowy[1]
nudności
obrzęk śluzówek nosa
poszerzenie żył szyjnych i żył powierzchownych klatki piersiowej[1]
otępienie
śpiączka.
Nachylenie się do przodu lub położenie się nasila dolegliwości.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_żyły_głównej_górnej

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group