1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o interpretacje Badania PET
marzena66

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4075

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-17, 09:52   Temat: Proszę o interpretacje Badania PET
andzia802 napisał/a:
I z którego badania jest wniosek, o podejrzeniu raka nadnercza?

To nie rak nadnercza a przerzut raka, na którego tato wcześniej był leczony tak przynajmniej wychodzi z dokumentacji.
Ostatni wynik, który zamieściłaś jest informacja we wnioskach "Nejednoznaczny guzek w nadnerczu prawym - meta?", ( to przerzut)
Ja wcześniej źle spojrzałam na datę, na tym wyniku nie ma daty jest tylko informacja, że porównano z badaniem z 29.09.2016 i ja pomyliłam, ze to wynik z 2016 roku a to zapewne wynik najnowszy.
(nie ma dat na wynikach i się pogubiłąm)
Nie zmienia to jednak faktu, że są podejrzane węzły i guz w nadnerczu, które niestety mogą świadczyć o przerzutach, czyli rozsiewie choroby. Na temat leczenia już podpowiedziała missy,

pozdrawiam
  Temat: Proszę o interpretacje Badania PET
marzena66

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4075

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-16, 22:24   Temat: Proszę o interpretacje Badania PET
U taty stwierdzono Gruczolakoraka G2 czyli o pośrednim stopniu złośliwości, w węzłach chłonnych nie było przerzutów, linia cięcia bez utkania raka czyli w miarę dobre rokowania no ale niestety widać na to, że rak powrócił.
W 2016 roku było już podejrzenie przerzutu w nadnerczu, czy robiono coś w tym kierunku, czy nikt tego nie zauważył, nie leczył, tato powinien już wtedy mieć przebadane nadnercze i już zastosowaną chemioterapię gdzieś popełniono błąd. Co wtedy zostało z tym guzkiem w nadnerczu zrobione?

pozdrawiam
  Temat: Proszę o interpretacje Badania PET
marzena66

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4075

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-16, 17:36   Temat: Proszę o interpretacje Badania PET
andzia802 napisał/a:
Operacja była 5,5 roku temu,

Czy wtedy były przerzuty w węzłach chłonnych, na obrazach czy to TK, PET?, czy były przerzuty w węzłach w badaniu histopatologicznym, czy operacja była radykalna, czyste były marginesy cięcia bez raka?, dobrze by było żebyś wynik pierwszy z TK czy PET wstawiła, również przydałby się wynik histopatologiczny po operacji, więcej byłoby danych.

Czy od czasu operacji tato był cały czas pod kontrolą onkologa, były systematycznie robione badania kontrolne?

pozdrawiam

[ Dodano: 2018-02-16, 17:38 ]
andzia802 napisał/a:
A prosze mi powiedzieć jakie jest rokowanie

Nie zadręczaj się rokowaniami, tato najprawdopodobniej przejdzie chemioterapię i trzeba wierzyć, że da Wam jakiś dłuższy czas pobyć razem. Potrzebne nam konkretne dane jaki to rodzaj raka bo nie będziemy mogli pomóc jakie leczenie, co można jeszcze zrobić. Każdy rak ma swoje schematy leczenia więc jest to bardzo istotna informacja dla nas.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o interpretacje Badania PET
marzena66

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4075

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-16, 17:20   Temat: Proszę o interpretacje Badania PET
andzia802,
Witaj na forum.

Kiedy tato miał operację, jaki dokładnie rodzaj raka u taty stwierdzono?, czy po operacji było jeszcze jakieś leczenie, chemio/radioterapia?

Rzeczywiście obraz PET wskazuje na zmiany rozrostowe, najprawdopodobniej przerzuty raka płuc do nadnarecza, węzłów chłonnych w okolicy nadnercza, wyjaśniłabym również węzeł chłonnych w płucach bo też nie jest powiedziane czy odczynowy czy przerzutowy.

Wynik nie wygląda optymistycznie, przykro mi, trzeba jak najszybciej iść do lekarza prowadzącego tatę/onkologa.

pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group