1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
marzena66

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 8908

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-08, 08:20   Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
rob35,

Dużo sił życzę, przykro mi, że tak się wszystko niekorzystnie toczy.
  Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
marzena66

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 8908

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-20, 12:58   Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
rob35,
Jeżeli widać, że pacjent jest wyniszczony, słaby, coraz słabiej chodzi lub nie chodzi, wymaga opieki osób drugich to oczywiście, że nikt nie poda chemioterapii bo to mogłoby się zakończyć tragicznie.

rob35 napisał/a:
Dodatkowo zawaliłem z lekami przeciwbólowymi. Podawałem zgodnie z tym co lekarze mówili,

To jak zawaliłeś, lekarze ustalają dawki i w jakich odstępach podawać, powinieneś ściśle trzymać się tych reguł.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
marzena66

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 8908

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-19, 21:53   Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
rob35 napisał/a:
Mam pytanie, czy możliwe jest aby szpital nie dał płytki z wynikami tomografii komputerowej?

Zawsze dają, może coś przeoczyli, upomnij się.
rob35 napisał/a:
Czy orientujecie się czy szpital przechowuje te wyniki?

Powinien mieć kopie.
rob35 napisał/a:
Przyjęli Mamę na radioterapię, ale chyba już nie dostanie chemii.

Już missy, pisała, że radioterapia jest konieczna, zwłaszcza dot. to przerzutów do kości a chemia dlaczego zrezygnowali?, stan mamy?. Pamiętaj, że mama ma zaawansowaną chorobę i u mamy jakie leczenie by nie było to tylko już paliatywne.

Koniecznie hospicjum to teraz priorytet.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
marzena66

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 8908

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-16, 00:38   Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
rob35 napisał/a:
Przez telefon Pani powiedziała mi tylko, że najpierw potrzebne jest zakończenie leczenia w innych placówkach ,a wspominałem, że chodzi o radioterapię paliatywną.

Może się nie do końca zrozumieliście.
rob35 napisał/a:
Jak sądzicie, czy dostanę to skierowanie przy przyjęciu do Białegostoku?

Jeżeli lekarze powiedzą, że mama będzie leczona paliatywnie to zapewne jak będzie mama wychodziła to dostanie różne rozpiski.
Przypilnuj żeby na skierowaniu było jasno napisane leczenie paliatywne czy leczenia zakończone. Hospicjum pacjentów leczonych paliatywnie ma obowiązek opieki nad takim chorym.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
marzena66

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 8908

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-15, 14:53   Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
Cytat:
że aby dostać się do hospicjum najpierw musimy zakończyć leczenie w innych placówkach i dostać skierowanie.

Skierowanie do hospicjum zawsze jest potrzebne a na tym skierowaniu musi być jasno napisane, że albo pacjent zakończył leczenie albo pacjent jest objęty leczeniem paliatywnym. Hospicjum przyjmuje pod opiekę pacjentów, którzy są leczeni w innych placówkach paliatywnie.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
marzena66

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 8908

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-10, 20:54   Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
rob35 napisał/a:
czy ja mogę iść z dokumentacją bez Mamy do rodzinnego?

Możesz, ja zawsze załatwiałam sama wszystko, no chyba, że lekarz będzie bardzo służbowy to może poprosić o jakieś potwierdzenie, że jesteś upoważniony do wszystkiego co tatę dotyczy, będzie miał takie prawo zażądać. Zawsze pacjent upoważnia kogoś do powiadamiania o Jego stanie zdrowia więc i z tym się musisz liczyć. Możesz na wszelki wypadek takie pisemne oświadczenie taty wziąć ze sobą, że Cię upoważnia do zajmowania się sprawami swojego zdrowia. Wiesz ja takich rzeczy u swojego rodzinnego akurat nie potrzebuje bo zna doskonale mnie i moją rodzinę a jak jest u Ciebie nie wiem.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
marzena66

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 8908

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-10, 20:41   Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
Dobrze Ci radzi missy, idźcie do lekarza rodzinnego i On wypisze skierowanie do hospicjum domowego. Mając to skierowanie możesz obdzwonić wszystkie hospicja w okolicy i dowiedzieć się telefonicznie, gdzie jest najkrótszy termin żeby tatę objęli opieką, wszystko można załatwić przez telefon z nimi a jak przyjdą na pierwsza wizytę wtedy dacie cała dokumentację, wypisze się wszystkie dokumenty już w domu, nie musisz brać wolnego.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group