1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak Płuc z przerzutami - pomoc w interpretacji wyniku.
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8995

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-10-09, 18:21   Temat: Rak Płuc z przerzutami - pomoc w interpretacji wyniku.
zatroskany,

Przyjmij moje najszersze wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Rak Płuc z przerzutami - pomoc w interpretacji wyniku.
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8995

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-10-06, 10:40   Temat: Rak Płuc z przerzutami - pomoc w interpretacji wyniku.
zatroskany,
Życzę dużo sił, teraz tacie jesteście bardzo potrzebni.

pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak Płuc z przerzutami - pomoc w interpretacji wyniku.
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8995

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-13, 15:24   Temat: Rak Płuc z przerzutami - pomoc w interpretacji wyniku.
zatroskany napisał/a:
Nie ufam opisowi TK jamy brzusznej (nie wiem czy nie była ona napisana pod kątem szybszego przyjęcia do szpitala).

No nie wiem czy ktoś opisałby badanie pod kątem przyjęcia do szpitala zakłamując fakty, przecież ktoś się podpisuje pod wynikiem i odpowiada za to co podpisał a po drugie takie wyniki są bardzo istotne bo później są w trakcie leczenia materiałem porównawczym jak działa leczenie więc raczej nie stawiałbym takich teorii.

pozdrawiam
  Temat: Rak Płuc z przerzutami - pomoc w interpretacji wyniku.
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8995

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-13, 15:10   Temat: Rak Płuc z przerzutami - pomoc w interpretacji wyniku.
zatroskany,
Wynik niestety bardzo nieładny, bardzo rozsiany proces nowotworowy, w płucach zmiany nowotworowe z naciekami, przerzuty w węzłach chłonnych w śródpiersiu, liczne przerzuty w wątrobie i w węzłach w jamy brzusznej, proces nowotworowy już zaawansowany. Jeżeli stan taty i wyniki morfologii/biochemiczne pozwolą to tylko zostaje leczenie paliatywne, bardzo mi przykro. Przy tej diagnozie warto już pomyśleć o objęciu taty opieką hospicjum domowego jeżeli leczenie będzie paliatywne. Kolejki do hospicjum długie a tato w każdej chwili będzie potrzebował pomocy lekarskiej i odpowiedniego zabezpieczenia medycznego a takie da Wam tylko hospicjum.

Przykro mi, że nic optymistycznego nie wniosłam. Życzę Wam dużo sił.
  Temat: Rak Płuc z przerzutami - pomoc w interpretacji wyniku.
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8995

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-12, 17:04   Temat: Rak Płuc z przerzutami - pomoc w interpretacji wyniku.
zatroskany napisał/a:
skoro w ciagu 2h dostajewysokiej gorączki i boli wątroba.

Musielibyśmy zerknąć na wyniki obrazowe żeby coś więcej powiedzieć/doradzić bo nie wiemy w jakim stanie jest wątroba, jak wyglądają przerzuty. Od samej choroby nowotworowej też występują gorączki. Podajecie leki na zbicie temperatury, pomagają?, na jaki czas?

pozdrawiam
  Temat: Rak Płuc z przerzutami - pomoc w interpretacji wyniku.
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8995

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-09, 18:25   Temat: Rak Płuc z przerzutami - pomoc w interpretacji wyniku.
missy napisał/a:
stąd pytanie marzeny66 o kartę DiLO

No właśnie, stwierdzono komórki rakowe, było podejrzenie raka więc od razu powinniście dostać do ręki kartę DILO, wręcz nawet koniecznie żeby dalej szybko zrobić badania, żeby nie czekać w kolejkach a przede wszystkim nie płacić, tutaj nastąpiło niedopatrzenie. DILO to szybka diagnostyka onkologiczna i bezpłatna.

Rozumiem, że robicie prywatnie, bo coś niebezpiecznego wykryto i nie ma na co czekać, tylko prywatnie da radę szybko zrobić i większość z nas tak to robi, tylko tutaj można było zaoszczędzić bo karta się należała. To nie Wasza wina, Wy postąpiliście prawidłowo, szybko tacie pomóc, to gdzieś po drodze zaniedbano sprawy.
zatroskany napisał/a:
dostał skierowanie do Poradni LEczenia Bólu, gdzie dostał listę leków. Mam nadzieję, ze w najbliższych dniach bedzie poprawa.

Na pewno tak, organizm musi się trochę nasycić lekami i każdego dnia powinno być lepiej i stan taty się ustabilizuje pod względem dolegliwości bólowych a jak nie to należy zmienić leki czy zmodyfikować.
Arek1 napisał/a:
Jeżeli potwierdzi się czarny scenariusz to radziłbym się zorientować w sprawie opieki hospicjum domowego w waszej okolicy. Tu niestety też są kolejki.

Owszem kolejki są, owszem jeśli będzie ogólny rozsiew choroby to będzie leczenie paliatywne i owszem wtedy opieka hospicjum się należy ale na razie nie straszmy kolegi hospicjum bo jeszcze nie ma wszystkich badań, nie ma konkretnej diagnozy, nie rozpoczęto leczenia, nawet nie ma lekarza, który zajmuje się konkretnie chorym to etap hospicjum może jeszcze chwilę poczekać. Żeby można zapisać się do hospicjum trzeba mieć skierowanie a skierowanie może być wypisane wtedy kiedy leczenie onkologiczne jest zakończone albo jest paliatywne tu na razie o leczeniu jeszcze nic nie wiemy więc ta rada raczej jeszcze nie na teraz.

pozdrawiam
  Temat: Rak Płuc z przerzutami - pomoc w interpretacji wyniku.
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8995

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-09, 07:16   Temat: Rak Płuc z przerzutami - pomoc w interpretacji wyniku.
zatroskany,
zatroskany napisał/a:
W najbliższym czasie czeka nas TK płuc i konsylium lekarzy w tej sprawie.

Kiedy jest to TK?, jaki lekarz tatę prowadzi?, macie kartę DILO, która przyśpiesza diagnostykę?
zatroskany napisał/a:
Najgorsze jest to, ze towarzyszy temu ból z okolic wątroby (I kręgosłupa) oraz gorączka i nadpotliwość. Stracił na wadze i brakuje mu siły.

Tu trzeba koniecznie zadziałać, nie wiem czy lekarz rodzinny będzie w stanie, nie każdy chce (boi się chorób tego typu, nie chce zaszkodzić), może Poradnia Leczenia Bólu tak na szybko, żeby opanować dolegliwości taty. Trzeba wdrożyć szybko leki przeciwbólowe, gorączki, nadpotliwość jest najprawdopodobniej wynikiem choroby a jak morfologia/biochemiczne badania wyglądają?

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group