1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6895

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2018-01-30, 13:25   Temat: Rak nerki z przerzutami
Kocurowa napisał/a:
czy jeśli mój tata dostaje chemię paliatywną to znaczy, że lekarze nie dają nadziei?

Chemia paliatywna jest podawana niestety nie z myślą o wyleczeniu ale poprawieniu stanu chorego, może zatrzymaniu na jakiś czas choroby, może przedłużenia życia a przede wszystkim po to żeby zminimalizować dolegliwości wynikającego z choroby nowotworowej.

Kocurowa napisał/a:
Nie mogę tego zrozumień, nie chcę poddać się bez walki, chociaż lekarze już to zrobili... :(

Normalne, zawsze staramy się walczyć do końca ale taty choroba jest bardzo mocno zaawansowana rak nerki, przerzuty do węzłów chłonnych biodrowych i zaotrzewnowych, zmiany w węzłach w śródpiersiu, przerzuty do wątroby, nacieki w jamie brzusznej. Z przykrością to napisze ale tato ma przerzuty wszedzie gdzie tylko możliwe, Jego stan jest bardzo poważny a choroba zaawansowana strasznie mocno.

Operacja, która była wykonana, nie była radykalna ale i nawet gdyby była to już mamy masę przerzutów odległych.

Kocurowa napisał/a:
Mój tata nie wygląda na śmiertelnie chorego


To dobrze ale ten stan przy tak zaawansowanej chorobie może się zmienić z dnia na dzień. Jak najszybciej powinniście wziąć skierowanie i tatę zapisac pod opiekę hospicjum domowego, bez ich pomocy trudno Wam będzie jak tato zacznie niedomagać a to raczej nastąpi. Do hospicjum sa długie kolejki więc warto już to miec załatwione bo nie wiadomo kiedy ta pomoc będzie potrzebna na już.

Przykro mi, że nie mam dla Ciebie lepszych informacji, witam serdecznie na forum i jeśli masz do nas pytania, pytaj, pisz, pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group