1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak stercza
marzena66

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3526

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-10-15, 19:18   Temat: Rak stercza
marika1805 napisał/a:
Zapytam jakie moga wystapic powiklania?

Proszę o powikłaniach poczytać tutaj
http://www.poradnikzdrowi...rcza_33569.html
marika1805 napisał/a:
Czy jest szansa dla taty ze bedzie zyl po radykalnym wycieciu?

Mamy tylko wynik histopatologiczny, to daje nam informacje z jakim rakiem macie do czynienia, nie wiem jakie jest zaawansowanie choroby, nie wiem czy nie ma gdzieś przerzutów, nie mamy tutaj żadnych wyników to trudno mi gdybać.

Radykalna operacja zawsze daje większe szanse na życie i jeśli jest możliwa to z tego się korzysta. Tato ma na razie szanse ale co będzie nie wiem.
Mogę tylko podać statystyki
Cytat:
W badaniu EUROCARE-4 odsetek przeżyć 5-letnich u chorych na RGK rozpoznanego w latach
1995–1999 wyniósł w Polsce 60,5% (dane obejmowały tylko 6% zachorowań), a średnia
w krajach europejskich osiągnęła 76,4%.

przytoczone z linku podanego w poprzednim poście.

pozdrawiam
  Temat: Rak stercza
marzena66

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3526

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-10-15, 14:13   Temat: Rak stercza
marika1805,
W rozpoznaniu jest napisane, że to gruczolak czyli zmiana łagodna a w wyniku już jest mowa o raku gruczołowym a to już niestety złośliwe, jakieś zaprzeczenie się wkradło w tej dokumentacji.

marika1805 napisał/a:
i wskazanie najlepszej metody usunięcia.

Tutaj do poczytania na temat Zaleceń jakie powinny być zastosowane przy tym raku od str. 335,
Cytat:
Leczenie — ogólne zasady i rokowanie
Wybór metody leczenia RGK zależy od stopnia jego zaawansowania oraz od oczekiwanej
długości życia (wiek i  choroby współistniejące). Leczenie radykalne (chirurgiczne) ma zastosowanie
jedynie u chorych na raka ograniczonego do stercza (cT1–2 N0 M0), u których
spodziewany czas przeżycia naturalnego nie jest krótszy niż 10 lat. Leczenie napromienianiem
— teleterapia i/lub brachyterapia — ma zastosowanie u chorych na raka o zaawansowaniu
cT1–T3 N0 M0 i w wybranych przypadkach T4 oraz N(+). Wybór metody radykalnej
radioterapii (RTH) powinien być poprzedzony przedstawieniem choremu wad i zalet każdej
z metod. ........................

Leczenie radykalne
Prostatektomia radykalna
Prostatektomia radykalna (głównie laparoskopowa lub „otwarta” z dostępu załonowego,
lub, wyjątkowo, kroczowego) polega na całkowitym usunięciu gruczołu krokowego wraz
z  pęcherzykami nasiennymi oraz węzłami chłonnymi znajdującymi się poniżej rozwidlenia naczyń biodrowych wspólnych. Zakres limfadenektomii wykonywanej w ramach prostatektomii
radykalnej należy uzależnić od charakterystyki onkologicznej guza — limfadenektomia
rozszerzona jest niezbędna w przypadku raka pośredniego lub dużego ryzyka (T > 2a, Gl.s.
> 6, PSA > 10 ng/ml) i obejmuje oprócz węzłów zasłonowych oraz biodrowych wewnętrznych
także węzły biodrowe wspólne i okolicy rozwidlenia aorty...........
Radioterapia

Radioterapia, wraz z leczeniem chirurgicznym, jest podstawową metodą radykalnej terapii
u chorych na zlokalizowanego RGK.

Więcej do poczytaniu tutaj
http://www.onkologia.zale...o-plciowego.pdf

pozdrawiam i witam na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group