1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16903

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-03-27, 10:34   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo, :uhm!:
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16903

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-08-24, 13:25   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo napisał/a:
i wg niego, guzek się zmniejszył, ale wiadomo jakie opisy są

Skoro guzek się zmniejszył to na razie bez paniki a jak nawet jest taki sam to też bez paniki, gdyby to był rak/przerzut to zapewniam, że przez taki okres to już by wyrósł do większych wymiarów a ten stoi albo jest ciut mniejszy. To, że się wzmacnia nie zawsze znaczy najgorsze, tak jak pisałam stan zapalny też "świeci".
chihiroo napisał/a:
ale niepokoi mnie, że kolejny TK tak późno.

Nie jest za późno bo to co napisałam powyżej i tak mniej więcej dokonuje się obserwacji bo w okresie 6 miesięcy albo się rozwinie w jedną albo w drugą stronę.
Na razie spokojnie, w niektórych wypadkach czas jest potrzebny.

pozdrawiam
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16903

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-08-18, 13:36   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo napisał/a:
- czy jest się czego obawiać?

Na pewno być czujnym, wzmocnienie po kontraście może być czymś niedobrym, może być stanem zapalnym, na dwoje babka wróżyła.
Dobrze, że guzek ma wielkość porównywalną z badaniami z ubiegłego roku, nie rośnie to plus, wzmocnienie, może budzić niepokój i trzeba to systematycznie kontrolować, czyli za 3-4 miesiące kolejne badanie obrazowe wskazane.

pozdrawiam
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16903

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-04-03, 22:20   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo napisał/a:
co 3 trzy głowy to nie jedna ani nie dwie

Jak najbardziej jestem zawsze za, żeby skonsultować wyniki u kilku lekarzy.

powodzenia
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16903

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-30, 08:03   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo,

To dobre wieści i tak też mi się wydaje jak Pani doktor mówi ale żeby być pewnym trzeba miec to pod kontrolą.

pozdrawiam i cieszę się z dobrych informacji.
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16903

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-23, 06:29   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo napisał/a:
To taka teoria na uspokojeni

Ale teoria jak najbardziej realna. Na razie w wynikach nie ma sugestii przerzutów i jak najbardziej mogą to być guzku pozapalne. Bracia nie bracia, po prostu jakby nas tak wszystkich przebadać to zawsze tu wyjdzie jakaś torbiel, tu znajdzie się guzek pozapalny, tam jakieś zwapnienie. Nie każde guzki w płucach to od razu rak czy przerzut. Owszem ta czujność musi być zachowana przy pacjentach onk. ale też nie można od razu pisać najgorszych sceanariuszy. To są maleństwa, więc trafić w nie jest prawie niemożliwe, druga sprawa to na przestrzeni czasu to nie urosły jakoś szczególnie różnica 6-8 to nic wielkiego a, że jest drugi to takich guzków pozapalnych można miec kilka. Ja myślę, że w tej chwili na prawdę nie ma powodu do niepokoju.
chihiroo napisał/a:
3-4 miesiące to wieczność oczekiwania

Nie taka wieczność, patrząc na to, że nie rosną szczególnie na przestrzeni ostatnich badań, gdyby było coś złego to już by sporo urosły. Tak jak posałam trzeba poczekać tą "wieczność" 3 miesięczną i zobaczyć co będzie, można za te 3 miesiące zrobić PET wtedy będzie dokładniej.

chihiroo napisał/a:
ale juz 2x pod rząd w totka się nie wygrywa,

Kto to wie, jak ktoś ma dobrą rękę to i takie cuda się zdarzają ;) , można się też urodzić pod szczęśliwą gwiazdą ;)

powodzenia
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
marzena66

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16903

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-22, 21:03   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo,
Guzki są malutkie, prawdę mówiąc niediagnostyczne, takie do 10 trudno przebadać, obserwuje się je. Jeden z guzków rozumiem, że minimalnie urósł, tak? było 6 jest 8 i pojawił się nowy. Zapewne lekarz zleci za 3-4 miesiące kolejne badania, jeżeli guzki będa rosły jest wtedy prawdopodobieństwo przerzutów, jeśli będą stały w miejscu to mogą to być guzki pozapalne.
Trzeba ustalić dalszy plan z lekarzem.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group