1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: mf54 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 61375

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2018-02-20, 12:34   Temat: mf54 - komentarze
wszyscy czekają a On milczy jak zaklęty :mrgreen:
  Temat: mf54 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 61375

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-12-13, 06:55   Temat: mf54 - komentarze
mf54 napisał/a:
Na skierowani lekarz napisał "na cito" ale nie wiem co to znaczy, bo to nie po polsku jest.

Wiesz, wiesz tylko czarujesz nas tutaj :)

pozdrawiam
  Temat: mf54 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 61375

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-12-02, 15:45   Temat: mf54 - komentarze
ethos napisał/a:
Generalnie, każdy Ci tu klaszcze,

Nie, że mną mf54, jest na ścieżce ciągłych zwad ;-)) :lol:
Cytat:
może jestem już zaznaczony na czerwono(stan agonalny ) i w poniedziałek mam umówioną wizytę.

Jak stan agonalny to po co w poniedziałek jechać :mrgreen:
Oczywiście riposta na Twoje słowa.
A na poważnie wiem, że żartujesz ale nie dopowiadaj sobie historii. Już zapewne masz tam w swoim WCO wyrobioną ścieżkę i jak lekarz zobaczył wyniki to chce Cię na dywanik.
Kolejna sprawa, nawet gdyby coś tam wyszło, pfuuu, pfuuu, oby nie to tak jak napisałethos,
ethos napisał/a:
ponieważ wczesne wykrycie w Naszym przypadku to ileś lat(cennych lat).


pozdrawiam
czepliwa moderatorka :mrgreen:
  Temat: mf54 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 61375

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-11-27, 21:26   Temat: mf54 - komentarze
Majbas napisał/a:
Marzenko dziękuję jeszcze raz za zrozumienie-wśród znajomych nie mam pary tak zakochanej w sobie jak my- a tu proszę na forum jest koleżanka♥

Pisz moja droga tak jak czujesz i tak jak chcesz to wszystko nam przekazać, wiem doskonale, że to Wasza wspólna choroba jakkolwiek to dla innych znaczy.

Miłości, troski, zakochania nie należy się wstydzić, to jest piękne zwłaszcza w tych czasach gdzie młode małżeństwa tak szybko się rozstają/rozwodzą, nie próbują nawet pokonywać wspólnie kłopotów.

Trzymajcie się i życzę Wam dużo siły w tym trudnym dla Was czasie, pozdrawiam :)
  Temat: mf54 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 61375

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-11-26, 22:37   Temat: mf54 - komentarze
mf54 napisał/a:
że partner zna wszystkie myśli i tajemnice.
A myśli są najważniejsze.

prawda
Nie dogadamy się w tej kwestii ani Ty mnie nie przekonasz do swoich racji ani ja nie będę Cię przekonywać do swoich. Ty piszesz z pozycji osoby chorej ja piszę z pozycji osoby, której odeszło na rękach z powodu choroby nowotworowej parę najbliższych osób. Nie wiem do końca co Ty czujesz nie wiesz co ja czułam jak mój mąż/mama, babcia/dziadek itd. zachorowali więc nie licytujmy się na słowa.

pozdrawiam
  Temat: mf54 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 61375

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-11-26, 22:29   Temat: mf54 - komentarze
A propos odklejonych nosków. Ostatnio siedzimy na onkologi z mężem i czekamy na wizytę, oj długo się siedzi a na przeciwko mnie siedzi pan w wieku 60+, bardzo elegancki, czyściutki i do tego przystojny mimo wieku i tak siedzę sobie patrzę no bo był taki bardzo zadbany aż wzrok sam szedł w Jego kierunku i nagle mój wzrok pada na buty a te były takie głodne, oba, dosłownie podeszwa odlatywała od reszty buta i już na niczym innym nie mogłam się skupić tylko na tych butach :mrgreen:

pozdrawiam
  Temat: mf54 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 61375

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-11-26, 22:12   Temat: mf54 - komentarze
Majbas,
Przeżywałam chorobę męża, to była najgorsza trauma w moim życiu, nie liczyłam się ja liczył się tylko mąż, jego wyniki, jego stan, jego operacja, tak jak Ty jestem bardzo związana z mężem więc rozumiem każdego gdzie ta więź między małżonkami jest ogromna, to jak jedność i te przysłowiowe połówki pomarańczy. Tak jak ja to zapewne i Ty nie wyobrażasz sobie życia bez swojego męża. Ty to mąż, mąż to Ty. To jest piękne.

mf54
Cytat:
Oczywiście w tym gronie są też moderatorki - Marzena :) i Justyna :cry:

Ale czepliwy ;-))
Każdy jest inny i każdy inaczej postępuje.
mf54 napisał/a:
ktoś napisze "mamy Clark3", co to znaczy mamy...

To czepianie się słów. Ty nie chcesz nikogo obciążać i zapewne mąż koleżanki też nie chce, mój też nie chciał ale ja nie wyobrażam sobie żebym nie towarzyszyła mężowi w jego chorobie, nie pojechała z nim do lekarza, nawet wchodzę razem do gabinetu, tak może jestem przewrażliwiona, może nadgorliwa ale wiem, że lepiej to wszystko ogarnę, wiem, że mąż nic przede mną nie zatai, a mógłby to zrobić żebym ja nie cierpiała. Mam to wszystko pod kontrolą. I tak jak napisałam jak w rodzinie ktoś bardzo bliski jest chory to choruje cała rodzina.

U Ciebie panują takie zasady u koleżanki czy u mnie inne i nie uważam żeby zarówno Twoje jak i nasze postępowanie zasługiwało na jakąś ocenę, każdy ma prawo postępować tak jak uważa za słuszne i jak mu odpowiada.

pozdrawiam
  Temat: mf54 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 61375

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-11-26, 21:35   Temat: mf54 - komentarze
mf54 napisał/a:
Taka mała dygresja: to dobrze, że zintegrowałaś się z mężem w chorobie, ale pisząc:
-my wyniki..
-u nas stawy ...
to zastanawiam się kto jest chory.

Muszę stanąć w obronie Majbas, rozumiem Twój sposób pisania bo sama jak wyrażam opinie o chorobie męża to też pisze w licznie mnogiej "byliśmy robić wyniki", "odebraliśmy wyniki", "lekarz nas zbadał i powiedział" .......
mf54 napisał/a:
to zastanawiam się kto jest chory.

Jeżeli jest się bardzo ze sobą związanym to uwierz mf54, że chorują oboje i ten co jest rzeczywiście chory i osoba, która trwa przy chorym.

pozdrawiam serdecznie.
  Temat: mf54 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 61375

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-11-21, 21:50   Temat: mf54 - komentarze
arawis napisał/a:
Takie tutaj niesubordynowane towarzystwo

|SModM|
  Temat: mf54 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 61375

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-10-26, 13:16   Temat: mf54 - komentarze
mf54 napisał/a:
Mam jeszcze coś do napisania w tym temacie, ale z nerw już nie mogę

To się nie denerwuj bo i tak Twoje nerwy nie uleczą służby zdrowia, nie zaspokoją potrzeb rezydentów a tylko Tobie te nerwy zaszkodzą :)
  Temat: mf54 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 61375

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-10-15, 19:35   Temat: mf54 - komentarze
mf54 napisał/a:
Widziałaś kiedyś kapustę białą o wadze 10 kg ? Albo marchew o wielkości przedramienia ? Nie widziałaś.

Widziałaś :) a kupiłam bezmyślnie, nagotowałam kapuchy na słodko z chudym mięskiem a na drugi dzień wywaliłam ten ogromny gar dla psów bo śmierdziało wszystko jakąś chemią, aż się pieniło.
mf54 napisał/a:
Producent, nie może sobie pozwolić, żeby jakaś plantacja np w szklarnii mu padła. Dlatego są opryski

Oczywiście, pryskane jest wszystko bo tacy rolnicy, sadownicy nic by nie zarobili, to logiczne.
Wszystko co napisałeś się zgadza i żyjemy, jemy, wdychamy same trucizny, dlatego między innymi chorujemy i nic nie da, że odrzucimy cukier czy co tam jeszcze ktoś napisał, truje nas wszystko z każdej strony.
mf54 napisał/a:
Można zadać sobie pytanie, "jak żyć"

Normalnie, bo na niektóre rzeczy nie mamy wpływu, z głową.

pozdrawiam
  Temat: mf54 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 61375

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-10-14, 13:27   Temat: mf54 - komentarze
ethos napisał/a:
Mięcho i cukry na pewno rozwijają raczola...

Nie byłabym tego taka pewna, takie samo prawdopodobieństwo istnieje we wszelkiej innej żywności, która nafaszerowana jest chemią, warzywa, które rosną przy drogach i cała masa "innych inności", które mają taki sam wpływ jak mięso i cukier na nasze zdrowie. Gdyby człowiek chciał jeść zdrowo to tylko własny ogródek gdzieś na uboczu i własne mięso, jaja i tudzież inne produkty, nic kupować, wszystko wytwarzać samemu, wtedy byłaby pewność, że jest zdrowo, kupując nigdy jej nie masz.
Osoby, które nie jedzą mięsa i słodyczy też chorują na choroby nowotworowe więc nie popadajmy w jakieś skrajności i teorie.

pozdrawiam
  Temat: mf54 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 61375

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-10-13, 22:02   Temat: mf54 - komentarze
mf54 napisał/a:
1000 kcal dziennie

Tyle kalorii to zalecają dietetyce przy restrykcyjnej diecie jak jakaś kobitka chce mieś talię osy i być smukła jak sarenka.
Stanowczo za mało jesz, nawet patrząc na ilości i co jesz.'
mf54 napisał/a:
Co powoduje brak łaknienia ? Stres

To na pewno. Czy chudniesz przy tym?, czy to co jesz Ci wystarcza, nie masz ochoty na więcej odrzuca Cię od jedzenia?, Może trzeba się wspomóc lekami na apetyt. Chorujesz więc musisz rozpoznać u siebie, czy nie potrzebujesz więcej jeść bo organizm już się przyzwyczaił do tak małych posiłków, czy sam organizm odmawia jedzenia, wstręt, odruchy wymiotne?

pozdrawiam
  Temat: mf54 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 61375

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-09-23, 08:57   Temat: mf54 - komentarze
ethos napisał/a:
Cóż pewnie zostaniemy, razem z mf54, spaleni żywcem, lub obetną nam języki za szerzenie herezji,

Zastanowię się, przemyślę, pomysły poddałaś dobre teraz mam wybór, stos, uchlastać język a może inna opcja :mrgreen: ;-))

Nikt nikomu nie broni i nie ma takiego prawa, to Wasze zdrowie, Wasze życie i Wasze wybory i nawet je rozumiem.
Uważam, że wszystko można tylko wszystko należy robić z głową i jedzenie też można wszystko tylko z umiarem.

Uciąć język - spalić?, spalić czy uciąć im język ach taki trudny wybór :mrgreen:
  Temat: mf54 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 61375

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-09-17, 18:17   Temat: mf54 - komentarze
mf54 napisał/a:
Stąd pewna teoria, że rak odżywia się cukrem I wskazaniem jest dieta niskowęglowodanowa

Aż tak bym się z tą teorią nie zgadzała, to trochę głębszy temat i nie ma co popadać z jednej skrajności w drugą, kiedyś słodycze jadłem na potęgę, teraz rak i wyeliminujmy słodycze całkowicie.
Tu tak najprościej to wyjaśniono https://www.zwrotnikraka....ba-nowotworowa/
Wszystko w nadmiarze szkodzi.
mf54 napisał/a:
"niech żywność będzie waszym lekarstwem"

mf54 napisał/a:
Odpowiednim żywieniem nie tylko można utrzymać zdrowie i wyleczyć z wielu chorób.

Tylko pamiętajmy, że jak już zachorujemy to nagłe zdrowe odżywianie i zdrowe życie na niewiele się przyczyni, takie teorie, które zacytowałeś trzeba by było stosować od dzieciństwa i całe życie.

pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group