1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Opieka HD
marzena66

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8443

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-09-01, 10:32   Temat: Opieka HD
Brutus,
Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::

Brutus napisał/a:
Godzinę wcześniej jeszcze się z nami siłował przy przebieraniu.

Moniko, tato nie szarpał się bo chciał Wam zrobić na złość, czy pokazać swoją siłę, tato po prostu już odchodził, przerywaliście Mu tym przebieraniem odchodzenie, sprawiało Mu to najprawdopodobniej ból, w takich, ostatnich godzinach pacjenta się nie dotyka, nie męczy, bo nawet najmniejszy dotyk może być dla chorego ogromnym cierpieniem.

Brutus napisał/a:
Bez względu na świadomość zaawansowania jego choroby to i tak wydaje się być za wcześnie.

Jakkolwiek to zabrzmi okrutnie to może i lepiej, że męczarnia taty była krótsza, z czasem byłoby jeszcze gorzej, wtedy ciężko nam patrzeć na to cierpienie a chory się męczy i wiemy przecież, że nie da się ani zahamować postępu choroby, nie da się w takim zaawansowaniu wyleczyć.

Trzymaj się, tato już nie cierpi a to najważniejsze, dużo sił.
  Temat: Opieka HD
marzena66

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8443

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-08-30, 21:59   Temat: Opieka HD
Brutus napisał/a:
Nic już nie wiem, czy postępuję słusznie czy nie.

Ty chcesz zrobić to co wydaje się słuszne i najlepsze dla taty. Na razie spokojnie, zobaczysz jak tato zareaguje na jutrzejszą wizytę, może dzięki lekarzowi z hospicjum i pomocy zrozumie, że nie musi tak cierpieć i będzie szczęśliwy z takiego obrotu sprawy.

pozdrawiam
  Temat: Opieka HD
marzena66

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8443

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-08-27, 20:35   Temat: Opieka HD
Brutus napisał/a:
Czy to są objawy przerzutów do płuc?

W pierwszym swoim poście napisałaś
Brutus napisał/a:
Mój tata (76 lat) ma raka odbytnicy z przerzutami do wątroby i płuc.

To chyba Ty powinnaś wiedzieć jak to jest u taty lub jak było podczas zdiagnozowania taty, jak jest teraz bez badań nie wiadomo ale najprawdopodobniej choroba postępuje i dochodzą nowe objawy.
Brutus napisał/a:
Czy mogę jakoś tacie pomóc?

Tato jest dorosły i wie na co jest chory a widać, że tato tej pomocy nie chce od nikogo
Brutus napisał/a:
Tata nadal odmawia zgody na wizytę lekarską.

Brutus napisał/a:
temat przenosin do nas, ale póki co też się nie zgadza.

Na siłę nic nie zrobisz, nie zmusisz do przeprowadzki, nie zmusisz do lekarza, skoro tato chce cierpieć to nic nie poradzisz.
Dolegliwości będą dochodziły, bóle będą się wzmagały bo leczenie przeciwbólowe jest za słabe i przyjdzie taki moment, że tato sam o tą pomoc poprosi bo będzie ogromnie cierpiał. Według mnie nie zmuszaj do niczego, bądź w pobliżu, pytaj tatę czy chce lekarza/pomocy, bądź czujna i czekaj aż tato sam o tą pomoc poprosi.
Tak ja bym postąpiła.

pozdrawiam i współczuję takiej sytuacji bo na pewno jest Ci z tym bardzo ciężko, trzymaj się.
  Temat: Opieka HD
marzena66

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8443

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-07-27, 21:21   Temat: Opieka HD
Brutus napisał/a:
Załatwiłam skierowanie do hospicjum domowego.

I jak najszybciej to załatw dalej, bo do hospicjum bywają długie kolejki do objęcie opieką. Możesz również zadzwonić i załatwić telefonicznie formalności a resztę na pierwszej wizycie czy jak wyzdrowiejesz ale już będzie krok do przodu.

Brutus napisał/a:
Więc oczywiście się martwię i różne wizje przychodzą do głowy. Chociaż to może ta pogoda - ciągle pada

Pogoda owszem fatalna ale przy taty zaawansowaniu choroby, Jego stan może się zmienić z dnia na dzień, niestety.

pozdrawiam
  Temat: Opieka HD
marzena66

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8443

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-07-24, 22:07   Temat: Opieka HD
Brutus napisał/a:
Czy mogę już teraz zapisać tatę do HD z opcją, że wizyty rozpoczną się jak to będzie konieczne ( jak tato da się przekonać)?

Możesz i nawet trzeba bo zazwyczaj są kolejki do objęcia opieką pacjenta a w każdej chwili taty stan może się zmienić na gorsze i bez pomocy HD będzie problem. Można się umówić z HD, że zaczną wizyty kiedy będzie już taka konieczność.

Brutus napisał/a:
Jak pracownik hospicjum zareaguje na takie warunki? Wezwie opiekę społeczną?

Czy tato mieszka sam? może się tak zdarzyć, że jak HD zobaczy warunki u taty mało estetyczne i jeszcze do tego jeśli sam mieszka mogą powiadomić opiekę. Wiesz tak logicznie rzecz ujmując to chyba większość jakby zobaczyła jakieś "dziwne" warunki mieszkaniowe i samego, schorowanego pacjenta to raczej każdy by powiadomił jakiś odpowiedni organ, że pacjent żyje niegodnie. Nie wnikam w szczegóły i nie oceniam absolutnie tylko patrze z perspektywy ludzkiej czy też urzędniczej.

Brutus napisał/a:
że tak po ludzku boję się, że zostanę oceniona jako wyrodna córka, która pozwala mieszkać ojcu w takich warunkach.

Z nas nikt nie będzie Cię oceniał bo nie taka nasza rola, zresztą na niektóre rzeczy nie mamy jako dzieci wpływu ale jednak HD jako instytucja pomagająca ludziom może na daną sytuację jakoś zareagować, pisze może bo nie wiem czy to zrobią.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group