1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak niedrobnokomórkowy płuc z przerzutami do oun
marzena66

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4171

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-08-12, 07:13   Temat: rak niedrobnokomórkowy płuc z przerzutami do oun
pauli266 napisał/a:
Wiem że wyniki watrobowe beznadziejne ale z jakiego powodu??

Rzeczywiście próby wątrobowe mocno zawyżone a wyniki obrazowe nic niepokojącego nie pokazują, wątroba w normie. Trudno mi powiedzieć jaki jest tego powód, a co mówią lekarze na te wyniki? może wątroba po chemioterapii, radioterapii odchorowuje, źle funkcjonuje, może to być efekt dotychczasowego leczenia, jest osłabiona i źle pracuje, stawiam na to a jak jest na prawdę powinien wytłumaczyć lekarz.

Osłabienie mamy zły stan niestety jest wynikiem postępu choroby zmiany są w płucach, zmiany są w mózgu i źle funkcjonująca wątroba przyczyniają się niestety do tego, że stan mamy jest ciężki i słaby.

pozdrawiam
  Temat: rak niedrobnokomórkowy płuc z przerzutami do oun
marzena66

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4171

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-20, 16:51   Temat: rak niedrobnokomórkowy płuc z przerzutami do oun
pauli266 napisał/a:
(położono ją byle gdzie byle jak najszybciej)

Nie ważne gdzie, byle pomogli.
pauli266 napisał/a:
Czy to możliwe żeby nic rzeczywiście nie wiedziała?

Możliwe bo zrobiono rezonans tam gdzie naświetlania, żeby wiedzieć gdzie dokładnie naświetlać, które miejsca i tam jest cała dokumentacja z rezonansu mamy. Po zakończeniu naświetlań powinna być z tamtego szpitala cała dokumentacja przekazana temu szpitalowi, w którym mama przebywa i przy wypisie powinna mama dostać tą dokumentacją. Z rezonansu nie wiem czy na pewno mama dostanie wynik bo nie był on robiony dla diagnozy ale dla potrzeb naświetlań i to może być w dokumentacji szpitalnej a mama dostanie tylko informacje ile dostała dawek napromieniowania i gdzie.

pauli266 napisał/a:
Jeśli chodzi o dawki sterydów to od dawna sugerowałam lekarzom zwiększenie dawki i zawsze słyszę odpowiedź, że mama i tak końskie dawki dostaje i że zwiękesznie nie przyniesie żadnych zmian.

Tu już nie pomogę bo to lekarz ustala odpowiednie dawki ale skoro nasza Madzia70, mówi, że można zwiększyć to na pewno ma rację bo na co dzień ma doświadczenie w tym temacie.

Mama po naświetlaniach powinna się poczuć lepiej, powinny minąć bóle, zawroty, powinna być trochę chodząca, może mylić słowa, czy inne wydarzenia ale stan mamy powinien na jakiś czas być lepszy. Musisz mieć jednak świadomość, że ten czas będzie raczej ograniczony ale trzeba w tej chorobie cieszyć się i chłonąć każdy lepszy dzień.

pozdrawiam
  Temat: rak niedrobnokomórkowy płuc z przerzutami do oun
marzena66

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4171

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-18, 17:59   Temat: rak niedrobnokomórkowy płuc z przerzutami do oun
pauli266 napisał/a:
mama szanse zakwalifikować się na chemie??

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, jeśli byłaby chemia to paliatywna ale wszystko zależy od stanu mamy, w takim jak obecnie się znajduje raczej nikt nie poda chemii.

pozdrawiam
  Temat: rak niedrobnokomórkowy płuc z przerzutami do oun
marzena66

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4171

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-07-17, 16:37   Temat: rak niedrobnokomórkowy płuc z przerzutami do oun
pauli266 napisał/a:
w temacie napisałam drobnokomórkowy, oczywiście chodziło mi o niedrobnokomórkowego a nie wiem jak edytować tytuł

Użytkownicy forum nie mogą, poprawiłam tytuł.

pauli266 napisał/a:
żołądek w opłakanym stanie, pobrano wycinek i do domu mi ją szykowali.

Co wyszło z badań z wycinków z żołądka, stan zapalny, przerzuty?, bo "opłakany stan" nic medycznie nie określa.

Na to wygląda, że mama ma raka już bardzo zaawansowanego płuc z przerzutami do OUN, nie wiem jak wygląda jama brzuszna, jak żołądek, jak kości bo wyników nie mamy ale przerzuty do OUN świadczą o dużym zaawansowaniu choroby.
pauli266 napisał/a:
jeśli chodzi o histopatologie to było jakieś słowo użyte znaczące coś jakby że nie da się określić.

czy może chodzi o NOS ( Not otherwise specified - inaczej niesklasyfikowany) ?

pauli266 napisał/a:
Jesteśmy pod opieką hospicjum domowego, ponieważ mama do uzyskania wyniku czyli do poprzedniego wtorku co chwilę miała obrzęk mózgu,

Mama cały czas powinna przyjmować sterydy, one powinny zlikwidować obrzęki mózgu i poprawić na trochę stan mamy, muszą być przyjmowane systematycznie.
pauli266 napisał/a:
a nawet do szpitala nie chcą mi jej przyjąć.

I tak będzie, każdy z nas to przeżył, pacjenta w takim stanie już leczy objawowo hospicjum, musisz się na to nastawić, że pogotowie czy szpital może nie pomóc.

pauli266 napisał/a:
czy te naświetlania jej pomogą i czy one tylko ewentualnie ulżą w cierpieniach czy również przedłużą życie.

Naświetlanie paliatywne ma tylko mamie ulżyć i to będą niewielkie dawki, które mają za zadanie zlikwidować bóle, uśmierzyć dolegliwości, zadaniem leczenia paliatywnego nie jest przedłużenie życia a poprawienie komfortu pacjenta.
pauli266 napisał/a:
Boję się że naświetlania ewentualnie przyspieszą wszystko.

Nie przyśpieszą niczego złego a pozwolą mamie na chwilę, może ze 3-4 miesiące funkcjonować w lepszym stanie, później wszystko może powrócić.

pauli266 napisał/a:
i wiem że zbliżamy się do pewnych granic statystycznych jeśli chodzi o rokowania

Niestety ale tak, przerzuty do OUN zawsze gorzej rokują i szybciej przyśpieszają zbliżający się koniec. Musicie być również czujni bo mogą być i ataki padaczki czasami zdarza się wylew jak mamy do czynienia z przerzutami do OUN. To oczywiście nie musi się wydarzyć ale czujność nalezy zachować jeśli pojawiłyby się dodatkowe objawy.

Przykro mi, że nie mam do Ciebie lepszych informacji, sytuacja jest na prawdę bardzo poważna i musisz być tego świadoma.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group