1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jasnokomórkowy T2a, G2 - po 30stce
marzena66

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5431

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-06-24, 21:11   Temat: Rak jasnokomórkowy T2a, G2 - po 30stce
ANNerka napisał/a:
czy da się zrobić USG wątroby w ostatnim miesiącu ciąży?

Dać to się da, bo nawet wskazane jest robienie usg podczas ciąży ze względu na dziecko, pierw robi się usg dopochwowe a później przez powłoki brzuszne to są wskazania dla kobiet w ciąży.
Teraz pytanie, czy będzie u Ciebie widoczna dobrze wątroba w ostatnim miesiącu?, mówiąc szczerze nie jestem pewna swojej odpowiedzi ale wydaje mi się, że może być z tym problem, jednak dziecko zaburza nam trochę obraz i wynik Twojej wątroby może być niedokładny.

Cały czas analizuje tą Twoją wątrobę i bardziej ten opis przemawia mi za naczyniakami a nie za zmianami przerzutowymi. Nie chcę Ci dawać nadziei ani nie chcę Cię straszyć bo nie o takie informacji nam chodzi, musisz to wyjaśnić z lekarzem, choć i On może mieć problem z oceną, bo zmiany są małe.

Myślę, że dopiero po porodzie będzie możliwość pełnej analizy wątroby, właśnie MR z kontrastem i będzie bardziej czytelny obraz tych zmian.

Nic na razie nie wymyślimy. Musisz być dobrej myśli bo na razie nikt Ci nie postawił diagnozy, że to są przerzuty.

pozdrawiam.
  Temat: Rak jasnokomórkowy T2a, G2 - po 30stce
marzena66

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5431

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-06-24, 15:38   Temat: Rak jasnokomórkowy T2a, G2 - po 30stce
ANNerka napisał/a:
Po prostu zamiast z nim porozmawiać szerzej, to ze stresu ugryzłam się w język. Ale może masz rację - może spróbuję sie jeszcze z Panem doktorem skontaktować./

Stres będzie Ci towarzyszył zapewne długie lata zwłaszcza jak będą zbliżały się jakieś badania kontrolne ale pamiętaj, że w Twoim wypadku każdy objaw, każda nieprawidłowość, która budzi Twój niepokój musi być konsultowana z lekarzem żeby czegoś nie przeoczyć ani nie zaniedbać.
Nie czekaj z tym wynikiem tylko idź wyjaśnij. Nie możesz przecież o tym ciągle myśleć i się stresować, nosisz dziecko, które odczuwa każdy Twój stan emocjonalny.
Może to na prawdę być nic niepokojącego a stres będzie Cię wykańczał.

pozdrawiam
  Temat: Rak jasnokomórkowy T2a, G2 - po 30stce
marzena66

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5431

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-06-23, 22:28   Temat: Rak jasnokomórkowy T2a, G2 - po 30stce
ANNerka napisał/a:
Czy gdyby rezonans był wykonany z kontrastem ,,,,,,, to radiolog byłby w stanie określić przy 6-7mm ogniskach czy są one naczyniakami czy przerzutami?

MR potrafi dobrze określić zmiany, zwłaszcza jeśli byłyby to naczyniaki. Tak małe zmiany trudne są jednak do oceny i wiele jest takich przykładów, że trudno określić charakter tak małych zmian ale czasami wprawne oko radiologa to potrafi.
ANNerka napisał/a:
Czy USG wykonane 3 miesiące po MR powinno dać już odpowiedź jakiego charakteru są te ogniska, czy lepiej zrobić wtedy także rezonans (chociażby prywatnie)?

Myślę, że w Twoim obecnym stanie (ciąża) lepiej sprawdzić to na usg. I tak zapewne jak urodzisz będziesz już miała pełną z kontrastem diagnostykę.
ANNerka napisał/a:
Czy jeśli to jednak przerzuty, to jest jakakolwiek szansa na leczenie, czy to oznacza szybki koniec?

Absolutnie, żaden koniec, przeczytaj link, który podałam Ci w pierwszym poście, są jak najbardziej szanse na leczenie. Na razie nie nakręcaj się na przerzuty, nikt Ci ich nie stwierdził a jest kilka możliwości czy to naczyniaki jak pisałam, torbiele czy też drobne ogniska stłuszczenia wątroby. Zrobisz usg za miesiąc-dwa to zobaczymy jak zmiany się będą zachowywać.
ANNerka napisał/a:
czyli dwa miesiące po porodzie. Czy to nie za późno?

Po porodzie organizm jest trochę wyczerpany, osłabiony, to jakby nie było spory wysiłek dla organizmu i musi się zregenerować, stąd taki termin.
ANNerka napisał/a:
Mój urolog po operacji skupił się na tym, że jestem wyleczona i wcale nie wspominał o tych guzkach na wątrobie, bo o nich na wyniku histopatol. nie ma mowy,

Wyleczona, bo raka usunięto Ci w całości. W wyniku hist. pat nie ma mowy o wątrobie bo wycięto Ci guz nerki i on jest opisany a wątroba wyszła z badań obrazowych to już nie ma nic wspólnego z histopatem.
A czy onkolog widział wynik z Twojej wątroby? jeśli nie to zawsze możesz do Niego podejść i poprosić o opinię co sądzi o tym wyniku, czy masz powód do zmartwień czy możesz spać spokojnie.
ANNerka napisał/a:
ale teraz złapał mnie kryzys

Bo się denerwujesz w tej chwili wynikami wątroby. Podejdź do swojego onkologa, wbij się między pacjentami, niech zerknie na ten wynik, po co masz się stresować, może niepotrzebnie.

pozdrawiam
  Temat: Rak jasnokomórkowy T2a, G2 - po 30stce
marzena66

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5431

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-06-23, 20:31   Temat: Rak jasnokomórkowy T2a, G2 - po 30stce
ANNerka napisał/a:
Rak jasnokomórkowy nerki prawej G2 wg Fuhrman, pT2a.

T2a - Guz o największym wymiarze > 7 cm i £ 10 cm, ograniczony do nerki
II stopień zaawansowania klinicznego w skali IV stopniowej.
Poczytaj sobie proszę o obecnych zaleceniach w raku nerki od str, 369
http://www.onkologia.zale...o-plciowego.pdf
ANNerka napisał/a:
Dopóki jestem w ciąży i tak nie mogę mieć ani RTG, ani tomografii.

Niestety ale to prawda.
ANNerka napisał/a:
Mogę iść tylko na USG, ale czy ono coś więcej pokaże po 1-2 miesiącach od MR?

Chodzi Ci zapewne o zmiany na wątrobie. Rzeczywiście są ale trudno jednoznacznie powiedzieć co to jest, zmiany są zbyt małe, dla Radiologa też były problematyczne w ocenie, tutaj po zastosowaniu kontrastu można by było więcej coś powiedzieć ale na razie nie możesz zrobić badań z kontrastem.
Usg pokaże po tych 1-2 miesiącach czy zmiany na wątrobie rosną, jeśli to zmiany łagodne nie powinny rosną jeśli zaś złośliwe mogą w ciągu tych miesięcy zwiększyć swoje rozmiary.
Na razie nie myśl o najgorszym bo równie dobrze mogą to być naczyniaki, które lubią zagnieżdżać się w wątrobie.
ANNerka napisał/a:
Linie cięcia naczyń wnęki i moczowodu wolne od zmian nowotworowych."

Ten zapis w wyniku histopatologicznym jest bardzo istotny i dobrze rokujący, operacja została przeprowadzona radykalnie i nigdzie nie ma w linii cięcia komórek nowotworowych a to bardzo dobrze.

Bardzo mi przykro, że tak młoda osoba jak Ty, która powinna w tej chwili cieszyć się szczęściem narodzin musi zmagać się z tak okrutną chorobą, przykro mi bardzo.

Bądź jednak dobrej myśli, wszystko jak do tej pory poszło pomyślnie, miejmy nadzieję, że zmiany na wątrobie to nie są zmiany rakowe to wtedy będziesz miała bardzo duże szanse na dalsze życie w zdrowiu i radość z macierzyństwa.

Życzę Ci dużo siły, życzę szczęśliwego rozwiązania i cudownego dzidziusia, który niedługo pojawi się na tym świecie i życzę żebyście oboje cieszyli się szczęśliwym i zdrowym życiem.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group