1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy krtani g2
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 9115

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-07-12, 19:47   Temat: Rak płaskonabłonkowy krtani g2
tinatigra napisał/a:
Dzisiaj ojciec miał operację

To dobra informacja.
tinatigra napisał/a:
Było mineło...

Dokładnie, już tego nie analizuj bo niepotrzebnie się denerwujesz a i tak prawdy się nie dowiesz, już jest po najgorszym.
tinatigra napisał/a:
bardzo trudny i poruszający widok, widziec swojego ojca tak bezradnego.

Prawie każdy pacjent po operacji tak wygląda i rzeczywiście jest to widok mocno porażający. Ja jak zobaczyłam swojego męża po operacji zemdlałam więc wiem jak taki widok wpływa na nasza psychikę.

Teraz niech tato dochodzi do siebie.

pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy krtani g2
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 9115

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-06-28, 18:43   Temat: Rak płaskonabłonkowy krtani g2
tinatigra napisał/a:
że ojciec o ile chce operacji to zostanie przekazany do Zabrza

Może lekarze z tego szpitala boją się podjąć ryzyka operacji, może uważają, że w taty przypadku Zabrze lepiej sobie poradzi.
tinatigra napisał/a:
Nie wiem do końca jak to wyglada, czy szpital go przetransportuje, czy sama muszę tam jechać i czekać na termin.

Nie wiem również jak to będzie ale mogą to załatwić we własnym zakresie, między szpitalami i sami zajmą się transportem i tatą się już tam zajmą bez kolejek. W sumie tak teraz powinno to wyglądać.

powodzenia Wam życzę.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy krtani g2
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 9115

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-06-28, 17:25   Temat: Rak płaskonabłonkowy krtani g2
tinatigra napisał/a:
Nie neguję, że ojciec mógł mieć chwilę zwątpienia i paniki,

Jak najbardziej mógł tato się wystraszyć ale to wszystko co dalej się dzieje, ponowne konsylium, informacja, że oni już operacji nie zrobią, żeby szukać innego szpitala jest bardzo zagmatwane i coś jest na rzeczy tylko nie wiadomo co.

W tej chwili żądała bym od tego szpitala wszystkich decyzji, które dotyczą taty na piśmie, czyli jeśli odsyłają tatę gdzie indziej to żądaj na piśmie dlaczego taty nie chcą, dlaczego tato ma szukać innego szpitala i dlaczego nie chcą operować taty w tym szpitalu, w którym przebywa i w którym miał być operowany oraz pismo, w którym tato odmówił operacji.

Nie bój się tego żądać, masz takie prawo i musisz to wiedzieć bo gdybyś szukała innego szpitala musisz wiedzieć jak tłumaczyć zaistniałą sytuację a druga sprawa inny szpital to znowu czekanie, znowu przedłużanie leczenia a to wpływa niekorzystnie nie tylko na taty zdrowie ale i rokowania.

pozdrawiam i siły życzę na walkę z procedurami, które powinny być mniej istotne niż zdrowie i życie pacjenta ale jak widać czasami jest odwrotnie, przykro mi, że musicie przechodzić taką gehennę.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy krtani g2
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 9115

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-06-27, 20:05   Temat: Rak płaskonabłonkowy krtani g2
tinatigra,
Może i tato się wystraszył, może ogarnęła Go jakaś panika i powiedział, że nie chce operacji ale jakieś to wszystko dziwnie wyglądające. Wtedy prosi się psychologa do pacjenta albo psychiatrę albo lekarz przeprowadza rozmowę. Ok., coś się stało czego teraz raczej nie wyjaśnisz ale nie rozumiem jednego
tinatigra napisał/a:
W drodze wyjątku zrobią jeszcze jedno konsylium jutro- ale i tak mam szukać innego szpitala.

W jakiej "drodze wyjątku", po co konsylium? jest przecież decyzja, że należy wykonać operację, co się w tej decyzji zmieniło?, jeśli tato chce operacji, podpisze papiery do wyznaczany jest kolejny termin operacji. A już zupełnie nie rozumiem stwierdzenia
tinatigra napisał/a:
ale i tak mam szukać innego szpitala

A niby dlaczego?, niech to Wam uzasadnią, nawet zarządałabym na piśmie takiego wyjaśnienia.

pozdrawiam
  Temat: Rak płaskonabłonkowy krtani g2
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 9115

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-06-26, 18:13   Temat: Rak płaskonabłonkowy krtani g2
tinatigra napisał/a:
ojciec wycofał zgodę na operację.

Tato jest dorosły i ma prawo decydować za siebie ale Jego szanse po operacji mogłyby być lepsze.
Nie każdy ma szanse na operacje, choć bardzo by tego chciał.
tinatigra napisał/a:
Ma ktoś pomysł jak wytłumaczyć ojcu, że źle robi?

Nie zmusicie ani nie wyprosicie u taty zgody. Może lekarz niech tacie wytłumaczy po co jest operacja, może niech przedstawi plusy i minusy leczenia operacyjnego, żeby tato odpowiednio poukładał sobie wszystko w głowie/przemyślał.
Może przekona tatę, że jak nie zrobią tej operacji to może tato się udusić, trudno coś doradzać, bardziej może przekonać tatę lekarz.

Mój dziadek miał raka krtani, nie miał operacji i szybko niestety zakończył swój żywot. Również raka krtani miał mój wujek, usunęli wszystko, miał rurkę wstawioną ale chyba dzięki operacji żył długie lata.

pozdrawiam, współczuję zaistniałej sytuacji.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy krtani g2
marzena66

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 9115

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-06-22, 18:52   Temat: Rak płaskonabłonkowy krtani g2
tinatigra,
Już wiesz po wyniku, że tato ma raka płaskonabłonkowego G2 (średni stopień zaawansowania histopatologicznego w skali 1-3).
tinatigra napisał/a:
Lekarze powiedzieli, że trzeba usunąć cała krtań, węzły chłonne, struny głosowe. Potem będzie decyzja o radioterapii i hemioterapii

tinatigra napisał/a:
Zastanawiam się, czy potrzeba aż tak radykalnych cięć..

Zawsze warto zasięgnąć drugiej niezależnej opinii, większość tak robi żeby mieć pewność, że postępujemy prawidłowo.
Tu wyjaśnienie dlaczego tak radykalna decyzja lekarza
Cytat:
Przebieg kliniczny raka krtani zależy głównie od umiejscowienia. Najczęściej raki są zlokalizowane
w górnym i środkowym piętrze krtani (okolica podgłośniowa — < 10%). Raki
głośni mają powolny przebieg, a przerzuty do węzłów chłonnych występują rzadko w związku
ze skąpą siecią naczyń chłonnych oraz — na ogół — wysokim zróżnicowaniem histopatologicznym
nowotworu. Raki górnego piętra krtani cechują się szybszym wzrostem miejscowym i wczesnymi przerzutami w węzłach chłonnych. Raka podgłośni charakteryzuje umiarkowane
tempo wzrostu miejscowego, przy czym przerzuty mogą występować również w węzłach
chłonnych górnego śródpiersia.
U chorych na raka krtani, ze względu na wspólne czynniki przyczynowe, istnieje szczególnie
wysokie ryzyko zachorowania na drugi nowotwór niezależny układu oddechowego
(najczęściej rak płuca), co należy uwzględniać w trakcie badań kontrolnych po leczeniu

Do poczytania więcej, metodach leczenia raka krtani w Zaleceniach od str 19
http://www.onkologia.zale...%20i%20szyi.pdf

pozdrawiam i witam na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group