1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28438

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-19, 21:56   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Kinga0903 napisał/a:
Dać sobie spokój z MR ?

Co lekarz opiekujący się Tobą radzi?
Usg mówi o naczyniaku, czyli niczym groźnym, zwłaszcza, że to maleństwo ale pewności, że to naczyniak nie ma, bo ze znakiem zapytania.
TK, zostało słabo opisane przez Radiologa, żadnej z Jego strony sugestii.

Możesz rozważyć pójście do Radiologa, który opisywał TK i poprosić o sprecyzowanie o ile będzie w stanie owej zmiany na wątrobie, czym zmiana jest w Jego ocenie.

Możesz poczekać jak masz na tyle silną psychikę ze trzy miesiące i zrobić kolejny raz usg, jak nic się nie zmieni to zmianę w wątrobie obserwować.
Jeśli denerwujesz się a masz takie prawo w końcu leczysz się onkologicznie i niestety opcje przerzutów wchodzą w grę to wtedy trzeba zrobić MR, do oceny czy to na pewno naczyniak MR jest dobrym badaniem.

Ustal to z lekarzem, co powinnaś ja tylko podsunęłam propozycję.
Kinga0903 napisał/a:
Niestety nikt nie powiedział, mi że mam być 5 godzin na czczo.

Zawsze jak robimy czy usg, czy TK czy też MR jamy brzusznej trzeba być na czczo 5-6 godzin.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28438

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-17, 12:32   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Kinga0903,
Wiesz, że bez dalszej diagnostyki to możemy tylko gdybać a Ty niepotrzebnie może się nakręcasz.
Skąpo opisano zmianę w wątrobie, może być tak, że jest zbyt mała i Radiolog nie był w stanie sprecyzować jej charakteru, rzeczywiście również nie jest opisane jak pochłania znacznik. Zostało to opisane tak a nie inaczej z zaleceniem wykonania usg i to musisz po prostu wykonać.
Kinga0903 napisał/a:
, ognisko" wzbudza we mnie niepokój, bo raczej jeśli są jakieś torbiele czy guzki to nazywają rzeczy po imieniu.

Ognisko nie musi być zmianą złośliwą, może się tez odnosić do torbieli, naczyniaków, zmian łagodnych.
To, że nie określono to jako np. torbiel nie znaczy, że tą torbielą nie może być. Jak napisałam jest małą zmianą i nie można określić jej charakteru.
Cytat:
Wg Karhunena u 20% ludzi występują zmiany ogniskowe w wątrobie, a większość z nich ma charakter łagodny.

http://www.czytelniamedyc...swiadczeni.html
U Ciebie konieczne jest przyjrzenie się dokładne zmianie ponieważ masz doświadczenie/leczenie onkologiczne.
Zrób badanie usg, może to coś rozstrzygnie.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28438

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-16, 09:11   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Kinga0903 napisał/a:
Przepraszam za poprzedni wpis

Nie musisz przepraszać, ja rozumiem stres, zdenerwowanie tylko pamiętam, że im więcej informacji tym łatwiej nam pomóc.
Kinga0903 napisał/a:
bo już nie wiem co ze sobą mam zrobić.

Kochanie leczyć się, postępować jak lekarze sugerują, zasięgnąć porady innego lekarza żeby być pewnym, że postępowanie jest prawidłowe i wierzyć, że uda Ci się wygrać z chorobą, trzeba mieć nadzieję, ona nas trzyma przy życiu. Masz wsparcie rodziny?, kto nie da Ci się załamać, kto towrzyszy Tobie w tym trudnym leczeniu?, ile masz lat?
Kinga0903 napisał/a:
Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego nie zgłosiłam się do lekarza w tej chwili to już nie ważne.

Już nie ważne ale bardzo nierozsądne. To już się stało i nie ma co rozważać co by było gdyby..... teraz trzeba patrzeć do przodu.
Kinga0903 napisał/a:
Mimo iż operacja trudna ale wykonalna została zaplanowana na 28.06.

To bardzo dobra informacja, jak najbardziej trzeba ją wykonać.
Kinga0903 napisał/a:
Pw lewym płacie wątroby hypodensyjne ognisko wielk. 4mm - do oceny w badaniu USG.

Z opisu TK absolutnie na tą chwilę nie można stwierdzić czym jest owa zmiana, tak jak napisałam wyżej może być kompletnie niczym złym ale przy onkologicznej chorobie a taką niestety masz może być czymś niepokojącym i czymś co koniecznie trzeba sprawdzić. Na razie nie martw się na zapas bo nie jest jednoznacznie stwierdzone, że to jest przerzut więc jest duża nadzieja, że jest to jakaś zmiana łagodna. Musisz koniecznie sprawdzić to w USG, jak najszybciej, żeby się uspokoić albo wiedzieć, co dalej i co robić jeśli okazałoby się to przerzutem.

Powodzenia Ci życzę, siły i wiary w powodzenie, trzymaj się dzielnie.Pozdrawiam ciepło.
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28438

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-15, 20:58   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Kinga0903 napisał/a:
hipogeniczne
Kinga0903 napisał/a:
Hipoeniczne

a nie hypoechogeniczne ognisko?
Oznacza to że struktura , o której lekarz użył takiego epitetu jest mniej wyraźną aniżeli otaczające tkanki w badaniu, obraz hypoechogeniczny mogą dawać struktury miękkie, o zwiększonym ukrwieniu.
Może to być np. naczyniak a może być i przerzut, może być torbiel czyli może być wszystko i nic.

Wyrwany urywek z badań nic nam nie mówi, jeżeli chcesz uzyskać odpowiedź to należy załączyć lub przepisać cały wynik badań a nie tylko wyrwane zdanie.

Poza tym istotne jest dlaczego robiono badania, czy są dolegliwości.
Żaden lekarz nie odpowie Ci na pytanie co to jest jeśli przytoczysz tylko jedno zdanie, to tylko jakiś urywek z całości, który nic nie mówi.
Kinga0903 napisał/a:
Jestem w trakcie czekania na operację usunięcia piersi raczej. Mam raka

A skąd takie podejrzenia, ktoś Ci to już zasugerował?

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group