1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 46
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: etm35 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33565

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-05-25, 17:28   Temat: etm35 - komentarze
etm35,
Strasznie nie lubię się wtrącać do cudzego życia bo każdy ma swoje racje, prawda zawsze leży gdzieś po środku, poza tym znamy tylko Twoją wersję zdarzeń więc i nie nam oceniać kto, co i dlaczego.

Nie wiem jak daleko masz do szkoły, żeby syna odprowadzić, może trwa to parę minut i córka może zostać w domu śpiąc sobie spokojnie a ty polecisz zaprowadzić syna. Może masz jakąś zaprzyjaźnioną sąsiadkę, która przypilnuje śpiącą córkę jak polecisz do szkoły z synem.

Syn w szkole a córkę zabierz ze sobą do taty, niech bawi się w drugim pokoju. Nie szukaj winnych, nie proś, nie nakręcaj się, czasami w życiu tak bywa, że możemy liczyć tylko na siebie, w takich sytuacjach poznajemy ludzi ale nie możesz mieć pretensji, że ktoś nie chce/nie może, nie zmienisz tego, możesz mieć żal ale siłą na nikim nie wymusisz pomocy. Twoją pomocą/ostoją/wsparciem powinien być mąż i z Nim powinnaś ustalać co i jak. Jakiego masz męża, jakie w Nim wsparcie i jak możesz na Niego liczyć wiesz tylko Ty i tylko Ty możesz to zmienić.

pozdrawiam
  Temat: etm35 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33565

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-05-23, 17:26   Temat: etm35 - komentarze
etm35,
Ufff, nareszcie coś drgnęło.
etm35 napisał/a:
,patrzyli na mnie jak na wyrodną córkę,która chciała z ojca zrobić wariata

Nie przejmuj się tym, niech każdy myśli sobie co chce, to akurat najmniej istotne, najważniejsze, że jest olbrzymi krok do przodu i ruszy pomoc dla taty i dla Ciebie (będziesz spokojniejsza, mając zaplecze medyczne).

pozdrawiam
  Temat: etm35 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33565

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-05-22, 20:01   Temat: etm35 - komentarze
etm35 napisał/a:
Każdy z nas ma pewnie jakieś wyrzuty sumienia,rzeczywiście zawsze można coś znaleźć, no chyba że nasz bliski wygrywa walkę z chorobą.

Właśnie, jeśli wygramy z rakiem a wiesz, że wygrać można jak nie ma przerzutów, jak rak jest we wczesnym stadium i jak jest usunięty radykalnie, szanse wtedy ogromne. W gorszym stanie owszem zdarzają się sukcesy ale więcej mamy tych złych zakończeń.

Każdy kto stracił bliską osobę, przegrał walkę będzie miał wyrzuty sumienia ale to nic nie zmieni, nie przywróci życia więc musimy to sobie wytłumaczyć, przekonać się, że zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy żeby pomóc tylko przeciwnik był niestety silniejszy.

Twój tato miał małe szanse na operację już od samego początku, nawet gdyby była to nie wiem czy by taty nie otworzyli i nie zamknęli, następna sprawa to jeśli doszłoby do operacji nie wiem czy byłaby radykalna a to nie daje sukcesu.
Dziś można mówić wszystko, że by zoperowali/wyleczyli tylko gdzie byli wcześniej Ci lekarze?, w tym wypadku to chyba była taka nadzieja dla Was na lepsze jutro, że jeszcze chemioterapia i będzie możliwość operacji, nadzieja żeby pacjent się nie poddał albo cuda się zdarzają i chemia tak zadziała, że pozmniejsza się wszystko do takiego stopnia, że operacja będzie możliwa tylko to rzadkość.

Uczepiłaś się etm35, tej operacji i przez to robisz sobie wyrzuty a ta operacja nic Twojemu tacie by nie dała, wyniki były jednoznaczne, że sukcesu tutaj by nie było.

My możemy Ci to pisać na okrągło a Ty tego nie przyjmujesz do siebie i ciągle swoje, my Ci swoimi przykładami z własnych doświadczeń nie jesteśmy w stanie przemówić do rozumu ani nasze tłumaczenia, że to nie Twoja wina, to Ty sama musisz zrozumieć dlaczego tak jest. Jeżeli chcesz się zagłębiać w tym poczuciu winy będziesz cierpiała, jeśli chcesz żyć w miarę normalnie wytłumaczysz sobie, że rak u taty niestety był nieuleczalny i tak widocznie miało być.
etm35 napisał/a:
pielęgniarkę z HD tato przyjął z otwartymi ramionami

No i super, teraz jest potrzebny lekarz i może tatę ustabilizują.
Co do wzroku taty/oczu to trudno powiedzieć, może są przerzuty w OUN, co tłumaczyłoby taty zachowanie albo ogromny Jego lęk powoduje taki obraz oczu, jak jakaś psychoza.
Czy tato przyjmuje jeszcze sterydy?, bo od tego też może być takie zachowanie, wygląd.

pozdrawiam
  Temat: etm35 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33565

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-05-21, 08:22   Temat: etm35 - komentarze
etm35 napisał/a:
błagam nie piszcie,że to nie moja wina,

To nie ma sensu żebyśmy Ci to ciągle powtarzali bo to siedzi w Twojej głowie i sama musisz sobie to wytłumaczyć, że co byś nie zrobiła, jak i każdy z nas na tym forum, jakąkolwiek decyzję by nie podjął to każda jest zła, każda bo w większości przypadków jak postawi ktoś diagnozę Rak i jest ona zaawansowana (u Twojego taty tak było) to czy będzie operacja czy nie będzie, czy podadzą chemię, radio, czy nie to pacjent niestety skazany jest w większości przypadków na niepowodzenie.
Póki tego sobie nie uświadomisz to będziesz ciągle się winić a robisz to niesłusznie ale Twój wybór, my tego nie zmienimy.
Cytat:

Moja sytuacja jest niestety dużo gorsza

Nie licytuj się z nami kto ma gorzej, kto lepiej, każdy bez wyjątku jak ma chorą osobę pod opieką, chorą śmiertelnie to tak samo cierpi, tak samo ma problemy, wszystko jest tak samo, tylko jeden jest silniejszy i daje radę, drugi słabszy i wszystko go przytłacza ale każdy etm35,
cierpi bo opiekuje się, walczy i nierzadko traci kogoś kto był dla tej osoby kimś ważnym.
Nie porównuj kto ma lepiej a kto gorzej bo nie znasz wszystkich naszych sytuacji i dla niektórych osób na forum Twoje słowa mogą być mocno krzywdzące i napisałam to bo wiem po sobie co przeszłam podczas choroby w mojej rodzinie i każdy tutaj przeżył nie mniejszą traumę.
Nikt nie ma lepiej/gorzej każdy walczy i każdy cierpi.

pozdrawiam
  Temat: etm35 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33565

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-05-20, 15:39   Temat: etm35 - komentarze
etm35 napisał/a:
Ja nie wiem jak Wy to przeżyliście bo moje serce rozpadło się na 1000 kawałków.

Tak samo jak Ty, rozpacz, ból, łzy, złość, wszystkie uczucia nami rządziły ale co można zrobić?, nic, wstawać mimo, że padamy fizycznie i psychicznie i robić wszystko żeby ta nasza najbliższa osoba nie cierpiała, nie czuła się samotna, nie bała się i masę innych rzeczy.

Każdy z nas tak samo cierpiał/cierpi jak Ty, chyba że ma się serce z kamienia albo bardzo silną psychikę i potrafi się podchodzić to takich spraw zadaniowo wyłączając uczucia.

Trzymaj się.
  Temat: etm35 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33565

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-05-17, 11:22   Temat: etm35 - komentarze
etm35 napisał/a:
żebym załatwiła tacie HS

Może ta opcja w Waszej sytuacji i braku znikąd pomocy jest warta rozpatrzenia.

pozdrawiam
  Temat: etm35 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33565

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-05-11, 11:48   Temat: etm35 - komentarze
etm35,

Niestety masz trudną sytuację ale masz jeszcze dzieci, męża, pracę i Ty też jesteś ważna, w pewnym momencie trzeba stać się egoistą.

Za moment tato może się już położyć, zabraknie Mu sił, choroba będzie postępowała i jeżeli nie będziecie dawały rady to warto rozważyć w takiej sytuacji HS, to żadna zbrodnia i nie należy mieć wyrzutów, że taką drogę wybierzecie, tam też możecie być z tatą/mężem na ile czas pozwoli.

pozdrawiam
  Temat: etm35 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33565

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-05-10, 10:50   Temat: etm35 - komentarze
etm35 napisał/a:
A powinnam czuć się wibna,że wracam do pracy

O jakiej Ty winie mówisz? Tato zachorował, mogła mama, Ty, czy ktoś inny, nie wiemy na kogo wypadnie i kogo ta okrutna choroba zaatakuje, padło na tatę. Co mogłaś to zrobiłaś i raczej jestem tego pewna, że jaką drogą leczenia byście nie poszli, taty szanse były kiepskie, przepraszam za słowa jeśli zabolą ale taka jest gorzka prawda. Wiem, że masz wyrzuty odnośnie operacji, ale ona na prawdę była niemożliwa a jak nawet wykonaliby ją lekarze to nie byłaby radykalna a taka niewiele daje albo i nic. Tato tylko dodatkowo by cierpiał po operacji bo jest to ciężka operacja.

Następna sprawa, to nie każdy ma możliwość siedzieć z chorą osobą przez cały czas Jej choroby, 3, 6 miesięcy, rok, dwa, zależy ile ten czas choroby trwa. Idź do pracy, to że tato choruje nic nie zrobisz, życie musi się toczyć dalej, jak będziesz potrzebna to wyjdziesz wcześniej z pracy, weźmiesz dzień wolny, żyj prawie normalnie i bądź wtedy kiedy ta pomoc będzie nieodzowna. Nie możesz cały czas siedzieć i wpatrywać się w tatę. Może jak tato zobaczy, że poszłaś do pracy to przystopuje, zrozumie, że nie moze się wszystko kręcić wokół Niego.
Ty niczemu nie jesteś winna, niczemu.

Co do teściowej to nie załatwiaj z Nią sprawy osobiście/telefonicznie tylko wszystko co od Niej potrzebujesz czy w spawie dzieci/ czy też z innego powodu załatwiaj przez męża, niech mąż ustala to ze swoją mamą, Ty tylko kieruj swoje prośby do męża co potrzeba a On niech negocjuje ze swoją mamą.

pozdrawiam i nie rób sobie wyrzutów sumienia bo się zagnębisz, masz dzieci i też swoje życie.
  Temat: etm35 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33565

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-05-04, 22:50   Temat: etm35 - komentarze
np. to
http://www.io.gliwice.pl/...-i-ich-bliskich

pozdrawiam
  Temat: etm35 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33565

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-05-04, 08:29   Temat: etm35 - komentarze
etm35 napisał/a:
ale to że babcia ma gdzieś wnuki tego już nie rozumiem

Nawet na pewno nie ma gdzieś ale może potrzebuje odpoczynku, psychicznej odskoczni od zmartwień i problemów, może same się źle czuje ale nie mówi bo macie dość własnych zmartwień.

Wiesz etm35, babcie są od kochania i rozpieszczania wnuków, mogą ale nie muszą być babciami na cały etat, od wychowania, opieki są rodzice ;) To oczywiście moje wytłumaczenie żebyś trochę zrozumiała postępowanie innych ale wiadomo, że babcia to największy skarb na świecie i pomaga zazwyczaj jak tylko może ale i babcia czasami potrzebuje odskoczni.

pozdrawiam
  Temat: etm35 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33565

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-05-03, 16:58   Temat: etm35 - komentarze
etm35 napisał/a:
więc ja się zastanawiam czy to ja zwariowałam czy świat ogarnęła kompletna znieczulica.

Każdy człowiek jak spotyka go jakieś nieszczęście szuka wsparcia, pomocy, bratniej duszy czy ramienia do wypłakania i zazwyczaj tak jest, bardzo często w takich sytuacjach poznajemy kto jest przyjacielem a kto tylko udawał ale jest pewne ale. To my mamy problem/kłopoty, ktoś może nam pomóc ale nie musi, świat nie zatrzymuje się jak ktoś bliski nam choruje czy odchodzi. Nie można mieć pretensji, że ktoś nie może pomóc, nie chce pomóc, czy żyje sobie szczęśliwie, uśmiecha się i imprezuje, dla takich osób życie toczy się dalej i Oni pragną żyć, cieszyć się tym życiem, nie muszą absolutnie użalać się nad nami jak i nie muszą nam pomagać a my nie mamy prawa od Nich tego wymagać. Każdy człowiek ma swoje własne problemy i dla Niego są one najważniejsze i uważam, że należy to szanować.
To na nas ciąży obowiązek opieki nad rodzicami, tak jak kiedyś Oni się nami opiekowali i niestety trzeba się z tym w życiu liczyć, że kiedyś taki moment może nastąpić i musimy godnie tym naszym rodzicom pomóc. Możemy może na siostrze czy bracie wymusić pomoc i zrozumienie, na innych niekoniecznie. Twoja teściowa czekała na sanatorium, dostała i chce jechać, ma do tego prawo. Dziewczyna ma 18, wkracza w dorosłe życie, wiesz jak młodzież czeka na swoją osiemnastkę i Ona ma prawo do zabawy i radości, Ty możesz iść lub nie ale Oni mają prawo się cieszyć. Pracodawca, owszem do jakiegoś czasu bywa tolerancyjny, ale praca to praca, musi postępować, przynosić zyski, wykonywać zlecenia, ktoś Ciebie zastępuje, następuje dezorganizacja pracy, ma prawo szef wymagać od Ciebie deklaracji i nie możesz się z tego powodu burzyć.
Wiem, że ciężko Ci to zapewne zrozumieć ale takie jest życie i trzeba w większości przypadków liczyć na siebie.

Możesz wziąć 14 dni opieki na rodzica w roku. Możesz wziąć zwolnienie na siebie. Porozmawiaj z pracodawcą jak to widzisz Ty, wysłuchaj jakie propozycje ma On, może znajdziecie wspólny kompromis.
Ja nie ukrywam, że na początku korzystałam z przychylności pracodawcy ale sama doszłam do wniosku, że nie mogę swoich problemów przenosić na innych i poprosiłam o półroczny urlop bezpłatny i wtedy pracodawca mógł zatrudnić kogoś na zastępstwo.

pozdrawiam
  Temat: etm35 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33565

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-04-22, 22:28   Temat: etm35 - komentarze
Dołączam się do pytania koleżanki.
  Temat: etm35 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33565

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2017-02-28, 13:49   Temat: etm35 - komentarze
etm35,
Jeśli kilometry nie są przeszkodą to próbuj prosić żeby tatę objęli opieką.

Na pewno niezbyt pozytywne opinie nie zachęcają ale sama wiesz jak to jest z opiniami dla jednego będzie dobrze inny będzie z góry nastawiony na nie. Nie patrz na to, Ty taty nie oddajesz pod opiekę stacjonarną a jedynie potrzebujesz opieki/zabezpieczenia w domu. Będzie ktoś z domowników w domu jak będzie wizyta, będziesz czuwała przy tacie, czy Ty, czy ktoś inny więc tato będzie pod kontrolą. Krzywdy tacie nikt nie zrobi a pomóc pomoże na pewno, bo taka jest rola lekarzy/pielęgniarek z hospicjum. Nie patrz na Ich miny, na odzywki (można przecież zwrócić uwagę, jak coś....) patrz na kompetencję, patrz pod kontem pomocy, patrz na fachowość, nie każdy jest miły, nie każdy ma empatię, liczy się odpowiednie zabezpieczenie medyczne taty żeby nie cierpiał i to jest priorytetem a nie mina pracownika Hospicjum. Owszem chcemy otaczać się dobrymi ludźmi ale nie zawsze tak jest.

pozdrawiam
  Temat: etm35 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33565

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2016-11-24, 16:26   Temat: etm35 - komentarze
etm35,

I jakie decyzje podjęli lekarze apropos operacji u taty?
Jak tato się czuje, jak znosi chemię?

pozdrawiam
  Temat: etm35 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 33565

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2016-11-10, 20:43   Temat: etm35 - komentarze
etm35,
No to tylko się cieszyć bo operacja zawsze daje większe szanse na zdrowie i oby wszystko poszło po Waszej myśli.

pozdrawiam
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group