1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
marzena66

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 25280

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-10-28, 18:18   Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
Gapiki napisał/a:
Od poniedziałku walczymy dalej


Walczymy, walczymy i się nie poddajemy a my wciąż trzymamy za Ciebie mocno kciuki.

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
marzena66

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 25280

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-10-09, 19:06   Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
Gapiki,
Oczywiście, że mocno zaciskamy kciuki, z całych sił a Tobie te siły przekazujemy
  Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
marzena66

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 25280

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-10-03, 16:26   Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
Gapiki napisał/a:
Dobrze wnioskuję że nowotwór sieje spustoszenie?

Bardzo mi przykro ale tak, jest niestety progresja. Bardzo zaatakowało węzły chłonne, wątroba z przerzutami, przerzut w loży po śledzionie.

Bardzo przykro jest mi to pisać. Musisz szybko skonsultować się z lekarzem.

Dużo sił dziewczyno :tull:
  Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
marzena66

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 25280

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-10-03, 15:10   Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
Gapiki,

Bardzo współczuję, na pewno wzrost markera może budzić obawy. Trzeba poczekac na wynik TK, zapewne wiele powie i od tego będzie zależne dalsze postępowanie.
Może jakieś badania kliniczne, może o to pytaj lekarza czy nie zakwalifikowałabyś się do jakiegoś badania.
Gapiki napisał/a:
Czuje się okropnie. Boli mnie brzuch nam napady kołatania serca.

Kołatania, zapewne rozregulowało się serce przy tak intensywnym leczeniu. Przy arytmii możesz pomóc sobie lekami, porozmawiaj z lekarzem. Co do bólu brzucha, trzeba poczekac co pokaże wynik TK i wtedy przyczyna będzie znana, może postęp choroby, nie chcę gdybać.

Czy jesteś pod opieką HD?, załatwiłaś sobie skierowanie, objęli Cię opieką?, na prawdę radzę z tej opcji skorzystać, na pewno będą w stanie dużo Ci pomóc zwłaszcza przy leczeniu objawowym.
Poczytaj sobie proszę od str. 299 http://www.onkologia.zale...20plciowego.pdf

Przytulam mocno i życze Ci dużo sił.
  Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
marzena66

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 25280

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-07-13, 20:44   Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
Gapiki napisał/a:
Proszę was o poradę co to może być, przerzut?

Bez badań nie da się tego powiedzieć, może zwykły nerwoból, może skutek leczenia ale trzeba wyjaśnić na pewno.

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
marzena66

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 25280

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-06-12, 16:46   Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
Gapiki napisał/a:
Dostanę chemię jak mam zaczerwienione gardło.


Pewnie będzie to zależało czy to tylko zaczerwienienie czy może jakaś większa infekcja, lekarz sam musi zdecydować i oczywiście jaka bedzie biochemia to też istotne.

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
marzena66

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 25280

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-06-11, 05:32   Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
Madzia70 napisał/a:
Taka tam autoreklama ;-)

To nie autoreklama Madziu, to szczera prawda, przekonałam się o tym w kilku własnych przypadkach i wiem, że bez HD ciężko byłoby mi przetrwać a moi bliscy by cierpieli. Nawet Ich wsparcie na telefon mnie uspokajało i wiedziałam co mam robić jeśli w danym momencie przyjazd kogoś z HD był niemożliwy.

To instytucja bez której nasi chorzy by umierali w okrutnych cierpieniach.
Madziu, |buziaki|
  Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
marzena66

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 25280

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-01, 22:24   Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
Gapiki,
Wyniki w moczu wskazują na zapalenie układu moczowego, zwiększone leukocyty, pojedyncze bakterie.
Gapiki napisał/a:
Jaki antybiotyk moge?

Musisz iść do lekarza, to On musi zdecydować co możesz zwłaszcza, że przyjmujesz chemię. Samo nie przejdzie a dolegliwość paskudna/boląca trzeba to wyleczyć koniecznie.

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
marzena66

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 25280

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-26, 22:18   Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
Gapiki,
Cytat:
Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem produktu Avastin to: nadciśnienie
(wysokie ciśnienie krwi), zmęczenie lub osłabienie, biegunka i ból brzucha.

http://www.ema.europa.eu/...WC500029260.pdf
Czyli jest to najprawdopodobniej skutek uboczny Avastinu.
Gapiki napisał/a:
Miną te bóle czy powinnam podjechać do szpitala?

Czy miną i kiedy trudno stwierdzić ale jak będzie Cię to męczyło okrutnie to nie zaszkodzi pogadanie z lekarzem.

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
marzena66

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 25280

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-23, 17:22   Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
Gapiki napisał/a:
Z jego miny I studiowania wynikow stwierdzam ze zle to wyglada.

Nawet jak nie jest za dobrze to trzeba mieć nadzieję, korzystać z leczenia póki jest taka możliwość i takie opcje lekarze oferują i póki piłka w grze należy grać dalej/walczyć.
Gapiki napisał/a:
Ale nie poddaje sie I glowa do gory.

Nawet nie ma innej opcji, żadnego poddawania [paluszkiem] ;-)) a my jesteśmy z Tobą i mocno trzymamy kciuki.

:tull:
  Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
marzena66

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 25280

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-22, 19:20   Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
Gapiki,
Według wyniku niestety nie wygląda do dobrze. Badania sugerują przerzuty do wątroby i węzłów chłonnych.

Z tego co przeczytałam lekarz zaproponował chemioterapię, tak? Jak wyszły wyniki z RTG, ekg i morfologii ?

pozdrawiam
  Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
marzena66

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 25280

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-05-19, 22:24   Temat: Rak jajnika-stomia-chemia
Gapiki napisał/a:
Mam guzek na trzustce 6mm i watrobie 26mm. Rozumiem ze to przezuty.

Najlepiej jakbyś wstawiła cały wynik bo po jednym Twoim zdaniu to trudno nam ocenić czy to przerzuty, jak te zmiany opisał lekarz, co sugeruje?, przerzuty?
Gapiki napisał/a:
Kilka obszarow ze zwapieniami do 20mm w s7. -sugeruja meta.

Gdzie te obszary?, tu lekarz sugeruje już na pewno przerzuty.
Gapiki napisał/a:
limfocele ok. 54x42mm I 28x16mm.
Nie mam pojecia co to oznacza.

To takie zbiorniki chłonne/torbiele chłonne.
Gapiki napisał/a:
mam panikowac czy to normalnie?

Nie panikować tylko zebrać siły i dalej się leczyć bo przerzuty to niestety nie jest pozytywna informacja.

Jeżeli chcesz od nas uzyskać dokładniejsze informacje to prosimy żebyś wyniki wstawiała jako załączniki do posta lub w całości je przepisywała dokładnie.
pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group