1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Co to znaczy
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 6142

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-21, 10:58   Temat: Co to znaczy
Magda80

Przykro mi, ale po wynikach można było spodziewać się najgorszego. Jeżeli taty stan pozwoli to będzie chemioterapia, może radioterapia żeby zmniejszyć te dolegliwości bólowe/puchnięcia taty.

Trzeba poczekać na wynik, jaki to rodzaj raka i dopiero onkolog podejmie odpowiednie kroki.

Dużo sił Wam życzę, bo będzie to trudna droga, pozdrawiam ciepło.
  Temat: Co to znaczy
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 6142

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-20, 17:42   Temat: Co to znaczy
Magda80 napisał/a:
Boję się tego co nam powie

Madziu to dobrze, że lekarz chce się spotkać, porozmawiać bo niestety w większości przypadków kontakt z lekarzem jest utrudniony, tylko chwalić takiego lekarza, że liczy się z pacjentem i rodziną.

Zapewne chce lekarz przekazać co jest tacie, czy informować tatę o Jego stanie, co robić, jak robić. Nastawcie się na wszystko na te złe informacje i chłońcie te dobre, uważam że prawda jest najlepsza, przynajmniej będziecie mieli świadomość co robić.

pozdrawiam i czekamy na informacje.
  Temat: Co to znaczy
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 6142

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-04, 12:52   Temat: Co to znaczy
Magda80,
Przykro mi ale wynik nie daje złudzeń jest zaawansowany proces nowotworowy w płucach.
Powiększone są węzły chłonne co świadczy o charakterze przerzutowym. Węzłami rak rozsiewa się po organizmie i tu mamy dwie zmiany nadnercze i wątroba o ile nadnercze może nie być z przerzutem o tyle zmiana w wątrobie może sugerować niestety przerzut.
Konieczne w tym wypadku jest zrobienie TK jamy brzusznej a najważniejsze to położyć tatę do szpitala i pobrać materiał do badań histopatologicznych, trzeba ustalić jaki jest rodzaj raka bo bez tego onkolog nie ruszy z dalszą procedurą leczenia.

Jeżeli potwierdzą się przerzuty na wątrobie, nie wiem co z nadnerczem to będzie leczenie tylko paliatywne bo będzie to najwyższy stopień zaawansowania choroby.

Przykro mi, że nie mam nic optymistycznego do napisania.

Szybko załatwiajcie dalszą diagnostykę, trzeba zrobić bronchoskopię i ustalić rodzaj nowotworu.

pozdrawiam, trzymaj się.
  Temat: Co to znaczy
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 6142

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-22, 18:31   Temat: Co to znaczy
Magda80 napisał/a:
-tu,meta?

Tu=Tumor=guz
meta - przerzut.
Radiolog opisujący RTG określił, że zmiana przypomina wyglądem guza lub jest przerzut do płuc a źródło główne znajduje się zupełnie gdzie indziej.

TK jest w takim wypadku obowiązkowe.
Zróbcie w między czasie usg jamy brzusznej.
Na pewno załączony wynik budzi podejrzenie i może to być niestety choroba nowotworowa.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group