1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-04-03, 21:25   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66 napisał/a:
i jak myślicie- mogę domagać się poszerzonej diagnostyki ?

Oczywiście musisz powiedzieć co miałaś ostatnio robione, co lekarz powiedział
pola66 napisał/a:
Chirurg powiedział- no widocznie ma pani tendencje do tworzenia komórek rakowych.

Powiedzieć, że masz dolegliwości
pola66 napisał/a:
mam jakiś taki dziwny ból pulsujący w okolicy podżuchwowej


ponieważ jesteś w grupie ryzyka, choroba onkologiczna to trzeba prosić lekarza o dodatkowe badania, nie wiem czy da Ci od razu na badanie PET ale trzeba przynajmniej sprawdzić to co boli, zasugerowac lekarzowi możesz swoje obawy jak i badanie które chciałabyś wykonać a co lekarz zrobi zobaczysz, sama musisz walczyć o siebie.
pola66 napisał/a:
boje się bardzo .

Nikt się temu nie dziwi, masz prawo po swoich przeżyciach się bać ale nie potęguj w sobie lęku bo na razie nic złego nie znaleziono, nie postawiono kolejnej złej diagnozy więc póki co trzeba myślec pozytywnie.

Załatwiaj wszystko, pozdrawiam i trzymamy kciuki.
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-09-04, 16:46   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66,
Jak piszesz trochę lepiej jest ale Ty wciąż nie jesteś do końca sprawna a tak według mnie po tej operacji nie powinno być. Upierałabym się na Twoim miejscu żeby to wszystko lekarze wyjaśnili, tak nie jest dobrze dla Ciebie.
Może nie teraz bo masz ciężką sytuację rodzinną ale za jakiś czas nie odpuszczaj, walcz o siebie i swoją sprawność.

pola66 napisał/a:
Prosimy Boga żeby zabrał ją do siebie i zakończył jej cierpienie.

Tak przychodzi taki moment, że mimo ogromnej miłości prosimy o to bo cierpienie jest zbyt okrutne.

Sił Wam życzę w tym trudnym czasie :tull:
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-16, 22:13   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66 napisał/a:
Czy w sytuacji gdy mogę mieć jeszcze komórki nowotworowe można narażać się na naświetlanie promieniami rtg?

Przecież mając raka ludzie są prześwietlani czy to RTG czy TK więc nie ma przeciwwskazań do takich badań. Pewnie, że promieniowania są szkodliwe ale robione zbyt często ale nie na komórki raka tylko ze względu na promieniowanie. Zawsze jednak ważniejsze jest czy dane badanie jest zasadne a nie czy musimy się prześwietlić jeszcze raz. Jeżeli cierpisz to tak nie powinno być na pewno i musisz gnębić lekarza i poszukiwać przyczyny bólu, tak nie idzie funkcjonować. Operacja się udała a Ty dalej się męczysz z bólami, zbyt długo to trwa.

pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-06-23, 17:04   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66,
Nie chciałabym Cię zostawić bez odpowiedzi ale tak do końca nie znam odpowiedzi na Twoje pytania, nikt chyba na forum nie miał komplikacji więc się nie odzywa.

Już trochę tego czasu upłynęło od wycięcia i powinnaś z każdym dniem czuć się lepiej a nie gorzej. Skoro masz takie straszne bóle to coś musiało zostać uszkodzone, może jakiś nerw/mięsień został przecięty/uszkodzony, tak nie powinno boleć na pewno.
Drobny ból czy też ciągnięcie mogłabyś odczuwać dłuższy czas ale nie tak silne dolegliwości.
Może tutaj więcej się dowiesz http://www.mp.pl/artykuly...-chlonnych-szyi tylko musisz się zarejestrować o ile się nie mylę rejestracja jest bezpłatna.
pola66 napisał/a:
i czy to normalne lekarz powiedział tylko że -NIE NORMALNE

Skoro nienormalne to trzeba wyjaśnić przyczynę, nie odpuszczaj tylko musi Cię lekarz skierować na jakieś badanie i wyjaśnić przyczynę dolegliwości. Samo stwierdzenie nienormalne nie poprawi Twojego komfortu ani nie wyjaśni dolegliwości. I co lekarz zamierza z tym zrobić skoro Jemu też się to nie podoba?

Przykro mi więcej nie potrafię pomóc.
pozdrawiam
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-06-09, 17:43   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66,
Na Twoją prośbę tytuł wątku zmienione.
pola66 napisał/a:
teraz drażni mnie pocieszanie innych, chce żeby mi dali święty spokój,


Pola nie będziemy pocieszać ale wiedz, że jesteśmy i jak będziesz nas potrzebowała to pisz.

pozdrawiam
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-31, 17:15   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66 napisał/a:
Zdarzyło się tutaj komuś mieć jednocześnie dwa raki niezależne od siebie?

O ile pamiętam były osoby na forum z dwoma rodzajami raka, to niestety zdarza się, może niezbyt często ale bywa. Na razie diagnozy ostatecznej nie ma więc nie zakładajmy najgorszego.

Nie zapomnij przed TK zrobić wyniku kreatyniny.

pozdrawiam i współczuję bardzo kolejnego stresu.
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-04, 20:54   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66,
Ja Ci na wszystkie pytania nie odpowiem szczegółowo, może dziewczyny, które przeszły operację z doświadczenia własnego lepiej to wyjaśnią.

Według mojej oceny za długo po operacji się źle czujesz i raczej zostały Ci usunięte/uszkodzone przytarczyce. To skutkuje spadkiem u Ciebie wapnia a jak wapń leci w dół objawia się to tężyczką, wszystkie Twoje objawy pasują mi do tego stanu ale to jest moja teoria i lekarz musi ocenić czy może tak być.

Z Twoim głosem może tak być przez jakiś czas ale możesz iść dla pewności do laryngologa i sprawdzić czy nic nie zostało uszkodzone, będziesz spokojniejsza.
pola66 napisał/a:
czy mam iść i poradzić się jeszcze endokrynologa?

Ja bardziej zaufałabym w tym względzie endokrynologowi, nie tak łatwo ustalić dobrze dawki leku, później już z tym lepiej.

Co do wyników to mamy raka brodawkowego tarczycy i niestety przerzuty w węzłach chłonnych.
Cytat:
Pooperacyjne rozpoznanie mikroskopowe pojedynczego niewielkiego przerzutu węzłowego
(< 1 cm, bez naciekania torebki) nie musi stanowić wskazania do wtórnej limfadenektomii,
jeżeli nie ma innych jawnych klinicznie przerzutów i istnieje możliwość leczenia
uzupełniającego jodem promieniotwórczym. W rakach zróżnicowanych poszerzone zabiegi
resekcyjne należy wykonywać w przypadku stwierdzenia nacieku sąsiednich narządów (tchawica,
przełyk, naczynia krwionośne), jeżeli istnieje szansa kompletnego wycięcia guza (tzw.
resekcja R0). 

Tutaj odnośnie tego co napisałam o tężyczce, którą u Ciebie można podejrzewać po objawach
Cytat:
Do najczęstszych powikłań po leczeniu operacyjnym należą porażenie nerwu krtaniowego
wstecznego i niedoczynność przytarczyc. Badanie laryngologiczne powinno się wykonać
przed każdą operacją i po zabiegu w celu oceny funkcji strun głosowych i wskazań do leczenia
powikłania. W razie stwierdzenia porażenia konieczna jest rehabilitacja foniatryczna,
a w trwałych powikłaniach należy rozważyć zabiegi łagodzące. W bezpośrednim okresie pooperacyjnym
konieczne jest monitorowanie stężenia wapnia zjonizowanego w surowicy (ocena
funkcji przytarczyc). Jeżeli niedoczynność przytarczyc trwa dłużej niż kilka dni po operacji,
to nasilenie powinno się ocenić, wykonując rozszerzone badania (stężenie wapnia, fosforu
nieorganicznego i PTH w surowicy). Należy dobrać dawkę aktywnych pochodnych witaminy D
oraz wdrożyć suplementację węglanem wapnia (dobowa podaż przynajmniej 1 g wapnia elementarnego)
i dietę niskofosforanową. Przemijająca niedoczynność przytarczyc trwa na ogół
1–6 miesięcy, ale może ustąpić nawet później (1–2 lata) — ocenę wskazań do kontynuacji
leczenia aktywnymi pochodnymi witaminy D i węglanem wapnia należy ponowić po upływie
6 i 12 oraz 24 miesięcy od operacji. Leczenie niedoczynności przytarczyc powinno się monitorować
oznaczeniami stężenia wapnia lub wapnia zjonizowanego i fosforu oraz oznaczeniami
dobowego wydalania wapnia z moczem. Dla zabezpieczenia chorego przed tężyczką bezpieczny
zakres dobowej kalciurii w czasie leczenia aktywnymi pochodnymi witaminy D wynosi
około 5,5–7 mmol (220–280 mg). Wyższe stężenie wydalania wapnia wymaga zmniejszenia
dawki aktywnej pochodnej witaminy D i/lub wapnia lub, w przypadku współistnienia samoistnej
hiperkalciurii, dołączenia niewielkiej (12,5 mg) dawki hydrochlorotiazydu. Oznaczenie
stężenia PTH w przebiegu monitorowania pozwala odróżnić niedoczynność przytarczyc od
innych przyczyn hipokalcemii (prawidłowa wartość wiąże się ze stopniowym zmniejszaniem
dawek substytucyjnych).


Cytat:
Celem leczenia jodem promieniotwórczym 131I jest radykalne postępowanie uzupełniają-
ce lub paliatywne — zniszczenie resztek tarczycy pozostałych po wycięciu (ablacja tarczycy)
oraz pozostałych mikroognisk raka w loży tarczycy i węzłach chłonnych lub przerzutów odleg-
łych.

Źródło - Zalecenia od strony 389, poczytaj resztę informacji sama http://www.onkologia.zale...zielniczego.pdf

pozdrawiam
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-03, 14:29   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66,
Jeśli lek jest potrzebny a czasami potrzebny jest jak dobije nas życie i psychika podupadnie i sprawia nam ból, to trzeba brać, trzeba sobie pomóc tylko nie każdy lekarz doradzi jak to robić. Przepisze lek i łykać i pomoże, owszem pomoże tylko pierw sponiewiera a żeby nie sponiewierał a pomógł trzeba wziąć coś dodatkowo co opisałam wyże lub obrać inną metodę ale nie będę o drugim sposobie pisać bo zdecydowałaś się na przerwanie leczenia, tylko nie wiem czy dobrze zrobiłaś. Jeśli zmienisz zdanie i zdecydujesz się na branie leku to napisz do mnie na pw to objaśnię dokładnie jak brać tego typu leki żeby sobie nie szkodzić a pomagać. Tutaj na forum inny temat jest przewodni więc nie chcę zaśmiecać niepotrzebnie forum.

pozdrawiam
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-02, 12:56   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66 napisał/a:
wysokiego ciśnienia 150/120 ?

Dziwne takie ciśnienie, górne jeszcze, jeszcze ale dolne paskudne, wysokie.
pola66, a czy Twój stan nie wiąże się z Twoją psychiką, przeszłaś ostatnio mnóstwo stresów, wciąż dochodzisz do siebie, żyjesz w ogromnym napięciu i może psychika spłatała Ci takiego figla skoro wyniki nic na SOR nie pokazały niepokojącego, mówiłaś że jesteś po operacji tarczycy?
pola66 napisał/a:
zaczęłam brać od kilku dni Trittico.


To antydepresant, zanim zacznie działać to uroda każdego depresanta jest taka, że następuje pogorszenie samopoczucia, wręcz objawy lękowe/nerwicowe/depresyjne się nasilają, dopiero odczuwalna ulga jest po ok. 2-3 tygodniach.
Ponieważ jest to dość trudny czas akceptacji zazwyczaj przy tego typu lekach psychiatrzy dokładają w pierwszych dniach dodatkowo albo Hydroksyzynę albo coś z leków z grupy pochodnych benzodiazepiny, żeby zneutralizować skutki uboczne głównego antydepresanta. Po paru dniach zostaje się już tylko na antydepresancie a te dodatkowe leki (pomagające) się odstawia.
Czyli jak najbardziej mógł być to skutek przyjmowania leków, nasilenie objawów i wpadłaś w strach/panikę.

pozdrawiam
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-04-29, 20:51   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66,
Bardzo mi przykro, przyjmij wyrazy współczucia.
Na pewno Twoja sytuacja rodzinna ma duży wpływ na psychikę a ona na Twoje zdrowienie ale mimo trudnej sytuacji musisz pamiętać o sobie.

pola66 napisał/a:
Jak myślicie - czy powinnam wykonywać jakieś badania? czy powinnam kontrolować hormony tarczycy, wapń?

Odpocznij od badań, lekarzy, poczekaj spokojnie na wynik histopatologiczny i wtedy do onkologa, On już zajmie się dalszym leczeniem.

Jeśli będziesz miała jakieś niepokojące objawy to wtedy ewentualnie zrobisz wyniki z krwi, teraz daj sobie spokój, zregeneruj swój organizm.

pozdrawiam
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-04-24, 17:38   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66,
Usunięcie przytarczyc powoduje takie dolegliwości jakie Ty obecnie przechodzisz i jeżeli Ci rzeczywiście usunęli jedną, pozostałe mogły być przy operacji naruszone/zmęczone i mają problem z podjęciem prawidłowej pracy i dlatego kłopoty z wapniem i Twoje dolegliwości.

pozdrawiam
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-04-22, 11:54   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66,
Za dużo nie jestem w stanie pomóc ale poczytaj sobie wypowiedzi osób, które przeszły operację usunięcia tarczycy i mają kłopoty podobne do Ciebie, może jakieś pożyteczne wnioski wyciągniesz
tutaj http://forum.echirurgia.pl/temat25224.htm

i to pytanie i odpowiedź lekarza
https://portal.abczdrowie.pl/pytania/brak-przyswajania-wapnia-po-usunieciu-tarczycy

Może choć trochę pomogłam zanim ktoś odpowie, kto boryka się z takim samym problemem z własnego doświadczenia.

pozdrawiam i zdrowiej.
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-04-19, 21:26   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66,

Wracaj do sił, do zdrowia, trochę musisz jeszcze pocierpieć, ważne że już po operacji, że wycięli drania a Ty zdrowiej.

Czekamy razem z Tobą na wyniki, pozdrawiam
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-04-06, 15:55   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66 napisał/a:
ja się po prostu strasznie boję, im bliżej tym gorzej

Polu droga przecież to normalne, że się boisz i każdy z nas rozumie Twój ogromny strach, Twoje łzy.
Jesteśmy całym sercem z Tobą i chcemy wierzyć, że wszystko się skończy pomyślnie. Nie siej w swojej głowie czarnych scenariuszy tylko podejdź zadaniowo, trzeba cholerstwo usunąć i się wyleczyć, innej drogi nie ma na pozbycie się paskudy.

My czekamy tutaj na Ciebie i musi być dobrze, tak masz myśleć :)
:tull:
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
marzena66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26785

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-04-05, 13:03   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66 napisał/a:
Witajcie, mam pytanie, czy jest możliwość błędu wyniku hist-pat?

Wszystko jest możliwe ale tak nie powinno być. Lekarz ma dużo materiału do badań hist.pat. więc pomylić się nie powinien. Oczywiście, że zdarzają się pomyłki ale miejmy nadzieję, że są one sporadyczne.

pola66 napisał/a:
Czy może być tak że przy takim wyniku BAC- po wycięciu płata tarczycy i zbadaniu napiszą mi "zmiana niezłośliwa" ?

Oczywiście i takie "cuda" się zdarzają, że badania pokazują, że najprawdopodobniej jest zmiana złośliwa a po badaniach hist.pat. okazuje się łagodną.

Nie gdybaj, bo to nic nie daje, tylko niepotrzebnie się nakręcasz albo dajesz sobie nadzieje. Trzeba poczekać na wynik i dopiero to będziesz dokładnie analizować.

pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group