1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-14, 16:45   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot napisał/a:
nie wiem czy to może być CRP podwyższone po zapaleniu krtani sprzed 3 tyg?

Jeżeli zapalenie krtani zostało wyleczone to CRP powinno wrócić do normy, zawsze po leczeniu CRP wraca szybko do normy, dłużej wraca do normy OB.

lady_carrot napisał/a:
jak będzie kiepskie CRP znowu to po prostu zgłoszę się do swojego prowadzącego onko na wizytę kilka dni wcześniej.

Myślę, że tak powinnaś zrobić.

pozdrawiam
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-13, 23:10   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
czyli jest wzrost, najwyraźniej gdzieś jest proces zapalny i jeśli rośnie to powinno się lada moment pokazać "miejsce chore", mocz jest w porządku?

pozdrawiam
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-13, 15:26   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot,
Czyli i OB i CRP wskazują jednoznacznie, że coś się dzieje, czy robiąc systematycznie te badania jest jakaś tendencja zniżkowa/zwyżkowa?

pozdrawiam
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-12, 22:45   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot napisał/a:
Jak wysokie CRP powinno wzbudzać niepokój?

Dla wielu lekarzy potwierdzeniem procesu zapalnego jest wartość sięgająca minimum 10 mg/l. oczywiście im wyższe to znaczy, że coś się w organizmie dzieje.

pozdrawiam
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-31, 20:32   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot napisał/a:
mam nadzieję, że nie wda mi się tam żadne paskudztwo

po to masz Octenisept.

Jak lekarz kazał odstawić jak zauważysz, że coś nie tak to trzeba tak czynić, w razie gdyby "coś" to zawsze do maści można wrócić a teraz obserwuj. Niestety tak jak pisałam może trochę poboleć.
Najważniejsze żeby wynik były dobre, reszta się wygoi, przestanie bolec i odrośnie.

pozdrawiam
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-31, 17:23   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot,
Trudno mi ocenić, możesz spróbować raz nie posmarować i zobaczysz jak to będzie wyglądało, nic się nie stanie przy pominięciu jednego smarowania i zobaczysz czy się "ślimaczy" czy nie od maści.

pozdrawiam
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-30, 21:16   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
Octenisept to dezynfekcja koniecznie. Z bólem chyba trochę pocierpisz, nawet parę dni więc tutaj tylko futrowanie się lekami przeciwbólowymi to co mi jest znane chyba, że ktoś z własnego doświadczenia ma jakieś sprawdzone propozycje.

pozdrawiam
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-18, 13:13   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot napisał/a:
Lekarz jest nieugięty i chce to sprawdzić, ale może faktycznie ma rację i lepiej dmuchać na zimne

Lepiej, mądry lekarz.

pozdrawiam
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-16, 20:06   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot napisał/a:
Zobaczymy co z rehabilitacją

Poczytaj tutaj o Rehabilitacji w ogólnym pojęciu "Rehabilitacja chorych
na nowotwory", może jakiś wniosek dla siebie wyciągniesz http://www.onkologia.zale...nternet2014.pdf

pozdrawiam
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-04-25, 11:40   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot,
Uważam, że bardzo mądrze lekarz podszedł do tematu. Jednak w badaniach obrazowych źródło niepewności zostało zasiane i lepiej sprawdzić to raz, drugi, trzeci niż uwierzyć w pierwszy wynik i spać spokojnie a paskudztwo będzie się panoszyć.

Bardzo dobrze, trzeba ponownie sprawdzić, też bym tak zrobiła.

pozdrawiam
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-04-24, 18:16   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot,
To jest nadzieja, że będzie to węzeł zapalny i wszystko dobrze się skończy. Bo gdyby badania obrazowe pokazywały meta a biopsja nic to wtedy bym drążyła dalej. Skoro to inny węzeł a badania obrazowe nie pokazały w nim nic niepokojącego, biopsja też nie to mniejszy powód do strachu i nadzieja na pozytywne zakończenie sprawy.

pozdrawiam i czekam na jutrzejsze informacje.
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-04-24, 17:44   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot,
Spokojnie, nie nakręcaj się jutro masz wizytę i wszystkiego się dowiesz. Ja uważam, że gdyby było coś niepokojącego w węźle (a czytałam ogromne ilości opisywanych węzłów) to Twój opis nie byłby taki ubogi. W tym fragmencie z biopsji nic nie znaleziono co byłoby niepokojącego ale sama wiesz jaką chorobę przeszłaś, wiesz że biopsja nie zawsze daje prawidłowy wynik, nie trafią w miejsce i wynik zakłamany.
Teraz nie pamiętam, czy w tym właśnie węźle było podejrzenie meta?
Jeśli tak to nie wiem czy ja będąc na Twoim miejscu skończyłabym na tym badaniu, raczej nie.

pozdrawiam
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-04-24, 17:16   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot napisał/a:
co oznaczają "polimorficzne elementy węzła chłonnego".

Polimorficzny (gr. polýmorphos od polýs ‘liczny’ + morphé ‘postać, kształt ciała’) wielokształtny, wielopostaciowy - to definicja czyli patrząc na nią można ocenić, że węzeł jest powiększony, zmieniony ale nie wykazuje jakiś cech patologicznych. Gdyby cokolwiek było złego w węźle to było by jeszcze coś opisane, można zatem skłaniać się ku temu, że węzeł jest taki a nie inny ze stanu zapalnego.

To tyle z mojej wiedzy ale wiadomo, masz w tle czerniaka więc lekarz musi być pewny tego co widzi i ma z badań. Ja stawiam na węzeł zapalny.
lady_carrot napisał/a:
LDH - 118 (U/I) przy zakresie referencyjnym 135-214

Laboratoria różnie podają ale w większości
Cytat:
Norma dla dehydrogenazy mleczanowej (LDH, LD) to 120-230 U/l

http://www.poradnikzdrowi...ormy_35508.html
Więc tragedii tu żadnej nie ma, nieistotne odchylenie.
A nie łykałaś ostatnio witaminy C, lub pochodnych? bo one obniżają trochę normy.

pozdrawiam
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-04-14, 13:56   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
lady_carrot napisał/a:
We wtorek będę miała biopsję igłową...

Dobrze, że udało Ci się tak szybko to wszystko ogarnąć.
lady_carrot napisał/a:
i wtedy dopiero będzie wiadomo co i jak, ....... czy to przerzut czy coś innego.

Dokładnie tak, jest na razie tylko podejrzenie a co wyjdzie, dopiero badanie pokaże.
lady_carrot napisał/a:
Na razie trzeba myśleć pozytywnie

To też prawda, jak bdziesz miała czarno na białym, że to coś złego wtedy będziesz się martwić a jednocześnie podejmiesz wyzwanie i staniesz do walki a jak będzie dobry wynik to zamartwianie na zapas tylko Ci przysporzy dodatkowe zmarszczki i siwe włosy ;) więc teraz myślenie o spokojnych, rodzinnych świętach a po nich dopiero uruchom działanie i myśli.

pozdrawiam i zaciskam kciuki za dobre wyniki.
  Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
marzena66

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 55918

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-04-13, 22:22   Temat: czerniak złośliwy - Clark III, Breslow 1,1 mm
arawis napisał/a:
czy sie mylę? J

Nie, nie mylisz się. Teraz nie mogę znaleźć o tych 10 mm, które przytoczyłam wyżej. Bardziej tutaj u koleżanki skupiałam się na konkrecie "węzły o charakterze meta".
Co do echogeniczności i echostrukturze masz oczywiście racje, jest bardzo istotna u koleżanki nie opisali tego.
Jeszcze co do wielkości to może to
Cytat:
Wbrew ogólnemu przekonaniu wielkość węzłów nie ma kluczowego znaczenia w ich ocenie. Węzły powiększają się zarówno w przebiegu procesów nowotworowych jak i stanach zapalnych i infekcjach, przy czym ta ostatnia przyczyna jest zdecydowanie najczęstsza.

Cytat:
Ogólnie przyjętą normą jest stosunek długości do grubości węzła, który powinien wynosić >2 – wskaźnik ten nosi nazwę indeksu Solbiatiego.

http://diagnoson.pl/diagn...zlow-chlonnych/

Na razie mamy u koleżanki tylko podejrzenie o charakter przerzutowy czy tak rzeczywiście będzie, trzeba przebadać dalej i wszyscy chcemy żeby to była jedna wielka pomyłka, zwłaszcza, że nie tak dawno wszystkie badania były dobre.

pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group