1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuc ?
marzena66

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-10, 06:07   Temat: Rak płuc ?
Madziulla90,

Ogromnie mi przykro, przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Rak płuc ?
marzena66

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-03, 21:50   Temat: Rak płuc ?
Madziulla90 napisał/a:
Nie wiem już co o tym myśleć, czy tata odchodzi??

Nie wiem czy odchodzi ale zapalenie płuc przy taty chorobie może się różnie skończyć i niestety ta najgorsza opcja też jest możliwa.

Dużo sił życzę.
  Temat: Rak płuc ?
marzena66

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-08, 22:48   Temat: Rak płuc ?
Madziulla90,
Bardzo dobrze, bez pomocy Hospicjum czy innej opieki paliatywnej trudno przejść tą ciężką drogę zarówno choremu jak i rodzinie, mądry tato, że wyraził zgodę na tą formę pomocy.
Madziulla90 napisał/a:
Narazie jesteśmy na niskich dawkach morfiny ale juz dwa razy była zwiększana dawka

Może trzeba już tacie podwyższyć dawkę, tak żeby całkowicie zniwelować ból. Nie bójcie się leków przeciwbólowych/morfiny, najważniejsze żeby nie bolało, bo wtedy tato i fizycznie i psychicznie się podbuduje.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuc ?
marzena66

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-08, 22:21   Temat: Rak płuc ?
Madziulla90,
Niestety progresja. W płucach powiększyły się zmiany guzkowate, węzły chłonne, przerzut w wątrobie i kościach, , przykro mi.
Madziulla90 napisał/a:
tato zgodził się w końcu na opiekę paliatywną

Bardzo dobrze, zabezpieczą tatę żeby nie cierpiał, zabezpieczą objawowo a i Wy jako rodzina będziecie spokojniejsi, że macie zaplecze medyczne.
Czy macie opiekę Hospicjum czy inna forma opieki paliatywnej?
Madziulla90 napisał/a:
cytuję Panią doktor "może dorzucą coś na te kości".

Tu mogła by być przydatna radioterapia, zmniejszyłaby dolegliwości bólowe.

Sił życzę i pozdrawiam.
  Temat: Rak płuc ?
marzena66

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-16, 23:03   Temat: Rak płuc ?
Madziulla90,
Bardzo słusznie, jeżeli mama tak strasznie się boi hospicjum to powiedzenie
Madziulla90 napisał/a:
Nie użyjemy słowa hospicjum tylko poprostu lekarz od pomocy ludziom chorym na nowotwór.

jest bardzo dobrym podejściem bo i jest to rzeczywiście prawda.
Madziulla90 napisał/a:
Czekać aż 2 miesiące, czy to nie za długo?

U taty zostało już zakończone leczenie, chemii, już tacie nie podają, tak zrozumiałam, czy dobrze? więc okres 2 miesięcy nie jest za długi, to już takie kontrolne wizyty.

Madziulla90 napisał/a:
i bynajmniej nie będzie już musiał jeździć do lekarza rodzinnego żeby zapisał leki przeciwbólowe


Dokładnie tak, w każdej chwili jak zajdzie taka potrzeba lekarz z hospicjum wszystko zmodyfikuje, bo wiadomo jak w tej chorobie bywa, dziś potrzebne są słabsze leki przeciwbólowe a za dwa dni może być już potrzebna morfina.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuc ?
marzena66

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-16, 22:08   Temat: Rak płuc ?
Madziulla90,
Z wyników wychodzi, że jest stabilizacja. Rzeczywiście trochę guz się powiększył ale to są minimalne zmiany,nie pojawiły się nowe ogniska w płucach, przerzuty w płucach i węzłach, które były są prawie takie same dlatego jest stabilizacja. Minimalnie jest więcej płynu w płucach.

W wątrobie jest najprawdopodobniej przerzut, nie jestem pewna co do nadnercza bo raz jest mowa o przerzucie a raz, że jest to gruczolak więc trudno stwierdzić co to jest.

Madziulla90 napisał/a:
Chciałam zapytać czy to normalne że tata jest już ponad miesiąc od ostatniej chemii a jeszcze męczą go co jakiś czas wymioty, czym to może być spowodowane?

Od chemii to raczej już nie powinno być wymiotów. Nie wiem od czego. Skoro mama ma kontakt z pielęgniarką z HD to niech podpyta. Zresztą uważam, że dla taty dobra powinien tatę obejrzeć już lekarz z hospicjum, poznaliby się i jak przyszłoby pogorszenie stanu taty to lekarz już więcej wiedziałby o tacie i łatwiej byłoby mu pomóc, źle mama robi.

ppzdrawiam
  Temat: Rak płuc ?
marzena66

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-06, 18:09   Temat: Rak płuc ?
Stosowanie sterydów w trakcie zabiegów chemioterapii wpływa na przemianę materii, a także pobudzenie apetytu, a co za tym idzie - na wzrost wagi bo wiadomo, że chemia ma swoje skutki uboczne, brak apetytu, mdłości (choć oczywiście nie u wszystkich) i żeby u taty waga nie leciała w dół bo to ważne.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuc ?
marzena66

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-26, 17:44   Temat: Rak płuc ?
Madziulla90 napisał/a:
chciałam sie zapytać co do odżywiania taty bo zawsze jadł niezbyt zdrowe rzeczy:


Przede wszystkim jeść w rozsądnych ilościach i to na co ma tato ochotę. Na raka między innymi pracujemy całe życie i jak dopadnie choroba to nic nie zaszkodzi a i niewiele niestety pomoże. Teraz czy morele czy granaty jeśli mają właściwości przeciwnowotworowe to i tak z raka nie uleczą i nawet go nie zahamują.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuc ?
marzena66

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-25, 15:14   Temat: Rak płuc ?
Madziulla90,

Nie skupiaj się teraz nad tym co będzie, w tej chorobie żyje się tu i teraz, czas pokaże co będzie. Teraz jest plan leczenia i trzeba się do tego stosować a tata dzięki słowom lekarki przynajmniej dostał wolę walki a to ważne.

W Elblągu mają dobrych onkologów więc jesteście w dobrych rękach.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuc ?
marzena66

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-24, 16:38   Temat: Rak płuc ?
Madziulla90,

Poczytaj to http://www.wygraczrakiem....mrkowy-rak-puca są to informacje o genach EGFR.

Czekamy na dalsze wieści.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuc ?
marzena66

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-23, 17:35   Temat: Rak płuc ?
Madziulla90,

Jest rak gruczołowy jeszcze trzeba poczekać na wynik hist.pat czy jest mutacja EGFR tutaj trochę inf. http://portalemedyczne.pl...a-pluca-u-kogo/

a tu informacje na temat nowotworów płuc http://www.onkologia.zale...%20oplucnej.pdf

Lepiej wiedzieć więcej niż mniej.

Tato ma niestety przerzuty w wątrobie a to już gorzej ale nadzieję trzeba mieć zawsze i tego należy się trzymać. Nie myśli ile jeszcze, na statystyki nie patrz, każda historia jest inna i trzeba wszystko robić, żeby był tato z Wami jak najdłużej.

Poczekajmy co powie onkolog, to już jutro, na pewno będzie chemioterapia ale lekarz będzie czekał z decyzja co dalej do ostatecznego wyniku hist. pat.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuc ?
marzena66

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-10, 18:47   Temat: Rak płuc ?
Pierwsze z brzegu info z google
http://www.poradnikzdrowi...orma_37878.html
  Temat: Rak płuc ?
marzena66

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-10, 17:48   Temat: Rak płuc ?
CEA - bardzo wysokie
CA - w normie.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuc ?
marzena66

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-05, 20:38   Temat: Rak płuc ?
Madziulla90 napisał/a:
mam nadzieje ze w prabutach dobrze sie tata zaopiekują i wdroza jak najlepsze leczenie


W Prabutach zajmują się chorobami płuc i na pewno przeprowadzą dobrze diagnostykę. Jeśli okaże się, że to jednak rak a można tak podejrzewać to leczeniem zajmie się onkolog i tu musicie wybrać gdzie najbliżej, gdzie najlepiej.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuc ?
marzena66

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16018

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-05, 20:08   Temat: Rak płuc ?
Madziulla90,

Było robione tylko usg jamy brzusznej? Bo w opisie jest napisane na dole - zdjęcia w załączeniu TK klatki piersiowej, czy to tylko sugerowanie do zrobienia TK.

Nie wygląda to dobrze, jest podejrzenie przerzutu w wątrobie, jest płyn w opłucnej i zmiany ogniskowe.
Madziulla90 napisał/a:
W poniedziałek tata ma stawić sie w szpitalu w Prabutach i tam będzie dalsza diagnostyka

To bardzo dobrze, że tak szybko ruszyło dalsze postępowanie.

Madziulla90 napisał/a:
Jest bardzo zle ?

Jak zrobią dalszą diagnostykę wtedy będzie można ocenić jak jest. Skoro zadałaś takie pytanie to znaczy, że chcesz wiedzieć. Raczej za dobrze nie jest skoro są podejrzenia przerzutów.

Musisz uzbroić się w cierpliwość, choć wiadomo, że z tym będzie trudno i poczekać na dalszą diagnostykę.

Przykro mi, że nie mam dobrych informacji i że tak życie Cię doświadcza.

pozdrawiam ciepło :/pociesza:/
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group