1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 154
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108601

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-03, 20:30   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 napisał/a:
Jak mi radzicie,żądać sekcji czy zostawić to już w spokoju.

Odpowiedz sobie czy chcesz kolejnego koszmaru, czy chcesz poznać prawdę, czy chcesz żeby tatę cięli, czy chcesz już spokoju taty i Jego duszy, czy chcesz zamknąć już rozdział tej traumy życiowej, sama sobie odpowiedz na te pytania.

A może czas zakończyć to wszystko, nic już taty życia nie wróci, tato i tak by niebawem odszedł bo choroba nowotworowa by postępowała, może to byłoby miesiąc może pół roku, już i tak taty życie było z wyrokiem.

Raczej ja Ci nie doradzę co masz zrobić, jeśli chcesz poznać prawdę i uspokoi Cię to w jakiś sposób to poproś o sekcję, jeśli chcesz już skończyć ten temat swojego życia to pożegnaj tatę godnie w Jego ostatniej drodze i żyj czasem przyszłym, to musi być Twój wybór.

Bardzo mocno Cię przytulam.
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108601

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-03, 18:34   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35,
Dopiero weszłam na forum i jestem w strasznym szoku, jeszcze nie takiej wiadomości się spodziewałam.
Nie pasowały mi te non stop wymioty, owszem często pacjenci onkologiczni mają tego typu problemy ale u taty musiało coś chyba się dziać poważnego z żołądkiem może dwunastnicą czy wątrobą, że nie można było tego opanować w żaden sposób. Chyba ta sonda coś miała na rzeczy, doszło do jakiegoś wstrząsu po jej wprowadzeniu, może coś zostało przebite, nie wiem, na prawdę nie wiem tylko tak analizuje całą tą sytuację.

Bardzo, na prawdę bardzo mi przykro, przyjmij najszczersze wyrazy współczucia
::rose::

Trzymaj się dziewczyno, wiem jak Ci strasznie ciężko, przyjdą do Ciebie kiedyś te lepsze dni, życzę Ci tego z całego serca.
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108601

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-02, 20:49   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35,
Trudno wyrokować w którym to pójdzie kierunku, najważniejsze, że tato pod opieką lekarzy, na pewno robią wszystko żeby tacie pomóc.

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108601

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-02, 17:54   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35,
Z kreatyniną/nerkami tato ma już od dawna problemy z tego co pamiętam, później to się ustabilizowało.
A robili tacie może usg nerek?
etm35 napisał/a:
Nogi spuchnięte i woda w brzuchu

Nogi spuchnięte od nerek a w brzuchu stwierdzono wodobrzusze?
Jakie tato ma leczenie obecne/co robią?

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108601

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-02, 10:57   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35,
Tato w domu czy szpitalu?
Jak wymioty, ustały/opanowane?
Opanowali nerki, niską hemoglobinę?

Jak obecnie tato się czuje?

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108601

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-31, 16:28   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35,
Dobrze by było żeby tato trochę został w tym szpitalu, żeby sprawdzili głowę, dopasowali leki. Może są przerzuty do OUN bo tak to wygląda to dostałby tato leki, właśnie sterydy i to trochę mogłoby polepszyć taty stan.
etm35 napisał/a:
Założyli cewnik opuchlizna nóg zeszła,brzuch zmalał

Jeśli była woda w jamie brzusznej, kłopoty z nerkami to wszystko powodowało opuchnięcia, ważne że się poprawia.

Jaka decyzja, tato zostanie w szpitalu czy tylko Go "podreperują" i do domu?
Jak tato się zachowuje w szpitalu, chce tej opieki i pomocy?, jest logiczny?

trzymaj się.
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108601

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-31, 11:04   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 napisał/a:
Doczytałam dopiero teraz w wypisie,że w szpitalu była woda w brzuchu.

Dlatego zawsze istotne dla nas jest zamieszczenie wyniku lub przepisanie go w całości.Można wtedy wyłapać jakąś nieprawidłowość i nakierować.
etm35 napisał/a:
ciśnienie nieoznaczalne

Ty mierzyłaś czy lekarz?
etm35 napisał/a:
Czy w przypadku niewydolności nerek można podać steryd?

Z tego co mi wiadomo można ale to już musi zdecydować tylko lekarz bo zarówno niewydolność nerek jest niebezpieczna jak i branie sterydów musi być ściśle według zaleceń lekarza.

Kłopot z nerkami może powodować problemy z ciśnieniem.
Czekamy na dalsze informacje.

Trzymaj się.
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108601

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-30, 18:25   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 napisał/a:
lekarz z HD i powiedział, że nie wolno robić NIC wbrew woli pacjenta.

Oczywiście, że tak, tato jest dorosły i sam decyduje czy chce się leczyć czy nie ale czasami choroba robi z pacjenta osobę niekontaktową i wtedy musimy my jako rodzina reagować na wszystko.
etm35 napisał/a:
.W domu nie szaleje,jest spokojny

To ja już nic nie rozumiem, przez kilka stron swojego wątku piszesz o agresji taty, krzykach, wyzwiskach, strachu mamy, że się boi, że straszy Was tato samobójstwie a teraz piszesz, że w domu tato jest spokojny, etm35, proszę pisz zawsze fakty bo osoby angażują się żeby Ci pomóc, wskazać drogę a zaczyna być w wątku pomieszanie z poplątaniem.
etm35 napisał/a:
chciałabym żeby tato trafił do szpitala jest ściągnięcie wody z brzucha.

Pisałaś wcześniej, że w jamie brzusznej jest czysto a teraz jest woda/wodobrzusze?

Chyba już się u Ciebie pogubiłam ze wszystkim, choć staram się czytać wątek na bieżąco.etm35, zrobicie to co uważacie za słuszne.

pozdrawiam, trzymaj się.
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108601

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-29, 08:44   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 napisał/a:
W końcu powiedziała,że skoro tata chce umrzeć w domu to żeby mu na to pozwolić.

Zapewne tato odejdzie czy to w domu czy w innym miejscu, tu pielęgniarka żadnej nowości nie odkryła ale zachowanie taty jest z krzywdą dla Niego samego i dla rodziny i uważam, że jest możliwość opanowania taty stanu bo jest to stan w wyniku choroby.

No nic etm35, nie chcecie taty wyciszyć to tylko mogę bardzo współczuć i tacie, Jego cierpienia i Wam tej trudnej sytuacji.

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108601

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-28, 16:44   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35,
Tato wymiotuje żółcią (już zapewne nie ma czym) i dlatego zabarwienie zielone.
Czy leki przeciwwymiotne nie pomagają? Jeżeli nic się nie poprawia macie pielęgniarkę z hospicjum i zgłoś to, może trzeba dać inne leki przeciwwymiotne. Niech tato pije bo się w końcu odwodni.

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108601

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-28, 09:54   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Madzia70 napisał/a:
Jaką dawkę sterydów przyjmuje Tata

No właśnie ja doradzałam sterydy a nasza etm35, twierdzi
etm35 napisał/a:
Tata nie przyjmuje sterydów ponieważ miał po nich straszne bóle brzucha i był bardzo agresywny

jaki wniosek, czy je bierze czy nie jest dalej agresywny, bóle brzucha dalej występują plus teraz wymioty.
Osoby przyjmujące sterydy w chorobie nowotworowej zazwyczaj odzyskują siły.
Tutaj cały czas jest brak konkretów w leczeniu objawowym. Nasza etm35, za bardzo skupiła się na operacyjności, to stworzyło Jej mętlik w głowie, na tym była skupiona a choroba taty postępowała i brak było jakiegokolwiek leczenia objawowego i teraz jest jak jest.
Basia2000 napisał/a:
Jestem pewna, że HS jest w stanie poradzić sobie z Twoim ojcem, on potrzebuje wszechstronnej pomocy od uspokojenia go po złagodzenie jego fizycznych objawów.

Dokładnie to powinno być już od dłuższego czasu prowadzone a tu brak czegokolwiek.
Owszem tato jest trudnym pacjentem, jest agresywny ale to wina choroby i nad tym trzeba było dawno zapanować, dziś mogłoby być lepiej. Nie można zakładać, że ucieknie, że będzie się awanturował trzeba próbować coś robić bo Wy się wykańczacie a tato cierpi.

Tato prawdę mówiąc nie bierze żadnych leków, jeśli są przerzuty do OUN to i zachowanie taty jest takie a nie inne a tam mogą być obrzęki, uciski i stąd taty "wariactwa"

Ty szalejesz, mama zwala na Ciebie a tato cierpi i nad czym się zastanawiać czy oddać do HS czy nie. Jak sobie nie poradzą to ucieknie ale spróbować zawsze warto. Dadzą tacie od początku leki wyciszające i nie będzie w stanie uciec.

Wybacz etm35, ale Wy nic nie robicie żeby poprawić taty i Wasz stan, poruszasz się jak dziecko we mgle i robicie sobie wszyscy krzywdę, nie gniewaj się za te słowa.
Czasami trzeba zrobić jakieś mocne cięcie żeby pomóc sobie i innym a Ty z góry ustalasz co będzie i jak będzie.

Ja Ci bardzo współczuję ale posłuchaj czasem nas, mamy doświadczenie w opiece nad takimi chorymi i każdy z nas daje Ci mnóstwo rad, Ty to słuchasz a mam wrażenie, że nic nie robisz, jakbyś była zastraszona. Wołasz o pomoc, my staramy się tej pomocy udzielić i nic z tego nie wynika.

Czasami jak pacjent jest taki jak Twój tato to trzeba i na oddział psychiatryczny oddać żeby ustabilizować emocje a później dalej leczyć objawowo. To nie jest katowanie pacjenta, tato w tej chwili jest nieszczęśliwy, cierpiący i bez pomocy, On cierpi bo choroba z Niego robi takiego człowieka a nic nie jest robione żeby pomóc.

Może i dużo w moim poście gorzkich słów ale może część z nich otworzy Ci oczy. Dojdzie u Was do tragedii jak nie zrobisz odpowiedniego kroku.

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108601

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-27, 19:50   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35
Miałam jeszcze jedną myśl dopisać ale Basia2000, zrobiła to już za mnie, szybciej, muszę jednak całkowicie Ją poprzeć bo to samo mam na myśli
1. Hospicjum Stacjonarne
2. Kolega powinien dostać od Was niezłą burę, za to co zrobił i że się wtrąca do spraw rodzinnych.

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108601

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-27, 19:45   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35,
Jeżeli cały czas utrzymują się wymioty to niech pielęgniarka z HD porozmawia z lekarzem z HD co robić, trzeba coś ustalić, co powoduje wymioty lub dać leki przeciwwymiotne.
Czy wymioty są z domieszką krwi?
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108601

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-27, 18:47   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35,
Cholipcia jasna, była już u Was pielęgniarka z hospicjum, lekarz chyba też (bo już się gubię w wątku), przedstaw co się wydarzyło w szpitalu i wyciszcie tatę psychotropami, bo i Wy cierpicie okrutnie i tato, trzeba tatę uspokoić lekami bo przyjdzie moment, że albo tato zrobi krzywdę sobie albo Wam.

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
marzena66

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108601

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-26, 18:01   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35,
To ograniczaj wizyty u taty w szpitalu. Niech Oni się tatą zajmą, będą potrafili. Przy lekarzach jest potulny przy Tobie szaleje. Daj lekarzom działać a Ty się nie wtrącaj i może nie idź do szpitala dzień/dwa i zobaczysz co będzie.

pozdrawiam
 
Strona 1 z 11
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group