1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7564

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-11-23, 08:27   Temat: Rak pęcherza moczowego
kateja54 napisał/a:
Zastanawiam się, czy brak skutków ubocznych to dobrze, czy źle -

kateja54 napisał/a:
czy też organizm nie odpowiedział na wlewkę...

Spokojnie to nie ma nic do rzeczy, po prostu dobrze zniosłeś wlew, nie każdy ma skutki uboczne, niektórzy niewielkie a jeszcze inni wszystkie z ulotki leku. Zazwyczaj po pierwszym wlewie nie jest najgorzej ale z każdym następnym może już nie być tak pięknie, organizm już trochę będzie miał w sobie tych toksyn i może zacząć się buntować.

Głowa do góry i walcz dzielnie, ubijaj "dziadostwo", ;) pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak pęcherza moczowego
marzena66

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7564

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-11-16, 14:41   Temat: Rak pęcherza moczowego
kateja54 napisał/a:
Mam świadomość, że nikt nie jest w stanie przy tym raku ocenić, mówiąc kolokwialnie, ile mi zostało.

Tak jak piszesz, tego nie da się przewidzieć, mogę tylko zamieścić statystyki, nic więcej.
Cytat:
Rak pęcherza moczowego - rokowanie
Rokowanie w przypadku nowotworów o wysokim stopniu dojrzałości (niskim stopniu złośliwości) i niskim stopniu zaawansowania (nowotwory nienaciekające) jest dobre i jest podobne, jak w populacji osób zdrowych.

W przypadku raka brodawkowatego pęcherza moczowego naciekającego rokowanie zalezy od stopnia zaawansowania. W przypadku chorych z nowotworami w stopniu zaawansowania Ta, Tis, T1 - przeżycie 5-letnie wynosi 70%, natomiast w przypadku pacjentów z nowotworem w stopniu zaawansowania wymagającym wykonania wycięcia pęcherza moczowego (cystektomia) - przeżycia 5-letnie wynoszą około 20%.

http://www.onkonet.pl/dp_nump_npecherza.php#menu1
kateja54 napisał/a:
Chciałbym ją przygotować jakoś na to, co mnie czeka ( i Ją). Jednak nigdzie nie znalazłem informacji, jak przebiegają ostatnie etapy. Jakich dolegliwości mogę oczekiwać i jakiej wymagać opieki.

Nie ma jakiś konkretnych informacji jak umiera się na raka płuc a jak na raka pęcherza, ja przynajmniej nie potrafię podać Ci konkretnych linków. Strasznie trudne pytanie zadajesz, jakoś ciężko mi odpisywać chorej osobie co Ją czeka. Nie ma też reguły, że każdy odchodzi tak samo, chcesz się na to w jakiś sposób przygotować jak i przygotować rodzinę to jak masz siłę i chęci poczytaj watek na naszym forum ale nie wiem czy powinieneś, mam jakieś mieszane uczucia. Tutaj link http://www.forum-onkologi...isko-vt4837.htm i sam zdecyduj czy chcesz to wiedzieć czy nie.
Co do pomocy medycznej to jak będziesz wiedział, że jesteś leczony paliatywnie czy w ogóle leczenie będzie zakończone załatw hospicjum domowe (nie wiem czy tam gdzie mieszkasz coś takiego jest, może pod inną nazwą) i taka instytucja pomoże Tobie i rodzinie przejść ten trudny okres w Waszym życiu.

Strasznie przykro czytać o cierpieniu innych ale jednocześnie jestem pełna podziwu dla Twojej postawy i chylę czoła do Twojego podejścia do tematu odchodzenia, rodziny i Twojej osoby w tej całej sytuacji.

Dużo sił Ci życzę i mam nadzieję, że jeszcze trochę tego czasu pobędziesz wraz ze swoją rodziną, życze Ci tego z całego serca.
pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group