1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
marzena66

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 32980

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-05-09, 18:27   Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
tessa,

Przyjmij moje najszersze wyrazy współczucia, przykro mi ogromnie ::rose::
  Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
marzena66

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 32980

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-04-27, 22:45   Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
tessa napisał/a:
Mama gaśnie...


Kochana, chyba tak, chcę się mylić ale wszystko na to wskazuje, że mamy czas po mału dobiega końca i może to nastąpić w kazdej chwili.
Wykorzystuj wspólny czas, przekazuje Ci wszystkie swoje siły żebyś dała rade ten trudny czas przetrwać. Dobrze, że macie tak cudowną pielęgniarkę, to duża pomoc nie tylko w opiece ale i psychiczna.

Mocno tulę i życże mamie jak najmniej cierpienia i a Tobie sił :/pociesza:/
  Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
marzena66

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 32980

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-04-27, 05:00   Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
tessa napisał/a:
Zastanawiam się, czy to przesyt opioidów,czy też kolejny już etap jej odchodzenia.

Trudno powiedzieć, na pewno i choroba i leki swoje robią, trzeba obserwować.

Dużo sił.
  Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
marzena66

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 32980

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-04-18, 20:57   Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
tessa napisał/a:
pielęgniarka zrobiła wkłucie podskórne i podała morfinę

tessa napisał/a:
Dochodzę do wniosku,że nic już z tym bólem nie zrobimy

Trzeba cały czas zgłaszać, że dalej boli, nie wiem jakie dawki morfiny mama dostaje/, co ile dostaje?, Wasz lekarz urlopuje ale nie ma kogoś innego na zastępstwie albo zgłosić to pielęgniarce, porozmawia z lekarzem i coś zmodyfikują, działaj.

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
marzena66

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 32980

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-04-16, 04:45   Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
tessa,

Raczej worek stomijny napełnia się dość szybko, tu nie macie nic to znaczy, że na pewno coś się złego dzieje. Ciemny mocz też nie jest dobry, wątroba odmawia posłuszeństwa, nerki? Jesteście pod opieką HD, co na to lekarz?

Dużo sił życzę.
  Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
marzena66

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 32980

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-04-09, 07:42   Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
tessa napisał/a:
Czy to jest taki rodzaj nowotworu, że ból MUSI BYĆ?

Nie musi, jesteście pod opieką HD więc zgłaszajcie ból, lekarz na zasadzie prób i błedów w końcu dopasuje odpowiednie dawki leków przeciwbólowych, czasami trzeba modyfikowac leczenie przeciwbólowe aż się trafi na odpowiedni lek i dawki.
tessa napisał/a:
Brzuch Mamy jest bardzo twardy i duży.

A nie jest to przypadkiem wodobrzusze?

pozdrawiam i życze sił.
  Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
marzena66

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 32980

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-30, 08:45   Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
tessa,


Jeżeli się coś niepokojącego dzieje, to możecie wezwać pogotowie, podjechać na SOR, nie wyrzucą choć mogą skomentować, że znacie chorobę z którą pacjent się zmaga, nie przejmować się tym tylko prosić o pomoc.

Jeżeli w szpitalu stwierdzą, że potrzebne żywienie pozajelitowe to pokierują co robić.

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
marzena66

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 32980

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-03-19, 18:23   Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
tessa napisał/a:
Brakuje mi kogoś, kto przejąłby opiekę nad Mamą, kogoś kto by nam powiedział, jaką mamy wdrożyć dietę, by odciągnąć w czasie niedrożność;..........


I w takich wypadkach hospicjum domowe jest po prostu niezawodne, konieczne i na pewno w wielu wypadkach pomoże.
tessa napisał/a:
Teściowa na razie nie chce o tym słyszeć.

Bardzo źle, hospicjum w wielu wypadkach zapobiegnie nieszczęścu, ulży, pomoże, teściowej, takie myślenie działa tylko na Jej niekorzyść. Nikt w tej chwili lepiej nie pomoże niż Oni. Zobaczy teściowa sama, jak coś się będzie działo, jak zareguje pogotowie, szpital, zostaniecie z tym sami, ja nie strasze ja tylko staram się doradzić, że dzieki Hospicjum jest o wiele łatwiej.

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
marzena66

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 32980

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-29, 06:13   Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
tessa napisał/a:
A ja myślałam, że PET jest najdokładniejszą formą badania.


PET to jest tylko badanie, które pokaże, że coś jest lub, że czegoś nie ma i też może wszystkiego nie pokazać. Trzeba zrobić badania dokładniejsze, bo PET wskazuje, że jest aktywny proces rozrostowy czyli coś się dzieje w miednicy i jamie brzusznej. Trzeba pobrać wycinki i zrobić badanie hist.pat i wtedy będzie jasne co to za proces, co to za nowotwór.

Trzymaj się, najgorsza ta diagnostyka, czekanie i latanie po lekarzach ale tak wszyscy przechodziliśmy/przechodzimy cały ten proces, pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group