1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Emocje po odejściu. Rzeczy zmarłego.
marzena66

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 17896

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-11-08, 16:39   Temat: Emocje po odejściu. Rzeczy zmarłego.
martal napisał/a:
Ja czuję jednak że tatko mnie popiera. Ja to czuję.


Jeżeli taka była Twoja wewnętrzna wola to tak zrobiłaś i nie masz za co się winić. Jedni muszą uporządkować wszystko od razu a inni tygodniami/miesiącami nie ruszają rzeczy i każdy robi to zgodnie z własnym sumieniem, swoją wolą, bo tak chce i nikt nie ma prawa za takie czy inne zachowanie krytykować czy zwracać uwagę, za wcześnie czy za późno.

Trzymaj się i przyjmij wyrazy współczucia, rób to co serce i rozum Ci podpowiada, dużo sił.
  Temat: Emocje po odejściu. Rzeczy zmarłego.
marzena66

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 17896

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-01-15, 20:27   Temat: Emocje po odejściu. Rzeczy zmarłego.
gabi30,
Smutne, to co piszesz ale uważam, że bardzo mądre. Przecież wiemy, że kiedyś nas zabraknie i uważam, że byłoby mniej złości w rodzinach gdybyśmy za życia mieli uregulowane wiele spraw. Może to dziwne, ubiór na swój pogrzeb ale i bardzo mądre, każdy ma swoje "coś" ulubione i może w tą daleką drogę wiecznej śzczęśliwości warto to ze sobą zabrać, może wolę kolor niebieski niż czarny to dlaczego nie mam o to zadbać, zwłaszcza wtedy kiedy towarzyszy nam w życiu choroba.

Uważam, że jesteś bardzo rozsądną osobą. Uśmiech o którym piszesz niech Ci towarzyszy zawsze i wszędzie a czas, kiedyś nadejdzie czy tego chcemy czy też nie i oby ten czas był dla Ciebie jak najdłuższy.

Wątek o odzieży, to fakt, ale widocznie była w Tobie taka potrzeba napisania tego i dałaś tym postem dobrą lekcję każdemu.

Pozdrawiam ciepło.
  Temat: Emocje po odejściu. Rzeczy zmarłego.
marzena66

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 17896

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-01-14, 18:24   Temat: Emocje po odejściu. Rzeczy zmarłego.
W naszym wypadku pooddawałam pościel, ręczniki, piżamy, szlafroki, koce do hospicjum pod które mama podlegała. Odzież natomiast oddałam fundacji, która rozprowadza dla ludzi potrzebujących. U nas co jakiś czas jeździ samochód z takiej fundacji, wcześniej o tym informują kiedy będą i odbiera przygotowane paczki. Oczywiście wszystko musi być czyste i posegregowane.

Smutny to obowiązek ale niestety trzeba i z tym się jakoś uporać psychicznie.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group