1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do watroby
marzena66

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 38143

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-05-17, 18:26   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do watroby
Totylkoja,

Przyjmij moje najszczersze wyrazy współczucia, niech tata odpoczywa w pokoju ::rose::
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do watroby
marzena66

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 38143

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-28, 16:38   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do watroby
Totylkoja,
Zwróć sie z tym pytaniem do lekarza/pielęgniarki hospicyjnej lub ewentualnie tam skąd sprzęt ten otrzymałaś, to będzie najlepsze źródło informacji ja nie chcę tu się wypowiadać, chyba, że nasza doktor Madzia się pojawi i doradzi. Niech tato przyjmuje pozycje półsiedzącą wtedy lepiej oddychać.

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do watroby
marzena66

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 38143

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-16, 17:44   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do watroby
Totylkoja,
Zazwyczaj w szpitalach są pielęgniarki stomijne, które zajmują się obsługą stomii, uczą jak zajmować się w domu stomią, podpowiadają, pomagają, czy mieliście taką pielęgniarkę?, Ich wiedza jest ogromna i czesto taka pielęgniarka stomijna więcej może pomóc niż lekarz, może warto z taką pielęgniarką porozmawiać.

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do watroby
marzena66

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 38143

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-15, 15:15   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do watroby
A czym jest tłumaczone krwawienie ze stomii, przecież jakaś przyczyna musi być?

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do watroby
marzena66

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 38143

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-14, 16:40   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do watroby
Totylkoja,
Jak pisałam wyżej nie wiem ile jest tego płynu, trzeba porozmawiać z lekarzem, czy jest sens odbarczać czy już nie ma sensu takim zabiegiem męczyć tatę. Musisz mieć świadomość, że płyn może nawet po odbarczeniu bardzo szybko pojawić się ponownie a nie jest to zabieg bez szkody dla organizmu.
http://www.onkonet.pl/dp_oppal_wodob.php

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do watroby
marzena66

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 38143

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-13, 15:15   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do watroby
Totylkoja napisał/a:
Mój tata ma wodobrzusze i problemy z oddychaniem w nocy.

Nie wiem ile tego płynu jest w jamie brzusznej bo czasami się go ściąga jak jest bardzo dużo z tym, że w taty stanie niestety płyn może ponownie bardzo szybko narastać. Wodobrzusze jest wynikiem postępu choroby, słabo już działającej wątroby i niestety czasami już nic nie skutkuje. Tato ma kłopoty z oddychaniem między innymi przez wodobrzusze. Czy przyjmuje chociaż leki moczopędne?

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do watroby
marzena66

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 38143

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-11-22, 18:20   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do watroby
Totylkoja,

Marker markerem, spadł wynik, należy się cieszyć ale najważniejsze będą mimo wszystko badania obrazowe, czyli TK. Racje ma ileene, że wielka szkoda iż nie zrobiono wcześniej takich badań.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group