1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 32
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
marzena66

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59245

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-12-20, 21:58   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91,

Przyjmij moje najszczersze wyrazy współczucia ::rose::

Mama jest w świecie gdzie nie ma już cierpienia a Ty jako córka zapewniłaś jej najlepszą opiekę i bezpieczeństwo, trzymaj się.
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
marzena66

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59245

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-12-16, 21:12   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91,

Trzymaj się kochana. W tej chorobie wszystko się potrafi zmienić z dnia na dzień. Dobrze, że masz wsparcie a mama ma Ciebie i na pewno czuje się przy Tobie bezpieczniej.

Duzo sił, mocno przytulam.
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
marzena66

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59245

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-12-08, 19:50   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91 napisał/a:
Jeśli uważa, że to jej pomoże, nie odbieram jej nadzieji.

Jak najbardziej słusznie postępujesz. Tak jak napisała missy, Essentiale nie pomoże, nie zregeneruje wątroby ale jednocześnie nie zaszkodzi, jeżeli mama chce brać ten lek niech bierze, ważne żeby czuła się bezpiecznie.

Sił Ci życzę.
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
marzena66

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59245

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-11-30, 23:05   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
Cytat:
Wątroba nie funkcjonuje?

Funkcjonuje ale skoro mama jest żółta, są mocno podwyższone parametry wątrobowe, bilirubina podwyższona to wątroba źle pracuje, coś się z nią dzieje, jest żółtaczka, wskazuje to na uszkodzenie wątroby i nie jest dobrze.
licealna91 napisał/a:
brzuch wzdęty

Twardy?, miękki?, wodobrzusza nie było?, od wątroby też może być takie spuchnięcie.
Usg w mamy wypadku to słabe badanie, nie wszystko może pokazać, jak najbardziej wskazany RM.

pozdrawiam
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
marzena66

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59245

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-03-06, 21:31   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91,
Nie jest napisane czy słabo się wzmacnia czy mocne wzmocnienie po kontraście ale wynik wydaje się mocno niepokojący, może to być niestety wznowa.

pozdrawiam
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
marzena66

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59245

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-06-02, 03:34   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91 napisał/a:
Onkolog dał skierowanie na TK z dokładnym opisem trzustki


Na pewno TK więcej powie niż usg, które jest mniej dokładne.

pozdrawiam
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
marzena66

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59245

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-04, 18:26   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91,
Wszelkie poszerzenia/pogrubienia są nieprawidłowością i zawsze wymagają dokładnego sprawdzenia dlatego Tk uważam, że jest konieczne.
licealna91 napisał/a:
A możliwe jest, że jest to skutek uboczny chemii, którą mama przyjmowała?

Nie wiem ale według mnie nie.

Nic nie wymyślimy i nasze rozważania na pewno nie dadzą jednoznacznej odpowiedzi, musi to ocenić lekarz.

pozdrawiam
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
marzena66

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59245

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-03, 16:48   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91 napisał/a:
z dyskretnie poszerzonym na całej długości.

z czym poszerzonym?, nie dopisał lekarz?, czy miało być dyskretnie poszerzona na całej długości?
Nie wiem czy to stan zapalny, może nic istotnego ale przy mamy schorzeniu może warto zrobić TK, zobaczysz jak podejdzie lekarz do tematu.

pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2018-06-09, 10:51 ]
Zapewne przewodem Wirsunga.

  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
marzena66

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59245

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-16, 14:23   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91 napisał/a:
A jeśli chodzi o wątrobę to myśle, że to skutek chemii mam taką nadzieję.

Jeżeli nie uwidoczniono żadnych zmian, wyniki z krwi wątrobowe też lekko ponad normę więc najprawdopodobniej wynik chemii, musi się wątroba zregenerować po tych toksycznych "substancjach"
licealna91 napisał/a:
Najważniejsze że nie ma żadnych zmian w jamie brzusznej

Też się cieszę :)

pozdrawiam
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
marzena66

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59245

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-14, 16:46   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91,
No to już wszystko wiemy o TK :) , teraz czekanie na wynik.
licealna91 napisał/a:
Jeśli chodzi o marker nowotworowy CEA to pomyślałam dziś, że powód podwyższenia może być od stanu zapalnego wątroby.

Jak napisałam w poprzednim poście jak najbardziej kłopot z wątrobą może dawać podwyższone CEA ale Ty napisałaś
licealna91 napisał/a:
Aktualnie wyniki wątrobowe są w normie.

teraz piszesz
licealna91 napisał/a:
Aktualne AST 21, ALT 55 jeszcze podwyższony.


Proszę Cię pisz precyzyjniej bo my nad każdym postem musimy się skupić, to zajmuje trochę czasu żeby przeanalizować i wprowadzanie w błąd zajmuje nam kolejny czas i wyjaśnianie sytuacji, szanuj proszę nasz czas :-(

Jeżeli wyniki wątrobowe jeszcze nie wróciły do normy, chemioterapia organizmowi też trochę dała popalić i wątrobie tez więc to CEA może być nieznacznie wyższe, ono nie jest bardzo podwyższone.
Myślę, że mama odchorowuje leczenie i wszystko jeszcze nie wróciło do normy.

pozdrawiam
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
marzena66

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59245

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-14, 16:03   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
Marker CEA może też trochę podskoczyć w tych wypadkach

licealna91 napisał/a:
zapalenia i marskości wątroby,
zapalenia trzustki,
zapalenia jelit (choroba Leśniewskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego),
przewlekłych chorobach płuc,
zwyrodnieniach gruczołów piersiowych,
niewydolności nerek.

o dod. inf.
Cytat:
Należy zaznaczyć, że podniesiony poziom tego antygenu zwykle wskazuje na zaawansowany stopień rozwoju guza. Rzadko związany jest z obecnością małych zmian lub wczesnych przerzutów. Oznacza to, że u osób z niewielkimi zmianami nowotworowymi lub w początkowym stadium raka poziom CEA może być niewiele podwyższony lub nawet prawidłowy. To dlatego mierzenie poziomu antygenu CEA nie jest badaniem przesiewowym (skriningowym), czyli takim, które ma na celu wykrycie choroby we wczesnym stadium rozwoju, kiedy jeszcze nie występują żadne objawy.
Natomiast u osób, które zostały poddane operacyjnemu usunięciu guza, wzrost stężenia CEA może świadczyć o nawrocie nowotworu, przy czym poziomu CEA powinien wrócić do normy w ciągu 4 miesięcy po radykalnym zabiegu operacyjnym.

www.poradnikzdrowie.pl/sp...orma_37878.html

licealna91 napisał/a:
Ból coś oznacza

Zazwyczaj tak.
Jeszcze jedno pytanie bo wyczytałam, że mama miała TK (post 307952 z 25.10.br)
licealna91 napisał/a:
Dał skierowanie na TK, mamy już termin za ponad 2 tygodnie.

Czyli na początku listopada mieliście TK, tak? i co tam wyszło/nie wyszło?
To w sumie od tamtego okresu do dzisiaj nic nie powinno się nowego pojawić chyba, że ja coś źle wyczytałam/zrozumiałam z Twoich opisów? lub TK poprzednie i obecne dotyczy innych obszarów?

pozdrawiam
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
marzena66

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59245

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-14, 11:16   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91 napisał/a:
Odebraliśmy też wynik markera CEA wynik 9.6

A jakie parametry były przed leczeniem, w trakcie jeśli był marker robiony?
Nie jest tragiczny ale jak się zmieniał, to jest istotne.
licealna91 napisał/a:
i z tego względu lekarz nie bardzo chce zapisywać silniejsze środki przeciwbólowe

Tego nie rozumiem, jak boli to trzeba dostać receptę na leki przeciwbólowe, nikt przecież leków nie łyka dla przyjemności. To, że na usg wyszło dobrze nie znaczy, że pacjenta nic nie boli. Wymuś po prostu leki przeciwbólowe, poproś o odmowę na piśmie jak nie chce lekarz nic silniejsze przepisać, mama nie może cierpieć.
licealna91 napisał/a:
Dla mnie jest to nie pojęte przecież USG nie musi wszystkiego pokazać.

Może nic nie pokazać, zbyt mało dokładne badanie a coś się może dziać. Podwyższony marker jak piszesz, dolegliwości bólowe, czyli podstawy do tego żeby zrobić pełniejszą diagnostykę. Też poproś o odmowę wykonania TK na piśmie. Trzeba czasami walczyć, ja wiem, że tak nie powinno być w żadnym razie ale jak coś się dzieje u pacjenta onkologicznego, zresztą nie tylko to trzeba to sprawdzić dokładnie.

pozdrawiam
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
marzena66

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59245

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-26, 12:53   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91,
Jak najbardziej mamy dolegliwości są wynikiem neuropatii i powinno być z czasem lepiej.

Można to trochę podleczyć czyli preparaty witaminy B, najlepiej domięśniowo (to na receptę) bo w tabletkach mniej się wchłania no i oczywiście leki przeciwbólowe w razie konieczności.

pozdrawiam
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
marzena66

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59245

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-06, 13:50   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91 napisał/a:
Od tygodnia nie oddała stolca

Trzeba dać jakiś lek na przeczyszczenie bo za chwilę dojdzie twardy brzuch i jego bóle.
licealna91 napisał/a:
Po chemii ból jest silniejszy w okolicy guza, czy to znaczy, że chemia działa?

Po prostu taka reakcja chemioterapii, czy działa dowiemy się po badaniach obrazowych.
licealna91 napisał/a:
Jedynie owrzodzenia wokół ust, s

Może być początek grzybicy, trzeba wprowadzić leki przeciwgrzybiczne.

pozdrawiam
  Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
marzena66

Odpowiedzi: 131
Wyświetleń: 59245

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-05-17, 16:44   Temat: Rak żołądka prośba o interpretacje TK
licealna91,
Jeżeli uważasz, że psychika a może tak być, operacja się nie powiodła, diagnoza rak, każdego by załamało. Może warto pomyśleć o lekach uspokajających/antydepresantach.
licealna91 napisał/a:
Nie umiem dotrzeć do niej, że ja chce dobrze.

Nie dziw się u siebie każdy się czuje najlepiej a jak jest chory to i psychicznie i fizycznie jest "wrakiem" i nie chce obciążać wszystkich swoją niemocą, nastrojem, u siebie to u siebie.

pozdrawiam
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group