1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak- pytanie...
martyna9124

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9874

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-01, 19:16   Temat: Czerniak- pytanie...
icia, Bede sie starala...z czasem moze sie ogarne jakos
  Temat: Czerniak- pytanie...
martyna9124

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9874

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-01, 10:07   Temat: Czerniak- pytanie...
Dziekuje :) fifi007,

[ Dodano: 2016-03-01, 17:38 ]
Niby wszystko ok ale to stwierdzenie "najbardziej odpowiada" a jeśli to czerniak...i trudno go rozpoznać...świruje już... docięcie blizn dopiero 24 marca co Waszym zdaniem powinnam zrobić? dać spokój i cieszyć się życiem czy dalej drążyć...?
  Temat: Czerniak- pytanie...
martyna9124

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9874

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-01, 00:00   Temat: Czerniak- pytanie...
Jestem juz po wizycie w WCO wynik jaki otrzymalam po powtornym badaniu wycinka...Obraz histopatologiczny najbardziej odpowiada rozpoznaniu:znamie melanocytarne typu Spitz. Melanocyty epitelioidne zlokalizowane glownie w gniazdach na granicy skorno-naskorkowej o posredniej atypii jader komorkowych z widocznymi jaderkami. Nie znaleziono mitoz. Niektore z gniazd tworza mostki naskorkowe. Brak cech destrukcji naskorka. U podloza obecny naciek limfocytarny. Ze wzgledu na cechy dysplazji wskazana obserwacja blizny...

[ Dodano: 2016-03-01, 00:01 ]
Czyli chyba nie jest zle :) skoro lekarz stwierdzil ze to nie czerniak...choc zalecil dociecie blizn
  Temat: Czerniak- pytanie...
martyna9124

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9874

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-23, 17:46   Temat: Czerniak- pytanie...
Hmm...zobaczę jak to będzie wyglądało w poniedziałek....jeśli nic nie usłyszę o jakiś kontrolach itp. zapiszę się do innego onkologa :) kto lepiej zatroszczy się o nasze zdrowie jak nie my sami... lekarze też ludzie a chorych coraz więcej...
  Temat: Czerniak- pytanie...
martyna9124

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9874

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-23, 17:09   Temat: Czerniak- pytanie...
Nie mam pojecia jak nazywa się ta Pani (blondynka mniej wiecej koło 40 nie wysoka)...byłam u niej tylko raz i trwało to z 10 min....usłyszałam tylko ze mam dowieść preparat na ponowne badanie i ze się zobaczy co dalej...
  Temat: Czerniak- pytanie...
martyna9124

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9874

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-23, 16:33   Temat: Czerniak- pytanie...
Znow sie zestresowalam.... w poniedzialek wszystko sie wyjasni :cry:
  Temat: Czerniak- pytanie...
martyna9124

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9874

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-23, 12:58   Temat: Czerniak- pytanie...
hej. Tak przepisałam wszystko dokładnie z kartki...a co oznacza to pT2?
  Temat: Czerniak- pytanie...
martyna9124

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9874

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-22, 21:08   Temat: Czerniak- pytanie...
Dziękuje nie żałuję ze się tutaj zarejestrowałam... fajnie że ktoś wesprze i coś więcej wyjaśni... ;)
  Temat: Czerniak- pytanie...
martyna9124

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9874

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-22, 21:00   Temat: Czerniak- pytanie...
Dzięki za odpowiedz :) Te badania kontrolne są takie przerażające...każdy najmniejszy ból wywołuje u mnie panikę teraz tym bardziej ze jeszcze ich nie miałam... wiele osób mówi żeby samemu "badać" sobie węzły ale ja chyba nie ogarniam kiedy są powiększone a kiedy nie... a najlepsze jest to ze ostatnio przygryzłam se policzek i zrobił sie krwiaczek taki mały i oczywiscie ja głupia ze mi sie przerzucił... a na drugi dzień znikł...to dopiero paranoja :shock:
  Temat: Czerniak- pytanie...
martyna9124

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9874

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-22, 20:50   Temat: Czerniak- pytanie...
W sumie to napisałam wszystko to co miałam...nie mam nic więcej. Ponownie ponieważ pierwszy był robiony w Koninie a że dostałam skierowanie do Poznania to kazali go przywieźć jeszcze raz do nich... teraz mam wizyte 29lutego jak byłam ostatnio to mowili ze jesli wynik bedzie taki sam to poszerza tylko margines....a moj chirurg który wyciłął mi tego pieprza mowi ze jestem młoda i zeby usunac tez ten wezeł wartowniczy...
  Temat: Czerniak- pytanie...
martyna9124

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9874

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-22, 20:29   Temat: Czerniak- pytanie...
Witam jestem tutaj po raz pierwszy... Mam 24 lata z głupoty poszłam wyciąć w pieprzyk, wydawał mi sie podejrzany ponieważ miał czerwoną obwódkę poza tym niczym się nie wyróżniał...i tak oto przyszedł wynik: melonoma malignum [pT2] (podtyp szerzący się powierzchniowo z mikroogniskiem inwazji) według Clarka IIo, Breslow ponizej 0,5 mm, nieowrzodziały. Wielkość zmiany dl. 3mm granice cięcia chir boczne 2mm i 3mm, głębokość 3mm, naciek zapalny limfocytarny średnioobfity. Trafiłam do WCO Poznań tam jeszcze raz dali wycinek do badań....nie wiem co mam myślec....Z góry dzięki za jaką kolwiek odpowiedz co do mojego przypadku. :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group