1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Badania genetyczne
martika0

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8467

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2016-03-05, 16:43   Temat: Badania genetyczne
nie już, tylko nie było ich w tym roku wcale ! :uuu:
  Temat: Badania genetyczne
martika0

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8467

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2016-03-02, 21:40   Temat: Badania genetyczne
400-1200zl tak mi powiedziano jak się okazało ze w Krakowie w centrum onkologii w tym roku nie ma pieniędzy z NFZ na badania genetyczne
  Temat: Badania genetyczne
martika0

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8467

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2016-01-20, 20:40   Temat: Badania genetyczne
Z tego co wiem, to wykonują je pełnoletnim. A czemu piszesz, że badania równo z Wami? Czy termin ma znaczenie?

Co do postępowania po wykryciu mutacji, to z tego co zdążyłam się zorientować, profilaktyka u nas w kraju bardzo kuleje.
  Temat: Badania genetyczne
martika0

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8467

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2016-01-19, 20:55   Temat: Badania genetyczne
Masz racje, tyle, ze u mnie te same nowotwory się powtarzają. Ja sama miałam już usuwanego gruczolakowlokniaka z piersi, torbiel z jajnika i polipa enfometrium. Chciałabym w sytuacji kiedy potwierdzi się ze mam mutacje genu, móc poddać się profilaktycznym zabiegom chirurgicznym niż czekać na rozwój raka. Czy ktoś tutaj ma stwierdzona mutacje genu i napisze jak u niego wygląda profilaktyka? Czy raka udało się w czas wykryć czy może korzystał z zabiegów chirurgii profilatycznej (mastektomia, usunięcie macicy...)
  Temat: Badania genetyczne
martika0

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8467

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2016-01-17, 13:00   Temat: Badania genetyczne
Dziękuję bardzo, zapisałam się już do poradni genetycznej. Jestem pełna obaw, zastanawiam się czy taka ilość nowotworów w rodzinie to już niemal pewne, że mam mutacje genu. Co wtedy? Nie uspokaja mnie myśl o częstszych badaniach żeby wyłapać raka, bo wiem ze mimo tego szanse na wygrane z chorobą są małe. Nie jestem okaże silnego organizmu, ważę 47kg przy 170cm wzrostu,(nie odchudzam się, tak mam), chemia by mnie wykończyła.... Czytam, że profilaktyczne mastektomia na NFZ w Polsce nie istnieje, usunięcie macicy tez pewnie jest problemem. A ja nie chce żyć z bomba zegarowa.
  Temat: Badania genetyczne
martika0

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8467

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2016-01-10, 08:12   Temat: Badania genetyczne
Witam,
Zwracam się do Państwa z prośbą o udzielenie informacji na temat badań genetycznych u osób w których rodzinie występują nowotwory.
Siostra mojej mamy rak piersi (wiek 45lat), kolejna siostra mamy rak piersi (60lat), tato rak prostaty (65lat), w związku z tym wraz z mamą chciałybyśmy wykonać badania genetyczne, jesteśmy z Krakowa, mama ma 70 lat:
1.jak wygląda taka wizyta w poradni genetycznej?
2.czy moja mama w wieku 70 lat kwalifikuje się do badań na NFZ?
3.gdzie wykonać takie badania w Krakowie na NFZ,znalazłam tylko poradnię na Garncarskiej czy to jedyne miejsce?
4.czy na wizytę można zarejestrować się telefonicznie i jak długie mogą być terminy (na stronie nie ma żadnych informacji)?
5.co poza skierowaniem od lekarza rodzinnego potrzebujemy, aby wykonano nam badania w kierunku mutacji genów (nie mamy dostępu do żadnych dokumentów medycznych członków rodziny)?
6. w jakich godzinach są wizyty w poradni, nic na ten temat nie mogę znaleźć w internecie.
Bardzo dziękuję za każdą informację
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group