1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
marko1

Odpowiedzi: 165
Wyświetleń: 52735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-02-25, 11:14   Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
Biopsja zamiast pobrania węzła, to poważny błąd. Badanie histopatologiczne, to podstawa w rozpoznaniu. Powinno się pobrać węzeł i jeszcze raz, wykonać histopatologię. Wyjaśni to wszelkie wątpliwości i pozwoli dokładnie określić z jakim rodzajem i podtypem chłoniaka mamy do czynienia. Niestety, też wydłuży czas rozpoczęcia leczenia.
A leczenie agresywnego chłoniaka, powinno się rozpocząć jak najszybciej. Z dotychczasowych badań wynika, że jest to DLBCL. Tutaj z reguły w pierwszym rzucie, to leczenie chemioterapią R-CHOP. Możliwe, że lekarz zdecyduje aby leczenie już rozpocząć a w międzyczasie pobrany zostanie węzeł do badania oraz zrobiony PET.

Odnośnie soku z buraka i inne "wynalazki", też przez to przechodziłem. Małżonka wciskała we mnie te soczki w rożnym składzie, w zależności co tam ktoś jej podpowiedział. Po jednej z mikstur, dostałem poważnego rozstroju układu trawiennego i małżonka na szczęście odpuściła :-D
  Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
marko1

Odpowiedzi: 165
Wyświetleń: 52735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-02-24, 12:31   Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
Witaj joaszka
Przy diagnozowaniu chłoniaków, jeżeli jest to możliwe, zaleca się aby podejrzana zmiana np.: węzeł chłonny, pobrany został w całości.
W przypadku Twojego męża, zrobiono tylko biopsję grubo-igłową. Możliwe więc, że histopatolog miał za mało materiału do zbadania i stąd wynikają problemy w ocenie CD20.

Przy diagnostyce chłoniaków, przed rozpoczęciem leczenia, powinno jeszcze być zrobione badanie PET (Pozytronowa Emisyjna Tomografia Komputerowa). Tam własnie do oceny istotnych lub podejrzanych rejonów, używany jest współczynnik SUV. Po zakończeniu leczenia, PET jest ponownie wykonywany. W celu ustalenie odpowiedzi organizmu, na zastosowane leczenie. Badanie PET, jest bardziej dokładniejsze od badania TK.

Opinia, że sok z buraka ma cudowny wpływ na wyniki krwi, nie jest prawdziwa.
Podczas leczenia chemioterapią, stosowanie leków nie zleconych przez lekarza prowadzącego leczenie, powinno być z nim uzgadniane. Tak samo postępujemy, przed zastosowaniem wszelkich "cudownych" wynalazków.

Stopień zaawansowania choroby, lekarz określa na podstawie szeregu badań. Podstawowym jest wynik z histopatologi, ponadto badań TK, PET, morfologii, LDH, czasami badaniu szpiku i płynu mózgowo-rdzeniowego, wywiadu medycznego,....

joaszka chłoniaki z reguły dobrze się leczą, nawet te z IV stopniem zaawansowania, więc bądź dobrej myśli.

Gdzie będzie, prowadzone leczenie?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group