1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
marjanna

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 14839

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-05-10, 22:39   Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
Dziękuję Beatko,

dodam, że jeśli Mama nie czuje potrzeby używania żadnej maści na bliznę, to jej nie namawiaj do tego szczególnie.
Ważne jest mamy samopoczucie. A ona zapewne myśli teraz o tym co się dzieje "w środku" a nie o bliźnie.
Bądź silna za Was obie i nie wolno okazywać Ci przy niej słabości.

pozdrawiam
marjanna
  Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
marjanna

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 14839

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-05-10, 00:27   Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
Beata,

powiedziano mi, że blizn tego typu nie należy traktować preparatami na blizny typy contratubex przez co najmniej rok.
Bycie szarym mydłem jest jak najbardziej zalecane, czy tego typu naturalnym mydłem.

Ponieważ jednak blizna swędzi, to trzeba ją czymś smarować. Ja po konsultacji z moją doktor smarowałam bliznę na plecach kremem na blizny Avene - ale nie zauważyłam szczególnych efektów jeśli chodzi o gojenie. Na pewno pomaga na swędzenie.
Później smarowałam maścią z propolisem (po przeczytaniu że propolis przeciwdziała przerzutom czerniaka - choć nie znalazłam medycznego potwierdzenia tej informacji).
Obecne znów używam kremu Avene.
Podobny krem ma La Roche Posay i Bioderma. Następnym razem spróbuje Biodermy, gdyż czytałam, że rokuje poprawę.

pozdrawiam ciepło
marjanna
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group