1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
maria1952

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-09-01, 14:42   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela, ja miałam operację w czwartek (usunięcie lewej nerki,moczowodu i rozety pęcherza, operacja trwała 6 godzin - laparaskopowo) rano, wieczorem już chodziłam po korytarzu, a w sobotę byłam już w domu (z cewnikiem). Mogę tylko życzyć szwagrowi, żeby nie złapał e coli, bo sama operacja dla mnie to była "pryszcz", ale zwalczenie e coli trwało prawie 3 m-ce. Pozostało mi życzyć tylko szwagrowi, żeby nie "złapał" tej bakterii na oddziale (u mnie najprawdopodobniej przy zacewnikowaniu). No i przez miesiąc robiłam sobie zastrzyki w brzuch przeciw zakrzepom. Żadnych tabletek przeciwbólowych nie brałam po operacji w domu, jedynie w szpitalu podawano w kroplówkach i jak się dowiedziałam, że to morfina - poprosiłam o ketonal w żyłę. Będzie dobrze - innej opcji nie ma. Pozdrawiam.
  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
maria1952

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-07-07, 19:22   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
Dokładnie tak jak piszecie - na początku drogi trzeba rozmawiać, ale i też wzmocnić chorego psychicznie, żeby nie targały Nim negatywne emocje. Ja poszłam przed operacją do psychiatry, otrzymałam psychotropy (zresztą nadal biorę, ale mniejsze dawki) i cały mój pesymizm "przeszedł" obok mnie po operacji. Także "wzmocnić" chorego lekkim psychotropem, a inaczej spojrzy na tą całą chorobę, która Go dotknęła. Bywa, że same myśli skołatane bardziej męczą niż choroba. Koleżance podpowiedziałam, której u męża stwierdzono raka prostaty, załatwiła psychotropy (a potrafił nawet lekarza z domu wygonić i powiedzieć, że na żadne badania chodzić nie będzie) - rok minął od operacji, bierze leki i funkcjonuje normalnie. W sierpniu u mnie miną 2 lata i ani razu nie pomyślałam, że miałam raka, ale tableteczka mała działa i ważne - mieć "czyste" myśli od choroby. Pozdrawiam
  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
maria1952

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-07-05, 21:41   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela napisał/a:
Naprawdę trudno przekonać osobę, która usłyszy od lekarza, że wszystko dobrze. Pacjent chce usłyszeć dobrą diagnozę a jak ją usłyszy, jest szczęśliwy.
a mi lekarz powiedział, "że miała pani raka i nie ma go już". I żyję z tą świadomością, że nie NIE MAM RAKA - MIAŁAM, BYŁ WE MNIE - I GO NIE MAM - i teraz nawet nie myślę! A żyje wolna od badań i od stresów - bo to główna przyczyna, a jak coś na sobie rak pozwoli, to go zlekceważę, chyba, że mnie zniewoli i będzie silniejszy. Zdrówka Wam życzę i nie myślcie o raku, ja tak mam już 2 lata, a jak długo? nie wiem, ale myślę,że jest dobrze (na żadne badania inwazyjne (CT) nie chodzę), chodzę z sunia na spacery! Nie powiem, że psychika nie ma znaczenia - bardzo duże - biorę psychotropy,ale nie myślę o złym i trzymajcie się!1Pozdrawiam Was
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group