1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Teleradioterapia
marco2007

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3085

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-05-24, 22:17   Temat: Teleradioterapia
Wizytę w przychodni onkologicznej ma zaplanowaną na początek czerwca. Wówczas mają zrobić jej badania TK.
Mama choruje na parkinsona i mało się rusza, częściej przebywa w pozycji leżącej mimo to lekarz rodzinny nawet nie zaproponował USG żył głębokich. Ale moim zdaniem wysokość d dimerow jest przerażająca 33 tysiące. Czy to przypadkiem nie jest już bezpośrednie zagrożenie życia?
  Temat: Teleradioterapia
marco2007

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3085

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-05-24, 20:50   Temat: Teleradioterapia
Witam ponownie.
Dziękuje pani missy za odpowiedź. Dokumentacja medyczną mojej mamy zajmuje się siostra i ona na codzień opiekuje się mamą. Mama pod koniec kwietnia skończyła naswietlanie i została wypisana do domu. Z rozmowy telefonicznej z lekarzem onkologiem dowiedziałem się że po badaniach nie stwierdzono przerzutów i wszystkie markery były w normie. Mama zaraz po zabiegu operacyjnym w lutym miała wysokie d dimery 2400 dlatego przez kilka tygodni brała clexane 40. i przy wypisie już z oddziału onkologi d dimery wróciły do normy. Mama po wypisie z onkologii już nie brała clexane. Dwa dni temu zrobiła badanie d dimerow i szok! D dimery wzrosły do prawie 33 tysięcy! Otrzymała clexane 80 w zastrzykach przez dwa tygodnie i tabletki dwa razy dziennie. Lekarz rodzinny powiedział, że tak wysokie d dimery świadczą o sporym rozsiewie nowotworu w organizmie. Czy przez dwa tygodnie mogła się tak diametralnie sytuacja zmienić?
  Temat: Teleradioterapia
marco2007

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3085

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-04-10, 16:37   Temat: Teleradioterapia
Dzień Dobry.

Moja mama miesiąc temu przeszła zabieg radykalnej histerektomii macicy z przydatkami i węzłami chłonnymi. Wynik histopatologii określił stopień zaawansowania choroby na 1b. Niestety rodzaj nowotworu to g3. W dniu dzisiejszym byliśmy u pani radiolog-onkolog i pani doktor poinformowała nas, że biorąc pod uwagę wiek mamy i choroby towarzyszące mama nie będzie mogła przejść radykalnego leczenia radiologicznego. W zamian zaproponowała zabiegi teleradioterapii i jeżeli dobrze zrozumiałem, w póżniejszym okresie "lekką chemioterapię" w związku z tym mam pytanie: Jaka jest skuteczność teleradioterapii?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group