1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: wysoki marker ca 125
marcinkowska

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4033

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-25, 15:04   Temat: wysoki marker ca 125
Mam skierowanie do szpitala na 1 dzień w celu kwalifikacji do operacji. Lekarz powiedział, ze nie można ignorować tego markera, bo nie ma według niego żadnych innych przyczyn, do tego, żeby był on tak wysoki. W czasie badań oprócz tego markera wykryto u mnie hashimoto, ale bez leków, bo TSHA w normie, tylko zapalenie tarczycy z guzem do obserwacji. w tej chwili jestem przerażona i rakiem i utratą jajników, bo moja wcześniejsza endokrynolog stwierdziła, ze przy hashimoto bez jajników to lepiej umrzeć, bo Życie jest koszmarem (przynajmniej w wieku 40 lat).
Długo przed operacja usunięcia macicy moja intuicja podpowiadała mi, że coś jest nie tak. Tym razem byłam na 100% pewna, ze ten marker wyjdzie w porządku a tu szok. nie mogę się otrząsnąć z tego wszystkiego. Staram się uciec w pracę, żeby nie zwariować.

[ Dodano: 2017-06-25, 15:07 ]
USg dopochwowe wykonuje regularnie od 2 lat. Te torbiele tam tyle już siedzą, ale nikt wcześniej nie kazał wykonać mi tego markera. Była próba walki z nimi tabletkami (3 miesiące ponad 1 rok temu), ale bez rezultatów.
  Temat: wysoki marker ca 125
marcinkowska

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4033

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-24, 18:00   Temat: wysoki marker ca 125
Nie wiem od czego zacząć, tak jestem zadołowana. 2 lata temu miałam usuniętą macice z powodu rozrostu złożonego endometrium z atypią. Od tamtego czasu na jajnikach mam torbiele (cały czas). W związku z tym i problemami z tarczycą miałam w Warszawie na Karowej robiony panel hormonalny i marker CA 125, którego wynik wynosi 68. Byłam u lekarza i on skierował mnie do szpitala na kwalifikację do operacji usunięcia jajników. Mam 40 lat. Jestem przerażona. Staram się dawkować informacje mężowi, który 2 lata temu miał usuwanego czerniaka i nie chcę go denerwować. Moje torbiele znajdują się na obydwu jajnikach: 50mm (wielokomorowa), druga 20mm. Czy są jakieś szanse, że to nie nowotwór, mimo wysokiego markera, bo z szoku nie zapytałam o to lekarza.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group