1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 57
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
mamanel

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195604

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-03-25, 20:20   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Witajcie,
Niedawno minęło 6 lat od wykrycia zmiany.
Ostatnie badania wychodzą dobrze. Odczuwam jednak skutki uboczne - suchość jamy ustnej, zęby bardziej narażone na próchnicę, choroba tarczycy.
Ale czym to jest wobec tego, że można cieszyć się codziennie wschodem słońca ;)

Pozdrawiam!

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2015-03-25, 20:51 ]
:) :uhm!:
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
mamanel

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195604

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-24, 20:27   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Witam,

Piszę, żeby się odmeldować, że u mnie wszystko OK.

Kolejne badania kontrolne które miałam wykonywane, tj:
RTG klatki piersiowej, USG jamy brzusznej, USG ślinianek, morfologia, OB są OK.

W lipcu kolejna wizyta kontrolna w CO w Warszawie i zobaczę, czy jeszcze jakieś badania mi zlecą, czy też każą przyjść za rok.

Życzę siły do walki, dużo nadziei i zdrowia wszystkim forumowiczom.

Pozdrawiam,
mamanel

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-06-24, 21:02 ]
Miło czytać takie wieści :) Trzymaj się, i wracaj do nas tylko z takimi wiadomościami. _itsme_

  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
mamanel

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195604

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-08, 21:12   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Znalazłam ostatnio dosyć ciekawe dla osób z ACC strony, tzn:

http://www.website-go.com/acc/
Można zobaczyć jak wyglądają przerzuty ACC do płuc oraz w jaki sposób wpływa na nie leczenie oraz

trochę na temat sposobów leczenia, metod diagnostycznych, prób klinicznych i nie tylko:
http://accoi.sitecrafting...ents/lung-mets/

No i przewodnik po sposobach walki z ACC, który już chyba kiedyś wklejałam:

http://accrf.org/pdf/accr...erapy_nov10.pdf


Pozdrawiam!
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
mamanel

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195604

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-24, 20:39   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Dla wszystkich, którzy być może tu zajrzą, piszę, że mam się dobrze.
Od zakończenia leczenia minęło niedawno 3 lata.
Jak na razie wszystkie wyniki badań kontrolnych wychodzą prawidłowo.
Jedyną nowością jest u mnie choroba tarczycy, która pojawiła się ostatnio i może mieć związek z naświetlaniami - chodzi o niedoczynność tarczycy.

Cytat:
Ja mam takie pytanie-jakie badania kontrolne powinno się przeprowadzać po usunięciu raka slinianek i po dwukrotnym naswietlaniu.


Przez pierwsze 3 lata wykonywałam badania kontrolne:
RTG klatki - raz na rok
podstawowe badania krwi, USG jamy brzusznej, USG laryngologiczne (ślinianki, węzły, krtań, tarczyca) co pół roku.
W międzyczasie miałam też wykonane TK zatok i MRI mózgu (wyszły OK).
Obecnie mam robić raz w roku komplet badań, wizyta w CO raz na rok.

Cytat:
I drugie pytanie - czy mozliwe są przerzuty i gdzie?Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.


W większości przypadków przerzuty pojawiają się w płucach, ale oczywiście są możliwe również w mózgu, kościach i in.

Wszystkim tu zaglądającym życzę dobrych wyników badań i jak najwięcej sił i zdrowia.
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
mamanel

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195604

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-09-11, 15:15   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Witajcie,

Czuję się dobrze, po raku jak na razie nie ma śladu.
Staram się żyć normalnie i nie myśleć za wiele o chorobie, dlatego nie zaglądam tu za często.

Wszystkich zaglądających do mojego wątku serdecznie pozdrawiam!

mamanel
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
mamanel

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195604

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-04-09, 21:25   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Zgadza się.
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
mamanel

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195604

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-03-29, 21:17   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Miałam okresy silnego bólu, ciągłego przez kilka dni. Nie pomagały zwykłe środki przeciwbólowe.
Ból ustąpił zupełnie po operacji.
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
mamanel

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195604

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-03-18, 22:39   Temat: Badanie fiberoskopowe
2 lata od operacji.
Na zalecenie lekarza laryngologa miałam zrobione kilka dni temu badanie fiberoskopowe, które nie wykazało żadnych zmian :)

Węzły po lewej stronie powiększają się i zmniejszają, kolejne USG kontrolne potwierdzają ich prawidłową budowę.

Także generalnie jest wszystko OK.
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
mamanel

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195604

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-10-09, 16:30   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Nie miałam kolejnego TK. Lekarka powiedziała, że byłoby to widać w USG a w USG jest tylko węzeł o prawidłowej budowie.

[ Dodano: 2010-10-09, 16:55 ]
PS. Wkrótce mam i tak wizytę u laryngologa, więc w sumie mogę jeszcze raz spytać o to. Może zamiast USG w grudniu zrobić po prostu TK - mam wykupione ubezpieczenie prywatne, więc jeśli jest wskazanie, to nie będzie problemu z dostępem do badania.
W międzyczasie mam wykonać badanie audiometryczne, bo trochę gorzej słyszę na prawe ucho - to po naświetlanej stronie.
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
mamanel

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195604

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-10-09, 14:03   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Muszę zaktualizować swój wątek :)
Byłam z obrzękiem u stomatologa, który stwierdził, że warto wykonać USG i że obrzęk wygląda na zapalenie mięśnia żwacza. Okazało się, że stomatolog miał rację i pomógł Ibuprofen.
Poza tym byłam na również u laryngologa i endokrynologa oraz na badaniu USG węzłów i USG tarczycy.
Wszystko jest OK, kolejne USG w grudniu lub styczniu.

Od 3 tygodni trzyma mnie przeziębienie. Nie chorowałam już bardzo długo, ale teraz choróbsko nie chce odpuścić. Ponieważ nie pomagał gripex, czosnek i siedzenie w domu, poszłam (znowu) do internisty i dostałam antybiotyk, bo w międzyczasie straciłam głos i zaczęłam pokasływać. Mam nadzieję, że wreszcie się porządnie wykuruję i wrócę do pracy :) .
Jeśli nie przejdzie mi po antybiotykach, to mam zrobić badanie USG, badania krwi i iść do laryngologa.
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
mamanel

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195604

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-08-06, 07:43   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Dziękuję :) Też myślę, że będzie dobrze. Po prostu muszę sprawdzić co się dzieje - tak jak powiedziała lekarka. Mam nadzieję, że to tylko obrzęk i ból po radioterapii.

[ Dodano: 2010-08-06, 20:58 ]
Mam już wynik TK.
"Zatoki oboczne nosa są prawidłowo powietrzne.
Obrzęk tkanek miękkich prawego policzka. Do oceny loży pooperacyjnej w obrębie przestrzeni podżuchwowej wskazane jest wykonanie badania spiralnego TK twarzoczaszki przed i po podaniu środka kontrastowego. W loży pooperacyjnej widoczny jest jednak albo pozostawiony fragment ślinianki lub węzeł chłonny o wymiarze 10 x 5 mm."

W sumie dobrze, że w policzku nic się nie dzieje. To plus. Denerwuje mnie jednak, że ból jest i nie przechodzi. Zastanawiam się nad wykonaniem pantomogramu zębów - chociaż żaden ząb mnie nie boli, ale może to od zębów ??
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
mamanel

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195604

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-08-05, 13:02   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Niestety muszę znów coś dopisać do swojego wątku. Od jakiegoś czasu zauważyłam opuchlizne na policzku. Normalne po radioterapii. Ale od jakichś 2 tygodni zaczęło boleć i uciskać :( Poza tym wydaje mi się, że gorzej słyszę na prawe ucho.
W związku z tym, byłam dziś u laryngologa. Pani doktor stwierdziła, że jest wyraźny obrzęk i trzeba zrobić TK zatok obocznych nosa. W ogóle kazała mi się z tym zgłosić do lekarza prowadzącego i że ona uważa, że powinni mi zrobić PET (łatwo powiedzieć :roll: ).
Jutro mam TK (dzięki wykupionemu ubezpieczeniu).
Podejrzewam, że jest to jakiś obrzęk spowodowany naświetlaniami. Mam nadzieję, że nie jest to wznowa ani uszkodzenie kości po radioterapii. Ani żaden inny nowotwór - jeden mi wystarczy :evil:
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
mamanel

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195604

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-06-09, 18:23   Temat: Badanie kontrolne rok po zakończeniu leczenia.
Lekarka powiedziała, że wyniki mam bardzo dobre i że nie widać nawet, że miałam radioterapię. :)
Powiedziała, że nie ma sensu robić w moim przypadku TK czy RM, bo gdyby była wznowa miejscowa to od razu byłoby widać na USG laryngologicznym.
Ewentualne rozszerzanie guza po nerwach powinno zostać uniemożliwione przez zastosowaną radioterapię ( na 95%).
Mam się zgłosić z USG laryngologicznym za pół roku - tj. w grudniu 2010r.
A do tego czasu nie myśleć o chorobie :)
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
mamanel

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195604

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-06-07, 22:29   Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
Wróciłam od ortopedy (boląca ręka) i z USG laryngologicznego.
Z ręką jest tak jak myślałam - odezwało się stare złamanie i tyle. Kości w stawie łokciowym wyglądają dobrze.
Natomiast USG laryngologiczne - cytuję doktora Zajkowskiego "nie można powiedzieć, że jest bardzo dobrze - JEST ZNAKOMICIE!"
Wszystko się wygoiło, nie ma śladu po operacji i radioterapii. :tadam:

W środę mam wizytę w COI na Ursynowie. Zastanawiam się, czy powinnam prosić o wykonanie MRI lub CT - tak dla świętego spokoju? :?ale?: Przynajmniej spytam, co moja doktor o tym myśli.
  Temat: Rak ślinianki podżuchwowej
mamanel

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 195604

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-06-02, 07:50   Temat: Badania kontrolne
Witam,
Zaczęłam wykonywać badania kontrolne przed wizytą w COI, wyznaczoną na 9 czerwca.
Jak na razie mogę się pochwalić, że badania krwi, USG jamy brzusznej i RTG klatki piersiowej wyszły PRAWIDŁOWO :)
Teraz czekam na USG laryngologiczne.
Niepokoją mnie 2 sprawy - silny ból stawu łokciowego (ale miałam pękniętą kość 15 lat temu a ostatnio mogłam rękę nadwyrężyć) oraz pobolewania i skurcze podbródka.
Z pierwszym problemem idę w piątek do ortopedy.
A na wizycie u pani onkolog powiem o bólach podbródka.
Tak ogólnie, oprócz piekielnie bolącej ręki, czuję się wreszcie bardzo dobrze :)
Pozdrawiam,
mamanel
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group