1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
malinowa

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 12226

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-09-05, 21:56   Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
Ja miałam skierowanie od lekarza rodzinnego do poradni genetycznej ale odbiłam się od drzwi. Po pierwsze, chciałam iśc równocześnie z tatą, na wstępie powiedzieli mi że to niemożliwe, takie procedury, najpierw rodzic. Po otrzymaniu wyników taty (przyszły pocztą) skontaktowaliśmy się ze znajomą lekarką, powiedziała, że nie mamy praktycznie szans na wykonanie tych badań. Mamy zamiar i tak je zrobic, może się uda gdy przedstawimy dokumentację medyczną mojego rodzeństwa
  Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
malinowa

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 12226

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-09-05, 13:55   Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
W mojej miejscowości jest całe centrum onkologiczne ale niestety tak jak pisałam, po badaniu taty my jako jego dzieci nie dostaniemy skierowania na takie badania, przynajmniej tak wynika z procedur.
Staram się myślec pozytywnie i życ dniem dzisiejszym a nie wykraczac daleko wprzód :) trochę pomaga ale wymaga wiele pracy nad samym sobą co już nie jest taką prostą sprawą, niestety :)
Dziękuję wszystkim za odpowiedź
  Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
malinowa

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 12226

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-09-03, 16:12   Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
Nie chodzi mi o działanie prewencyjne, słyszałam jedynie od znajomej że wykonują jakieś próby obciążenia genetycznego, stąd moje pytanie.
Osobiście w ogóle nie pijam kawy, alkoholu, nie palę papierosów, zdrowo i regularnie się odżywiam, robię wszelkie badania które są potrzebne.
  Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
malinowa

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 12226

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-09-03, 12:48   Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
Witam.
Jestem na forum nowa, może tutaj uda mi się odnaleźc odpowiedź na dręczące mnie pytania.

Rodzice mojego ojca, umarli na raka, dziadek miał raka płuc z przerzutami, babcia miała raka tarczycy też z przerzutami, dodatkowo białaczka polekowa. Jakoś każdy to przełknął bo oboje dożyli lat sędziwych, ponad 80.

Problem pojawił się gdy trzy lata temu mój brat nagle źle się poczuł, z zapaleniem płuc trafił do szpitala. Spędził w nim tydzień, pochowaliśmy go w kwietniu 2009 r. Lekarz powiedział, że zmarł na raka, miał zaatakowany praktycznie cały organizm, nie udało im się znaleźc głównego trzonu. Miał 29 lat.
Pięc lat temu moja siostra przeszła operację wycięcia całej tarczycy, rak złośliwy brodawkowy, do tej pory na szczęście bez przerzutów. Druga siostra ma liczne guzy na tarczycy, czeka na biopsję. Młodszy brat przechodzi teraz badania w kierunku mięśniaka. Ja sama zmagam się z chorą tarczycą, mam guzki ale jeszcze nieliczne, ciągle wahania TSH, problem z zajściem w ciążę. Po śmierci brata mój ojciec był w poradni genetycznej, wyniki badań na szczęście wyszły dobrze. Problem niestety jest taki, że sami lekarze stwierdzili, iż u nas obciążone genetycznie może byc dopiero drugie pokolenie po dziadkach, ale niestety nikt nie chce nam zrobic żadnych markerów bo ojciec jest "czysty". Czy jest szansa, żeby jakoś udało się porobic te badania? W rodzinie są też małe dzieci mojego rodzeństwa, które mają spore problemy zdrowotne. Bardzo proszę o jakieś porady czy warto starac się o te badania markerów.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group