1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: wszystko o skórze
majkelek

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 21139

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-09-18, 06:17   Temat: wszystko o skórze
maria56 napisał/a:
może ktoś się zastanowi zanim po raz kolejny zgodzi się na tomograf
Ojej, i to wszystko na podstawie tego artykułu, w którym na dobą sprawę nie zostały przedstawione żadne dokładne i wiarogodne analizy :shock:
Rzeczywiście, od kilku lat obserwuje się trend w kierunku zmniejszania dawki promieniowania w CT i/lub ilości wykonywanych badań (co jest moim zdaniem ze wszechmiar słuszne). Na zapotrzebowanie to, jak słusznie zauważył autor, odpowiedziało NCI oraz ACR i w sumie to chyba wszystko.
Przyznam się szczerze, że nie jestem ostatnio na bieżąco z najnowszymi trendami w polskiej służbie zdrowia, ale się tak zastanawiam, czy rzeczywiście jest zapotrzebowanie na taki artykuł? Czy mamy do czynienia z tak ogromną falą niepotrzebnych badań CT zalewającą polskich chorych (że jak np katar to od razu na CT)? Ja zawsze miałem wrażenie, że jest tendencja w przeciwnym kierunku.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał.

P.S. Na koniec głęboka myśl zaczerpnięta z rzeczonego źródła (bardzo mi przypadła do gustu): 'Zamiast rekrutować ochotników spośród zdrowych ludzi bądź pacjentów szpitala, do badań wykorzystali zwłoki. Można je poddawać skanowaniu wiele razy bez obawy o wyrządzenie komukolwiek krzywdy (...)'
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group