1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: kwas bromopirogronowy jako lek antynowotworowy
majkelek

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6028

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-06-12, 07:43   Temat: Re: kwas bromopirogronowy jako lek antynowotworowy
Wolter napisał/a:
Nie wiem czy dobry dział
Jasne, że dobry, tylko nie do końca jest jasne w jakim celu to napisałeś.
Wolter napisał/a:
W każdym bądź razie - przeciwnowotworowe właściwości tego związku zostały po raz pierwszy odkryte w 2004 r. przez prof. Pedersena z Uniwersytetu Johna Hopkinsa w USA.
Chyba Johnsa Hopkinsa, prawda?

No więc tak:
1. Substancja jest już znana bardzo długo i nadal nikt nie może opracować sensownej formy jej podania. No dajmy spokój, ponad 10 lat pracy i brak próby pierwszej fazy.
2. W 2013 jedna z pochodnych została uznana przez FDA jako substancja, która może przystąpić do prób klinicznych, ale nadal cisza, nie ma zarejestrowanych prób pierwszej fazy https://clinicaltrials.gov/ct2/results?term=3-bromopyruvate&Search=Search , http://www.reuters.com/ar...100+BSW20130724 , http://www.resveratrolnew...red-again/1077/
3. Badaniom na myszach mówię stanowcze nie jeśli chodzi o bezpośrednią ocenę skuteczności LECZENIA. Z wielu przyczyn, choćby dlatego, że są to zupełnie sztuczne, i tylko nieco lepsze od linii komórkowych, systemy. Jednak jeszcze większe, stanowcze NIE mówię badaniom z Chin oraz publikowanym w chińskich źródłach - to jest zwykła zaraza.
4. A 'firma - krzak', z której afiliację posiada pierwszy autor tego artykułu http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22328020 (proszę zobaczyć http://www.bizapedia.com/...RE-MED-LLC.html ) daje wiele do myślenia.
5. Zresztą, łatwo się przekonać na jakim etapie są ludzie z Kimmel CC znajdując artykuł w sensownym czasopiśmie na ten temat http://clincancerres.aacr...4-1271.abstract
6. No właśnie, warto też się zastanowić na ile wiarogodne są doniesienia z małych rób klinicznych z miejsc takich jak to: http://www.prnewswire.com...-277467361.html czy pojedyncze przypadki opisane w czasopismach z Chin.
7. Istotne jest też, że liczne artykuły na temat tej substancji (włączając w to editorial wielkiego profesora Pedersena http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22382780 ) były drukowane w zasadzie w jednym czasopiśmie Journal of Bioenergetics and Biomembranes, które nie jest czasopismem klinicznym.

Fajnie, że szukacie Państwo nowych informacji, to pozwala się rozwijać i ciągle uczyć, dziękuję za to. Niemniej jednak, chciałbym to powtórzyć jeszcze raz: Droga to znalezienia skutecznej terapii jest tylko jedna - i jest jaka jest z uwagę na bezpieczeństwo pacjenta. Szuka się celu terapeutycznego -> opracowuje odpowiednią substancję -> robi badania na zwierzętach i liniach komórkowych w celu poprawienia oceny jakości specyfiku i toksyczności -> inicjuje się małe próby w celu oceny profilu toksyczności -> robi się dwie próby, które mają obydwie, niezależnie potwierdzić skuteczność substancji. Z tysięcy substancji w badaniach na zwierzętach zostaje kilka, które przechodzą do prób klinicznych. Zresztą, sami zobaczcie ile jest substancji mających status 'Investigational New Drug' http://www.fda.gov/Drugs/...s/ucm135162.htm

Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group