1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 26
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
magusia

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 13633

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-09-05, 11:40   Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
Dziękuję za odpowiedź.

Po ostatniej chemii pani doktor odstąpiła od podania następnej i kazała przyjść za dwa miesiące.
Jeżeli dobrze zrozumiałam to można kontynuować dalej chemie?
Jeżeli nie, to leczenie podtrzymujące może zmniejszyć te powiększone węzły?
  Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
magusia

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 13633

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-09-04, 14:42   Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
Mama jest dwa miesiące po czwartej i ostatniej chemii.Pani doktor wstrzymała podanie kolejnych dwóch z powodu pogorszenia stanu zdrowia.Aktualnie Mama czuję się w miarę dobrze.

Zamieszczam wynik z tomografu i mam pytanie:
Jakie leczenie w takiej sytuacji Mama może mieć zaproponowane?
Czy jest szansa, że rozmiar węzłów jeszcze się zmniejszy?

Wizytę u lekarza ma 10.09

  Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
magusia

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 13633

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-07-04, 14:33   Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
Mama wyszła ze szpitala w czwartek( 28.06 )a wczoraj była na planowej wizycie u hematologa na pobranie krwi.
Wyniki według pani doktor są zadowalające, ale skierowała mamę na badanie TK i wyznaczyła kolejną
wizytę dopiero 10.09.
Nie ukrywam, że mojej mamie to pasuje.

USG miała robione jak była w szpitalu.Wyszło, że pakiet węzłów jeszcze ma tylko nie określili wielkości,
dlatego nie mamy porównania.

Mam pytanie:
Czy po dwóch miesiącach można w dalszym ciągu podać chemie, czy mogą zastosować inne leczenie?
  Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
magusia

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 13633

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-26, 14:03   Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
Mama od piątku była podpięta pod kardiomonitoring( ciśnienie dobre, puls 140),miała podawany tlen
( zapalenie płuc)i kroplówki z elektrolitami( bardzo wypłukana).
Umiarowienie pulsu trwało dobe.
W niedziele powolutku wróciły siły i apetyt.
W poniedziałek została uwolniona od wszystkich kabelków i mogła sobie pochodzić. :-D
W czwartek wychodzi do domu,a za tydzień ma kolejną chemie.

Mam pytanie:
Czy w takim przypadku mama dostanie chemie planowo?
Jaka może być przyczyna,że bardzo ucieka mamie potas mimo,że bierze na stałe calipost?
  Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
magusia

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 13633

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-22, 13:48   Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
Jest ciężko.
Mama ma wode i zapalenie płuc, do tego zapalenie dróg moczowych i kiepskie wyniki z krwi :-( .
USG wykazało węzły chłonne w jamie brzusznej ale nie mamy porównania z wynikami sprzed leczenia.
Ogólnie Mama jest w kiepskiej formie psychicznej i fizycznej.

Nawet nie wiem o co pytać, zostało mi chyba tylko czekanie na rozwój sytuacji( jakie to przykre)
[no]
  Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
magusia

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 13633

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-20, 22:08   Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
Myślałam, że kryzys minął, ale na drugi dzień znowu wstręt do jedzenia i potworna słabość.
Zadzwoniliśmy po pogotowie, ale odmówili przyjazdu i musieliśmy sam zawieźć Mamę do szpitala
( to był koszmar ).
Przyjęli Ją na oddział i uzupełniają elektrolity, zrobili rtg klatki piersiowej a jutro mają zrobić USG jamy brzusznej.
Dzisiaj wygląda lepiej, troszeczkę zjadła ale jeszcze jest słaba.
Czekamy na wyniki i co lekarz powie.
  Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
magusia

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 13633

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-18, 17:40   Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
Dopiero teraz mam dostęp do internetu to mogę odpisać.
Słabość, okropne mdłości i kompletny brak apetytu zaczęły się cztery dni po chemii.
Według mnie sika odpowiednio do wypitych płynów.Mama każdą chemię przechodzi inaczej,ale ta całkiem ją zcięła z nóg.
Zadzwoniłam do Niej dzisiaj i mam nadzieję, że kryzys minął :)
Mówi,że troszeczkę zjadła i zaczęła siadać( dla mnie wspaniała wiadomość).
Już się boimy co przyniesie następna chemia, którą będzie miała z tygodniowym opóźnieniem z powodu urlopu pani doktor.

Mam pytanie:
W takiej przedłużającej się słabości wzywa się pogotowie,czy można liczyć na inną pomoc?
  Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
magusia

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 13633

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-06-18, 07:22   Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
Pisze ponieważ potrzebuje pomocy.
Mama jest po czwartej chemii, konkretnie dzisiaj minie dwunasty dzień.Od tygodnia leży
bardzo słaba( do toalety trzeba mamę prowadzić) zupełny brak apetytu i przeczulona na wszelkie
zapachy.
Proszę, napiszcie czy tak może być czy trzeba coś działac. Nie ma mowy o zabraniu mamy do
lekarza( brak sił). :shock:
  Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
magusia

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 13633

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-04-30, 22:22   Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
Dziękuję za wszystkie przydatne i ważne dla mnie odpowiedźi.

MisiekW jak zawsze mogę na Ciebie liczyć i to się ceni :)
  Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
magusia

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 13633

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-04-30, 21:34   Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
Nie pamiętam dokładnej daty pobrania szpiku, ale było to w połowie marca.To możliwe żeby na wynik czekało się tak długo?
Następna wizyta będzie za dwa tygodnie to dopytamy lekarki.Myślałam, że mamy już komplet badań.
Czyli z tego co mamy nic nie można wywnioskować?
  Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
magusia

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 13633

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-04-30, 20:44   Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
Nie,mama dostała tylko ten wynik.To znaczy,że wynik jest niekompletny?
Nie można na podstawie tego stwierdzić czy chłoniak jest w szpiku?
  Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
magusia

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 13633

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-04-30, 17:44   Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
Załączam wynik z tomografu i ze szpiku kostnego.
Badanie mama miała robione przed pierwszą chemią.

Obecnie jest po drugim wlewie i czuje się dobrze.

MisiekW
Jako znawca tematu napisz mi proszę, jak mam rozumieć wynik ze szpiku( dla mnie czarna magia)
Czy chłoniak jest obecny w szpiku?
Czy mając tak duży pakiet powiększonych węzłów chłonnych w jamie brzusznej i biorąc słabszą chemię
jest nadzieja na całkowite wycofanie choroby?





  Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
magusia

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 13633

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-04-18, 15:53   Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
Witam i napiszę co u nas.

Mama jest dwa tygodnie po pierwszej chemii.Pierwsze trzy dni była mniej aktywna ponieważ czuła się słabo i często odpoczywała.
Piątego dnia trafiła na SOR z powodu wysokiego tętna.Zmieniliśmy kardiologa, który zmienił lekarstwa i
dawkowanie i póki co czuje się bardzo dobrze, ciśnienie i tętno w normie :) (oby tak zostało )

W poniedziałek 23.04. mama ma wizytę u innego chirurga w związku z tarczycycą zobaczymy co postanowi.Boje się, że dzieje się coś złego bo boli ją bark i ma problem podnieść rękę do góry (naczytałam się, że tarczyca daje przerzuty do kości ) :-(

Wczoraj w nocy miała silne bóle brzucha.
Czy przy braniu chemii mogą się zdarzyć takie bóle? Przypomnę, że mama ma duży pakiet powiększonych węzłów chłonnych w jamie brzusznej.

We wtorek mama ma kontrolną morfologię i wizytę u hematologa jak będzie wszystko w normie to druga chemia w środę.Oby wszystko szło zgodnie z planem.

Jak będę coś więcej wiedziała to napiszę

Pozdrawiam :)
  Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
magusia

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 13633

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-04-05, 21:59   Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
MisiekW

Bardzo dziękuje za odpowiedź, jak zwykle mogę na Ciebie liczyć. :)
Mam nadzieję, że mama da radę i przejdzie tą chemie w miarę spokojnie.
Ma zalecone przyjmowanie enkortonu przez pięć dni po pięć tabletek do południa( jakaś koński dawka)
to normalne?Trzy dni przed chemią brała dwie tabletki.
  Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
magusia

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 13633

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-04-05, 17:29   Temat: Chłoniak i podejrzenie nowotworu tarczycy
Mama wczoraj dostała pierwszą chemie, póki co czuje się dobrze.
Ma zaplanowane sześć cykli chemii RCVP co trzy tygodnie.Dzień przed kolejną chemią ma się zgłosić na kontrolną morfologię.
Czy w razie jakby coś się działo( gorączka,pleśniawka wymioty...nie wiem co jeszcze)musi się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu? Nie dostałyśmy żadnej informacji co jest normą, a co powinno nas zaniepokoić.
Może ktoś udzieli cennych informacji.

Jak będę miała wyniki z tomografii( lekarka nie oddała)to załącze.Z tego co mówiła to pakiet węzłów w jamie brzusznej jest większy niż pokazało badanie USG.
Wynik z pobranego szpiku miała częściowy,ale na ten moment był czysty.
Wynik z krwi zadowalający
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group