1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
magdaxxx

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-31, 19:19   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Dziękuję bardzo za pomoc.Mam nadzieję,że nie wykończyłam Cię swoją namolnością,ale
jak zaczęłam przeliczać sobie swoje lata pracy(a trochę zakładów zaliczyłam)to myślałam,że
za chwilę osiwieję.Koniec świata z tym ZUS-em.
Jeszcze raz dziękuję.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
magdaxxx

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-30, 19:36   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Po jakim czasie mogę złożyć ponowny wniosek
gdzie mogę się udać z moimi latami pracy aby mi to ktoś przed złożeniem wniosku zweryfikował
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
magdaxxx

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-30, 17:03   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
a możesz mi odpowiedzieć jeszcze na moje pytania?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
magdaxxx

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-30, 12:05   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Mam te 20 lat pracy i wymagane okresy składkowe ,ale mam przerwę 6-letnią (w tym czasie płaciłam składki w KRUSIE) i znowu dostaje po du*ie .Może ktoś mi podpowie taką rzecz:jeżeli mi brakuje do renty 4-m-cy okresów składkowych,czy po komisji mogę ,,dorobić" te brakujące m-ce i kiedy wtedy mogę stawać ponownie na komisję.?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
magdaxxx

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-28, 13:56   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
absenteeism napisał/a:
magdaxxx napisał/a:
Na zasiłku dla bezrobotnych byłam pół roku, od kwietnia do października 2010r.
Właściwie to ja pracowałam od 1983r , ale nie podawałam Ci tych lat bo myślałam ,że
trzeba udokumentować 5 lat pracy z ostatnich 10-ciu. Byłam w ZUS-ie i powiedzieli mi ,że lata w
KRUS-ie mi nie zaliczą bo ZUS nie będzie płacił za KRUS.
Nie wiem co o tym myśleć.

No dobra, mam informacje prosto z ZUSu i KRUSu:

Faktycznie musisz wykazać okres 5-letniego pozostawania w ubezpieczeniu w ciągu ostatnich 10 lat.

Kwestia nr 1: jeśli w tym okresie byłaś bezrobotna, to istotne jest czy pobierałaś zasiłek dla bezrobotnych.
Jeśli tak - wszystko jest okej. Jeśli nie - ten okres, w ciągu którego nie pobierałaś zasiłku, jest wyłączony z 5 lat ubezpieczenia.

Kwestia nr 2: choroba, z powodu której chcesz przejść na rentę, musi powstać w ciągu tych 5 lat ubezpieczenia, jakie musisz wykazać.
Jeśli miałaś orzeczoną niepełnosprawność wcześniej, np. jeszcze będąc w KRUSie, to przyznają Ci grupę inwalidzką, ale bez prawa do świadczenia (czyli bez pieniędzy).

Pamiętaj też, że jeśli masz dużo okresów nieskładkowych, to renta może być b. niska - teraz już nie ma minimalnych progów świadczeń, wszystko zależy od tego kto ile sobie wypracował w ciągu życia.


Witam!!!
-pobierałam zasiłek dla bezrobotnych
-choroba powstała w ciągu tych 5-ciu latach ubezpieczenia,ale problem tkwi w tym,że
okresy nieskładkowe to max 1/3 okresów składkowych a mi do okresów składkowych brakuje ok.6 m-cy.
Myślę,że tu tkwi problem i może być odmowa renty.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
magdaxxx

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-25, 20:37   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Na zasiłku dla bezrobotnych byłam pół roku, od kwietnia do października 2010r.
Właściwie to ja pracowałam od 1983r , ale nie podawałam Ci tych lat bo myślałam ,że
trzeba udokumentować 5 lat pracy z ostatnich 10-ciu. Byłam w ZUS-ie i powiedzieli mi ,że lata w
KRUS-ie mi nie zaliczą bo ZUS nie będzie płacił za KRUS.
Nie wiem co o tym myśleć.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
magdaxxx

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-25, 17:07   Temat: porady rentowe
Witam !!!
Czy ktoś mógłby mi udzielić informacjii a mianowicie:
Mam 49lat , obecnie jestem na rocznym świadczeniu rehabilitacyjnym do lipca 2012r
Składam sobie dokumenty na rentę i tu pojawiły sie schody , chyba nie do pokonania.
Aby otrzymać rentę muszę udokumentować 5lat pracy w ostanich 10-ciu latach i tak to wygląda:
od 1.01.2001r - do 31.12.2006r byłam ubezpieczona w KRUS-ie.
od 2006r pracowałam, ale byłam dużo na zasiłku chorobowym i raz na zasiłku dla bezrobotnych .
Odliczając zasiłek chorobowy i zasiłek dla bezrobotnych to przepracowałam ok.2,5roku.
Czy ja mam jakieś szanse na rentę?
Mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności - stopień znaczny

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-01-25, 17:22 ]
Nie ma potrzeby tworzyć drugiego podobnego wątku, scaliłem do istniejącego.

  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
magdaxxx

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-10-10, 19:32   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Kochani !!!
Mam problem,może z innej beczki ale poniekąd związany z moją chorobą.
Miałam komisję lekarską na której otrzymałam - orzeczenie o stopniu niepełnosprawności-ZNACZNY.Symbol przyczyny niepełnospr.-11-I,05-R(05-R-upośledzenie narządu ruchu).
Poszłam do Wydziału Komunikacji po kartę parkingową a oni mi powiedzeli,że mi się nie należy bo w orzeczeniu pkt.9,który mówi o Prawie o ruchu drogowym,lekarz napisał-NIE SPEłNIA.Gdzie tkwi błąd-jeśli mam upośledzenie narządu ruchu,tovpowinnam otrzymać kartę parkingową-która jest mi w tej chwili b.potrzebna.Czy mógłby mi to ktoś wytłumaczyć ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group