1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak żołądka - resekcja - co dalej?
maganana

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 30613

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-08-17, 12:58   Temat: Rak żołądka - resekcja - co dalej?
witaj
mój tata miał raka żołądka również z naciekami, nie udało się nawet żołądka usunąć bo nacieki były spore, zrobiono tylko obejście żeby mógł normalnie jeść ale działało ono może 2 tyg i zostało również zaatakowane przez nacieki raka.
Miał radioterapię paliatywną przez tydz bo potem dostał wodobrzusze. Wiem, że po całkowitej resekcji żołądka trzeba pomału uczyć się jeść, wszystko zmiksowane, małe ilości a często po pół szklanki rosołu itp. Twój dziadek ma nacieki które nie da się usunąć i nie wiadomo czy radio albo chemioterapia je zmniejszą i czy ma sens męczenie dziadka ale to już powinien zadecydować lekarz onkolog . Paliatywna operacja to znaczy że nie usunęli całego raka że pozostał bo nie dało się już nic więcej zrobić. Więc teraz może jakaś chemia albo radioterapia mu pomogą. Musisz poprosić lekarzy o środki przeciwbólowe może plastry morfinowe bo jak nie ma żołądka to lekarstw nie może przyjmować. Może mieć bóle własnie związane z naciekami na jelito i na otrzewną .Nie znam się na tym,ale wydaje mi się że samo to że nacieka na otrzewną nie rokuje najlepiej.
Obym się myliła!
Trzymam kciuki i czekaj aż się odezwie DSS na pewno napisze Ci coś wiecej ale bedziesz musiała podać jej wiecej szczegółów
trzymaj sie mocno
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group