1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustki i jego przerzuty
madziunia605

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 18124

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-07-28, 16:09   Temat: Rak trzustki i jego przerzuty
Dziekuje wszystkim serdecznie
  Temat: Rak trzustki i jego przerzuty
madziunia605

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 18124

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-07-24, 20:29   Temat: Rak trzustki i jego przerzuty
11 lipca zmarl moj Tesc:( [*][*][*]
  Temat: Rak trzustki i jego przerzuty
madziunia605

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 18124

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-06-26, 19:05   Temat: Rak trzustki i jego przerzuty
Wlasnie dostalam info, ze lekarka zalatwila zabieg udroznienia drog zolciowych...uffff chociaz tyle, wiem ze maja rowniez wykonc rezonans...nic poza tym
  Temat: Rak trzustki i jego przerzuty
madziunia605

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 18124

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-06-26, 18:10   Temat: Rak trzustki i jego przerzuty
Tak ,wiem ze meta to przerzuty....lekarz jak widac tego nie wiedzial.... w sumie to trudno go nazwac teraz nawet lekarzem...
...bedziemy walczyc ....ile sil!!
  Temat: Rak trzustki i jego przerzuty
madziunia605

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 18124

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-06-26, 15:51   Temat: Rak trzustki i jego przerzuty
Marzenka dzieki za slowa otuchy.Sprobuje napisac do DSS tak jak radzisz, ale dopiero jak bede w Polsce za tydzien. Teraz moje informacje sa niestety bardzo okrojone, tak wiec musze poznac dokladnie wyniki badan i je tu przedstawic.Dziekuje jeszcze raz.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-06-26, 16:04 ]
Hej Pam!
....lekarze mowia ze najpewniej bedzie to trzustka.Jak pisalam powyzej nie znam szczegolowo wynikow badan.Wiem tylko, ze wszystko zaczelo sie juz w grudniu 2008 roku, kiedy tescia zaczela bolec watroba.Dostal skierowanie na USG jamy brzusznej i z opisu wynikalo ze na watrobie znajduje sie guz o charakterze meta.Lekarz rodzinny, ktory zlecil badanie, powiedzial ze to nic takiego i leczyl tescia nospa!!!Dopiero jak zaczelo bardziej doskwierac tesc zglosil sie ponownie do lekarza- ten stwierdzil po kolejnym USG ze na watrobie sa przerzuty...a zrodlo pierwotne raka nie jest znane.Zaczely sie wiec poszukiwania...po serii kolejnych badan nadal nie znaleziono zrodla.Tesc zostal skierowany na badanie izotopwe do Warszawy-tam badanie wykazlo zmiany w kosciach, miesniach i plucach.A zrodlo glowne bylo nadal nie znane w 100%, jedynie co powiedzieli to ze najprawdopodobniej jest to trzustka.Obecnie tesc jest po kilku seriach chemioterapii, naswietleniu kregoslupa i co do dalszego leczenia to wiadomo tylko tyle ze najlepiej byloby wstawic steny do drog zolciowych gdyz sa zatkane...zabieg ten jednak musi byc przeprowadzony w Warszawie (tesc jest w szpitalu w Bialymstoku) gdyz tylko ta placowka moze sie tego podjac...podobno robia to tylko w 2 miejscach w Polsce....jednak lekarze nie spaiesza sie zbytnio azeby ustalic cokolwiek na temat tego zabiegu.Podam wiecej informacji gdy sie czegos dowiem....
pozdrawiam
  Temat: Rak trzustki i jego przerzuty
madziunia605

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 18124

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-06-26, 08:48   Temat: smutno
alez mi smutno....:((
  Temat: Rak trzustki
madziunia605

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 15808

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-06-25, 15:37   Temat: Rak trzustki
tak- dziekuje, dobrze wytlumaczylas:)tylko niestety nikt jeszcze nic nie odpowiedzial:( ale czekam nadal...
pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak trzustki i jego przerzuty
madziunia605

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 18124

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-06-24, 22:31   Temat: Rak trzustki i jego przerzuty
No wlasnie nie znam dokladnych wynikow, poniewaz tesc jest w Polsce a my nie:(ale bede za tydz w Polsce wiec poznam wiecej szczegolow.W chwili obecnej moje informacje sa ograniczone.Wiem, ze robiono mu USG jamy brzusznej i guz, ktory byl przerzutem do watroby zostal po kilku seriach chemioterapii rozbity.Narazie jest w szpitalu z powodu zlych wynikow badan, tj.bilurubiny i mocznika, poniewaz ma zablokowane drogi zolciowe.Wiem rowniez ze nie podaja mu nic innego oprocz kroplowki ze zwyklej soli fizjolog. +nospa.....tak wiec w moim mniemaniu nie robia od 4-ech dni nic pozytecznego.Nie wiadomo nic rowniez na temat dalszego leczenia chemia....

[ Dodano: 2009-06-25, 15:42 ]
wlasnie czekam na jakies wiadomosci z Polski, dzis moja tesciowa miala rozmawiac z lekarzem o tesciu....strasznie sie martwie:(

[ Dodano: 2009-06-25, 18:11 ]
wlasnie dostalam wiadomosc z Polski...maja robic tesciowi endoskopowe udraznianie kanalow zolciowych...problem w tym, ze szpital w ktorym lezy tesc nie podejmuje sie tego typu zabiegow, a w drugim z ktorym maja sie skontaktowac ponoc robia ten zabieg niechetnie!!!nic z tego nie rozumiem....w takim razie kto ma to zrobic?????!!!przeciez to jakis nonsens....
  Temat: Rak trzustki i jego przerzuty
madziunia605

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 18124

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-06-24, 22:16   Temat: Rak trzustki i jego przerzuty
prosze o pomoc!!u mojego tescia wykryto przrzuty do watroby, kosci i pluc.Co najciekawsze glowne zrodlo nowotworu nie jest znane na 100%.Po badaniach lekarze podejrzewaja raka trzustki.Tesc przebyl 3 chemioterapie, naswietlania kregoslupa, obecnie przebywa w szptalu z powodu zlogow blokujacych drogi zolciowe.Jakie sa rokowania??jakie leki mozna stsowac??prosze o odpowiedz.Bede bardzo wdzieczna za pomoc.
Magda
  Temat: Rak trzustki
madziunia605

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 15808

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-06-24, 22:14   Temat: Rak trzustki
Dzieki Marzenka:)
  Temat: Rak trzustki
madziunia605

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 15808

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-06-24, 22:07   Temat: Rak trzustki
ok, dziekuje...tylko nie wiem jak sie zaklada nowy watek???
  Temat: Rak trzustki
madziunia605

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 15808

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-06-24, 19:17   Temat: Rak trzustki
prosze o pomoc!!u mojego tescia wykryto przrzuty do watroby, kosci i pluc.Co najciekawsze glowne zrodlo nowotworu nie jest znane na 100%.Po badaniach lekarze podejrzewaja raka trzustki.Tesc przebyl 3 chemioterapie, naswietlania kregoslupa, obecnie przebywa w szptalu z powodu zlogow blokujacych drogi zolciowe.Jakie sa rokowania??jakie leki mozna stsowac??prosze o odpowiedz.Bede bardzo wdzieczna za pomoc.
Magda
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group