1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherza moczowego
lukaszandrzejewski

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 23167

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-02-22, 20:22   Temat: Rak pęcherza moczowego
dddodzia napisał/a:
Tak, zapalenie trzustki i zoladka. Mama czytala mi wypis ze szpitala, nie potrafi go tylko przeskanowac, dlatego jeszcze go nie mam. Wypisany do domu, bo tam gdzie lezal (w innym wojewodztwie) dostal sie dzieki znajomej. Planowo mial miec zabieg usuniecia pecherza i to wszystko. Pisalam wczesniej, ze wyniki badan mial dobre,dlatego przydzielili mu termin na ten zabieg. Teraz sprawa sie skomplikowala, i urolog z tamtego szpitala powiedzial,ze nic innego nie moze zrobic,tata dzis kolo 16 wrocil do domu...
Mysle,ze powinam jeszcze napisac, ze tata jakies pol roku temu zglosil sie do lekarza z bolami brzucha - dostal wtedy leki ta przerost prostaty, ktore bral jakies 3 miesiace...Oczywiscie diagnoza bledna-zadnej prostaty ,zamiast tego rak pecherza...I co robic,jak mam byc w tej sytuacji dobrej mysli??? :uuu:


Przede wszystkim, by cokolwiek móc Ci powiedzieć, trzeba te informacje uporządkować. Zapalenie trzustki to bardzo poważne schorzenie, które wymaga hospitalizacji i intensywnego leczenia. Trudno mi w tej sytuacji zrozumieć, że Twojego tatę wypisano dzisiaj do domu. Zapalenie trzustki, jako że stanowi właściwie bezpośrednie zagrożenie, leczy się bezzwłocznie. Dopiero uspokojona sprawa trzustki umożliwi jakiekolwiek dalsze leczenie onkologiczne, nie mówiąc o zabiegach chirurgicznych.
Co do samego nowotworu - we Wrocławiu świetne wyniki ma dr Jerzy Sokołowski. Wiem, że wykonuje z powodzeniem operacje usunięcie pęcherza plus "wytworzenie" noawego pęcherza z jelita. Tutaj masz numer do sekretariatu: 71-327-03-85
  Temat: Rak pęcherza moczowego
lukaszandrzejewski

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 23167

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-02-22, 18:59   Temat: Rak pęcherza moczowego
Prócz wszystkiego innego, musisz pilnie drążyć sprawę zapalenia czy ew. zapalenia trzustki - to bardzo niebezpieczne. Ponadto, jeśli, niestety, faktycznie Twój tato ma zapalenie trzustki to tego sytuacja wyklucza inne zabiegi chirurgiczne, wiąże się z kompleksowym leczeniem, które może wpłynąć na ew. dalszą onkologiczną terapię.
Pisałaś przedwczoraj, że Twój tato ma być wypisany w tym tygodniu do domu?! Z podejrzeniem zapalenia trzustki?
  Temat: Rak pęcherza moczowego
lukaszandrzejewski

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 23167

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-02-18, 16:27   Temat: Rak pęcherza moczowego
dddodzia napisał/a:
tak wlasnie myslalam, ze informacje,ktore podalam nie sa wystarczajace :uuu:
Tata na nic innego nie choruje i chemioterapii tez nie bylo, tyle wiem...ale i tak dziekuje bardzo za zainteresowanie; sprobuje wyciagnac od mamy potrzebne informacje i napisze jeszcze,moze czegos wiecej sie dowiem.
pozdrawiam


Cześć,

przede wszystkim, aby kompetentne tutaj osoby mogły Ci pomóc, musisz podać podstawowe informacje, które na pewno znają Twoi rodzice.
Jakie jest wstępne rozpoznanie? Skoro odbył się już jeden zabieg, musi być wynik histopatologiczny pobranego wycinka nowotworu, spróbuj wydobyć ten opis. Następnie - Twój tato musiał mieć robione badania obrazowe (USG, TK, RM) - spróbuj zdobyć opis tych badań. Następnie - Twoi rodzice muszą wiedzieć, dlaczego Twój tato, mimo kwalifikacji do zabiegu (czyli wcześniejszych badań, ew. konsultacji itd.), nie został został zoperowany. To nie są żadne tajne informacje, ale i jawne, i wiążące dla zdrowia Twojego taty. Bardzo trudno jest cokolwiek więcej Ci teraz powiedzieć. Operacja wycięcia pęcherza to duży i obciążający zabieg. Możliwych przyczyn zrezygnowania z zabiegu wtedy, kiedy Twój tato leżał już na stole, jak rozumiem z tego, co napisałaś, może być kilka. Na przykład jakieś zaburzenia kardiologiczne - ale to tylko przypuszczenia. Spróbuj się coś więcej dowiedzieć, a na pewno Ci pomożemy.

Pozdrowienia,
L.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group